Gc Tooth Mousse Çilekli Diş Bakım Kremi 0
Gc Tooth Mousse Çilekli Diş Bakım Kremi 1
Gc Tooth Mousse Çilekli Diş Bakım Kremi 2
Gc Tooth Mousse Çilekli Diş Bakım Kremi

Gc Tooth Mousse Çilekli Diş Bakım Kremi İS724GCT1

2.5Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
349,00 TL279 TL
KARGO BEDAVA
%20
indirim
Satıcı:
i
Satıcı Puanı
9.7 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Tahmini Teslimat Tarihi: 16 - 19 Haziran
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
  • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
  • Satıcı: İyilik Sağlık 7-24 Satıcı Ünvanı: İSA SOYTEKİN İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: Ankara
    Bu ürün İyilik Sağlık 7-24 tarafından gönderilecektir.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.

Ürünün Satıcısı

9.7

Ürün Açıklaması

DİKKAT! SÜT ÜRÜNLERİNE ALERJİSİ OLANLAR KULLANMAMALIDIR.

Diş  jeli su bazlı, Kalsiyum ve Fosfat içerikli mineral artırıcı şekersiz bir kremdir

Neden GC Tooth Mouse ?

Çocuklarda ve yetişkinlerde çürüğe karşı koruyucudur.

Hamile kadınların güvenli kullanımı için ender ürünlerden biridir.

Özellikle yeni çıkan süt dişlerinin korunmasında oldukça başarılıdır.

Diş ve Dişeti Hassasiyeti yaşayanlar için ciddi bir kurtarıcıdır.

Sporcularda ve ağız kuruluğu sorununu olanlarda vazgeçilmez bir üründür.

Ortodontik tedavi görenlerde diş temizliği büyük bir sorundur. Diş temizliğini rahatça yapabilmek için önerilir.

Dişlerdeki dekalsifiye beyaz lekelenmeleri ortadan kaldırır.

Profosyonel Diş Temizliğinde ve Beyazlatma Tedavisinden sonra kullanılması gereken özellikle hassasiyeti gideren çok özel bir üründür.

Özel İlgi Gereken Kişilerde ( kemoterapi gören yada engelli bireylerde) kesinlikle önerilir.

Nasıl Kullanılır ?

GC Tooth Mousse parmak yardımıyla tüpten küçük bir miktar alınarak diş yüzeylerine ve yumuşak dokuya sürülür. 2 dakika beklenir ve dil yardımıyla dişe emdirilir. En az 30 dakika bir şey yenilip içilmemelidir. Diş yüzeyinde kaldığı süre etkisini arttırmaktadır. Dişler fırçalandıktan sonra uygulanması tavsiye edilir. Diş tarafından emildiği için çalkamaya gerek yoktur.

Sabah ve akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra olmak üzere günde en az 2 defa uygulanması önerilir.

Kavun, çilek, tutti-frutti, nane ve vanilya olmak üzere 5 farklı aroması bulunan GC Tooth Mousse 40 gr’ lık tüplerde bulunmaktadır.

Kullanım sıklığı hekime danışılmalıdır ancak bir çok durumda sabah-akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulanabilmelidir. Eğer beyazlatma sonrası kullanmak istiyorsanız her beyazlatma seansı sonrası uygulayın. Eğer ortodontik tedavi sürecinde iseniz günde iki defa uygulamanızı öneririz. Eğer sürekli bir ağız kuruluğu hissediyorsanız daha sık uygulayabilirsiniz.

UYARI:

Süt proteinine alerjisi olanların yutmaları sakıncalıdır.

Tooth Mousse ana etken maddesi süt proteini kazeininden elde edilmiştir. Diğer süt ürünleri peynir ve süt gibi güvenlidir. Ancak süt proteinine alerjisi olan hastalarda kullanılmamalıdır. Laktoz alerjisi olan hastalarda kullanılabilir.

Kalsiyum ve Fosfat RECALDENT™ CPP-ACP içeren mineral artırıcı, şekersiz dental topikal krem.

