"

Genital Temizlik Ürünleri

" araması için 87 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Genital Temizlik Ürünleri

Genital bölgenin pH değerini koruyabilmek ve bölgenin sağlığını bozmadan genital bölge temizliği için ürünler sunulur. Her bir ürün, kadınların günlük vajinal temizliği için idealdir. Sıradan sabun ya da duş jeli gibi ürünlerle olası hastalıkları engelleyen genital bölge yıkma jeli ürünleriyle kadınlar için çok daha rahattır. Temizlik hassasiyeti olan tüm kadınlar için özel formüller ile geliştirilen temizleyici formlarından jeller ve kremler sayesinde vajinal bölgenin hassas yapısı bozulmadan, gün içerisinde her kadın kendini yenilenmiş ve temiz hisseder. Trendyol'un kadın hijyen kategorisinde yer alan onlarca genital temizlik ürünü, kampanyalı fiyatları ve ödeme koşullarıyla sunulur. Hijyen ve temizlik için kadınların ihtiyacı tüm ürünler Trendyol ile çok daha ulaşılabilir ve her keseye uygun fiyat aralığındadır.

Genital Temizlik Ürünleri Nedir?

Genital bölgenin günlük bakımı ve hijyeni sağlanmalıdır. Temizliği tam sağlanamayan bölgede kaşıntı, tahriş ve aynı zamanda koku oluşur. Üstelik bölgenin tam hijyeni uzun süre sağlanamazsa sorun büyür. Mikrop ve bakteri oluşumunun ardından istenmeyen enfeksiyon ve hastalıklar gözlenir. Kısırlığa kadar götüren genital hastalıklar olduğu düşünüldüğünde zahmetsiz şekilde bölgenin hijyeni genital temizlik ürünleri sayesinde sağlanabilir. Her bir ürün ister genital bölge temizleme köpüğü ister jeli olsun genital bölgenin pH değerini de korur. Normal şartlarda 4.5 pH değerine sahip genital alanın sabun ya da standart duş jeli ile temizliği bu düzeni bozar. Bölge enfeksiyon riskine açık hale gelir. Genital bölge yıkama jeli gibi ürünler ise standart ürünlerin tam aksine kadınların vajina bölgesine tam uyumlu şekilde üretilir ve içerikleri bölgeye zarar vermez. Bu sayede vajinal temizlik zahmetsizce yapılabilir ve temizlik hissi gün boyu sürer.

Genital Bölge Temizliğinde Kullanılan Ürünler

Genital bölgenin pH değerini bozmayan ürünler tercih edilmelidir. Bu kapsamda, içeriğinde besleyici mineralleri de barındıran genital bölge jeli kullanılabilir. Adet döneminden sonra mutlaka tercih edilmesi gereken genital bölge temizlik ürünlerinin kullanımına özen göstermek gerekir. Hekiminizin tavsiyelerine uymanız önemlidir. Aksi belirtilmedikçe genital bölge jeli, köpüğü ya da vajinal kayganlaştırıcı jel ürünlerini genital bölgenin iç kısımları için kullanmamak en doğrusudur. Genital bölge temizliğinde kullanılan ürünler kadınların özel bölge temizliğini sağlarken, sağlıklarını da korur. Birçoğu duş alırken kullanılabilen formlarda sunulurken, bazıları deodorant şeklinde üretilir. Bu sayede, temizlik hissi kadınların her an yanında olur. Yüz yıkama jel ya da sabunları gibi ürünlerin genital bölge temizliği için kullanılması ise sakıncalıdır. Uzun dönemde genital alanda kuruluk ve tahriş gözlenmesine neden olur. Bu ürünler yerine intim ürünleri tercih ederek, sağlıklı şekilde hijyen koşulları oluşturulabilir. Trendyol kadın bakım sağlık sayfalarında onlarca markanın yüzlerce genital temizlik ürününe Trendyol güvencesiyle erişebilirsiniz.

Genital Bölge Temizliği için Ürünler Neler Sunar?

Standart el, yüz ve vücut temizleyicilerin aksine genital bölge temizliği için üretilen her bir ürünün çok daha doğal içeriklerle hazırlanması gerekir. Cildin ve bölgenin pH değerleri de göz önüne alınarak, kullanıldıkça mantar ve bakteri oluşumuna izin vermemeli ve tam temizlik sağlamalıdır. Üstelik kuruluk, kızarıklık ya da tahriş de vajinal bölgede gözlenmemelidir. Tüm bunların ışığında paraben, silikon ve kimi ürünlerde parfüme dahi yer verilmez. Bölgenin asit-baz dengesini korur. Doğal ürünleri kullanmayı göz ardı etmeyen her kadının memnun kaldığı intim ürünleri, indirimli fiyatlarıyla Trendyol sayfalarından alınır. Trendyol'un kampanyalı ürünleri arasında yer alan onlarca farklı nitelikteki genital bölge temizliği ürününe tüm kadın tüketiciler zahmetsizce erişebilir, Trendyol'un güvenilir alışveriş altyapısıyla alışverişlerini gerçekleştirebilir.