Tooth Mousse - Diş Çürüklere & Hassasiyete Koruma Sistemi, sütten elde edilmiş doğal proteinden yapılan Recaldent (CPP-ACP)’i içermektedir. Recaldent (CPP-ACP) iki şekilde etki eder; Kalsiyum ve Fosfat kaynağı olarak işlev görür ve aynı zamanda diş yüzeyine etkili minerallerin dağıtılması çözücü bir yapı sağlar.

RECALDENT ™ Kazein Fosfopeptid - Amorf Kalsiyum Fosfat Diş minesinin mineral kaybetmesini önler ve mineral artırımını destekler açık dentin tübüllerini kapatarak aşırı hassasiyeti azaltır.

Antikaryojenik özellikleri sayesinde başlangıç aşamasındaki diş çürüğü ve beyaz leke lezyonlarını önler.

Eğer diş hassasiyeti çekiyorsanız.

Diş Beyazlatma işleminin hemen ardından

Diş temizliğinden ve cilalama işleminden sonra

Eğer ağız kuruluğu çekiyorsanız ki bu ilaçların yan etkilerinden dolayı olabilir.

Dış ortamda çalışmaktan veya spor yaparken oluşan yüksek su kaybından etkileniyorsanız.

Ortodontik tedavi için tel veya braket kullanıyorsanız veya tel ve braketleriniz yeni çıkmış ise

Hamileyseniz ve ağız ortamındaki asit seviyesi normalden daha yüksek ise

Bebeğinizin yeni dişleri çıkıyorsa ve çürüklere karşı koruma gerektiriyorsa

Diş Beyazlatması Sonrası Kullanım:

Diş beyazlatma uygulamaları sonucunda estetik olarak iyi sonuçlar elde edilse de, diş dokusunda dentin tübüllerinin açılmasına ve dehidratasyona sıkça rastlanmaktadır. Bu açık tubüller, dentinal sıvının hareket etmesine ve odontoblastların uyarılması ile klinik olarak hassasiyet duyulmasına yol açabilir. GC Tooth Mousse, bu açık tubüllerin üzerine kalsiyum ve fosfat iyonlarını bağlayarak hızlı bir şekilde hassasiyeti azaltmaktadır. GC Tooth Mousse, diş beyazlatma, diş taşı temizliği, kök yüzeyi temizliği ve küretaj gibi işlemler sonrasında ağız içi mineral dengeyi yeniden sağlamak ve oluşacak dentin hassasiyetini azaltmak amacıyla kullanılabilir. Ofis tipi beyazlatma uygulamasından hemen sonra hastanın dişleri üzerine GC Tooth Mousse uygulanarak 3 dk. beklenilir ve hastaya ağzını çalkalamaması söylenir. (GC Tooth Mousse’un yutulması zararlı değildir) Hastaya 30 dk hiçbir şey yememesi ve içmemesi söylenerek evde kullanılmak üzere GC Tooth Mousse verilir. Evde dişlerin Fluorlu bir diş macunu ile fırçalanmasını takiben, 15 gün boyunca günde 2 kere GC Tooth Mousse’u kullanılır ve dişler üzerinde daha parlak ve canlı bir görünüm sağlanır.

Çocuklarda Kullanım: 

Çocuklarda “Erken Dönem Çocukluk Çağı” çürükleri veya başlangıç mine çürükleri tedavisinde; topikal Fluor uygulamaları, fissür örtücü gibi profesyonel diş hekimliği uygulamalarına ek olarak evde kullanılmak üzere GC Tooth Mousse önerilebilir. Günde 2 kere (500 ppm) Fluorlu diş macunu ile dişlerin fırçalanması ve geceleri yatmadan önce dişler üzerine Tooth Mousse sürülmesi başlangıç çürüklerinin durdurulmasına hatta bu çürük oluşumlarının geriye döndürülmesini sağlamaktadır.

Yeni Süren Dişlerde Kullanım: 

Dişler ağız ortamında ilk görüldükleri zaman, mine saturasyonu tam olmadığı için asit ataklarına karşı yeterince dirençli değildirler. Tükrükte yüksek miktarda kalsiyum ve fosfat bulunması hem dişin saturasyonunu arttırır hem de oluşabilecek mineral kaybının yerine koyulmasını sağlar. Yaşlarından dolayı küçük çocuklarda diş fırçalama gibi ağız bakımının sağlanması oldukça zordur. Bu dönemde inek sütünden elde edilen GC Tooth Mousse, süt dişlerinin korunmasında ideal bir yöntemdir. GC Tooth Mousse, özellikle 2 yaş altı çocuklarda (Fluor ihtiva etmediği için) kullanımı tavsiye edilen güvenilir bir ajandır. Günde 2 kere dişler üzerine temiz bir parmak ile uygulanması diş çürüklerinin önlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca tadlandırma amacıyla G Tooth Mousse içerisine katılan çeşitli aromalar çocukların bu ürünü severek kullanmalarını sağlamaktadır.

Hamilelerde Kullanım: 

Hamilelik döneminde, hormonal değişikliklerden dolayı tükrüğün tamponlama kapasitesi azalmaktadır. Bu duruma ek olarak mide bulantısı ve reflu sorunu ağızda pH’nın düşmesine ve asidik ortam oluşmasına sebep olmaktadır. Tüm bu faktörler hamilelikte diş çürüğü oluşma riskini arttırmaktadır. Düzenli GC Tooth Mousse kullanımı tükrüğün tamponlama kapasitesini arttırarak ve dişleri hem erozyon, hem de çürük oluşumundan koruyacaktır. Bu özelliklere ek olarak; GC Tooth Mousse, Str. Mutans’ın çoğalmasını ve bakteri plağına yapışmasını önlediği için doğumdan sonra yenidoğan bebeğe ağız yolu ile bakteri transferini de azaltmış olacaktır.

Kök Yüzeyi Açıklıklarının Tedavisinde:  

Çeşitli sebeplerden dolayı dişeti çekilmesine bağlı kök yüzeylerinin açıkta kalması, kök yüzey çürükleri oluşması açısından riskli alanlardır. Düzenli GC Tooth Mousse kullanımı sayesinde açıkta kalan kök yüzeyi üzerine Kalsiyum ve Fosfat iyonlarının çökelmesi sağlanır, bu sayede tükrüğün tamponlama kapasitesi artar. Gece yatmadan önce dişlerin Fluorlu bir diş macunu ile fırçalanmasını takiben, GC Tooth Mousse’un parmakla açık kök yüzeyine sürülmesi dentin hassasiyetini ve kök çürükleri oluşumunu önlemektedir

Erozyon Tedavisinde Kullanımı: 

Erozyon genellikle ağız ortamının çeşitli sebeplerden dolayı asidik olmasına bağlı görülen dişler üzerindeki aşınmalardır. Bu durum ya beslenmeye bağlı (asitli içecekler) yada reflu gibi sorunlardan dolayı görülebilir. Bu hastalarda tükrüğün tamponlama kapasitesi azalmış ve dişler üzerinde Kalsiyum ve Fosfat kaybına bağlı aşınmalar başlamıştır. Hastalarda diş fırçalamaya ek olarak, 4 haftalık Tooth Mousse kullanımı ve günlük beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ile tükrüğün tamponlama kapasitesi arttırılabilir.

Özel İlgi Gereken Kişilerde: (KEMOTERAPİ GÖREN VE ENGELLİ BİREYLERDE)

Yaygın beyaz çürük lezyonları, kronik rahatsızlığı olan hastalar veya kemoterapi uygulanmış hastalarda gözlemlenebilir. Kemoterapiye bağlı ağızda görülebilen oral ülserasyonlar, hastanın dişlerini fırçalamasını önleyebilir. Ayrıca kullanılan bazı ilaçlar da bu kişilerde diş çürüğü oluşma ihtimalini arttırabilmektedir. Günde 2-3 kere Fluorlu diş macunu kullanımı, klorhexidin gargarası kullanımı ve günde 2 kere GC Tooth Mousse uygulanması kemoterapi tedavisi sırasında hem diş çürüğü oluşumunu önlemekte hem de oral ülserasyonların ağrısını azaltmaktadır. Engelli bireylerde, çeşitli fiziksel ve zihinsel sorunlardan dolayı ağız hijyeni ideal olarak sağlanması çok zordur. Ayrıca serebral palsi gibi tükrüğün ağız kenarından sürekli aktığı durumlarda, tükrüğün tamponlama kapasitesi azalmakta ve çürük açısından riskli bir ortam oluşmaktadır. Engelli kişilerde diş fırçalamasından sonra dişler üzerine parmakla GC Tooth Mousse uygulanması diş çürüklerinden korunmada çok etkili bir yöntemdir.

Ortodonti Hastalarında Kullanım: 

Sabit ve hareketli ortodontik apereyler bakteri plağı retansiyonu için ideal alanlardır. Genellikle ortodontik tedavi bitiminde braketlerin ağızdan uzaklaştırılmasıyla braketlerin altında ve çevresinde beyaz renkli çürük lezyonları görülebilir. Ortodontik tedavi esnasında hastalara genel ağız bakımına (diş fırçalama, gargara vs) ek olarak GC Tooth Mousse kullanımının önerilmesi; tükrüğün tamponlama kapasitesini arttırarak çürük oluşumunu önler. Ortodontik tedavi bitiminde dişler üzerinde braketlerin yapıştırılmasında kullanılan kompozit artıkları kalabilir. Bu artıklar minenin yansımasını olumsuz yönde etkileyerek dişlerin daha mat gözükmesine sebep olmaktadırlar. Dişler üzerine 10-15 sn asit uygulaması yapılarak bu artıklar daha net bir şekilde görülebilir. Diş yüzeyine polisaj yapıldıktan sonra tekrar 10-15 sn asit uygulanır ve artık kalıp kalmadığı kontrol edilir. Eğer dişler üzerinde kompozit artıkları kalmamışsa, tüm yüzeye GC Tooth Mousse uygulanarak dişlerde daha parlak bir görünüm sağlanır. Hastaya ev kullanımı için GC Tooth Mousse verilerek 3 hafta boyunca günde 1 kere gece yatmadan önce kullanılması önerilir.

Xerostomia:  

Çeşitli kronik rahatsızlıklar neticesinde tükürük akışının yetersiz olduğu vakalarda hastanın ağız içi mineral dengesinin yeniden sağlaması amacıyla Tooth Mousse kullanılabilir. Günlük diş fırçalamaya ek olarak; günde 2 kere GC Tooth Mousse kullanımı, haftada bir kere klorhexidin gel uygulaması ve Fluor verniği uygulamaları hastada tükrüğün tamponlama kapasitesini arttırarak, ağız kuruluğuna bağlı komplikasyonların azalmasını sağlamaktadır.


Beyazlatmadan Sonra Kullanmaya Devam Edilebilir mi?


Beyazlatmadan hemen sonra dişler kuru hissedilebilir ve aynı zamanda hassasiyet görülebilir. Beyazlatma işleminin tamamlanmasından sonra bir hafta boyunca uygulanması önerilir.Yakamaya Gerek Var mı ?


Olabildiğince diş yüzeyinde tutmak yararlı olacaktır.Yıkanmaması önerilir.


Tooth Mousse Florid İçerir mi ?


Flor içermez.Eğer flor tedavisine ihtiyacınız varsa ayrı bir flor tedavisi ile birlikte kullanabilirsiniz.


PAKET İÇERİĞİ:

40 gr. Tüp ya da 5'li kutu halinde talep edilebilir.


Ürün ilaç değildir, tedavi amacıyla kullanılmaz.

Şikayet Et