Gigaset

Gigaset telefon sektöründe faaliyet gösteriyor ve daha çok telsiz telefon modelleri ile ön plana çıkıyor. Markanın imal ettiği telefonların çeşitli modelleri bulunuyor. Model ayrımı sadece teknoloji ve özellik noktasında değil, kullanım amacı konusunda da yapılıyor. Bu sayede Gigaset, tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilen bir marka oluyor.

Gigaset Tarihi

Gigaset markası 2008 yılında Almanya'nın Münih kentinde kuruldu. Zaman içerisinde büyüyen şirket, 70'den fazla ülkeye yayıldı. Şirketin bugün DECT telefon konusunda Avrupa lideri olduğu ve bünyesinde 1000 çalışan bulunduğu belirtiliyor. Gigaset markasının ülke portföyünde Türkiye de yer alıyor ve şirket ağırlıklı olarak Avrupa kıtasında faaliyet gösteriyor.

Gigaset Ürünleri

Gigaset ürünleri ağırlıklı olarak DECT telefonlardan oluşuyor. Ancak markanın akıllı cep telefonları da bulunuyor. Gigaget telsiz telefon alanında pek çok farklı modeli kullanıcıların hizmetine sunuyor. Gigaset A170, Gigaset C530 lp 200 ve Gigaset E630 150 modelleri bunlardan bazıları oluyor. Telefonlar, sahip oldukları teknolojik özellikler ile birbirinden ayrılıyor. Kimi modeller sarı ışığın üzerinde bulunan siyah renkli simge ve yazılara sahip olan klasik ekran ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Kimi modeller ise renkli ekranlar ile piyasada boy gösteriyor. Gigaset telsiz telefon işinde çıtayı o kadar yükseltiyor ki, markanın ürün gamında neredeyse akıllı telefonlar ile aynı özelliklere sahip olan telsiz telefon bile bulunuyor. Bu model Gigaset DECT 500 olarak öne çıkıyor. Gigaset DECT 500 dokunmatik bir telsiz telefon olma özelliği taşıyor. Bu telsiz telefonda Bluetooth özelliği bulunuyor ve aynı zamanda SMS teknolojisini destekliyor. Gigaset CL540 Dune modeli ile Gigaset C530 Ip 200 modeli ise renkli ekranlar ile klasik telsiz telefonlardan farklı bir görünüm ortaya koyuyor. Klasik olmasına rağmen diğerlerinden ayrılan bir başka model ise Gigaset A540 oluyor. A540 modelinin ekranındaki arka ışık pembe olarak kullanıcılara sunuluyor. Pembe arka ışık rengi ile Gigaset alışılmışın dışına çıkıyor. 

Gigaset telsiz telefon modellerinin pek çoğunda rehber özelliği de bulunuyor. Bu sayede kullanıcıların numara ezberlemesine gerek kalmıyor. Aynı zamanda bu özellik kağıtlara numara yazma ve defter karıştırma zahmetini de ortadan kaldırıyor. Gigaset sadece telsiz telefon üretmiyor. Aynı zamanda klasik kablolu ev telefonları da markanın ürün gamında yer alıyor. Üstelik rehber özelliği bu telefonlar için de geçerli oluyor. 

Gigaset Bebek Telsizi

Gigaset farklı ihtiyaçları göz önünde bulundurarak bebek telsizi ürünlerini de kullanıcılar ile buluşturuyor. Bebek telsizi, hem bebeğin güvenliği hem de ailesinin rahatı için devreye giriyor. Bebek uyurken Gigaset bebek telsizi baş ucunda duruyor. Ebeveynler ise diğer telsizi yanlarına alarak rutin işlerini yapabiliyor. Bebeğin ağlaması ya da uyanması durumunda bu telsiz aracılığı ile ebeveynlerin haberi oluyor. Gigaset bebek telsizi konusunda da farklı modellere sahip bulunuyor. Ebeveynlerin isteğine göre ister klasik bebek telsizi ister kameralı bebek telsizi Gigaset markası ile piyasada boy gösteriyor. Kamera işin içine girince ebeveynler bebeğin sadece sesini duymakla kalmıyor, o an bebeğin neler yaptığını da izleyebiliyor.

Alman marka Gigaset, bebek telsizinin yanı sıra akıllı cep telefonu sektöründe de boy gösteriyor. Gigaset telefon dışında akıllı ev sistemleri ile de kullanıcıların karşısına çıkıyor. Akıllı ev sistemleri çerçevesinde Gigaset markasının alarm sistemleri bulunuyor. Siz de ihtiyacınız olan Gigaset ürünlerine Trendyol aracılığı ile sahip olun.

Gigaset'e Telecom Inspirience Ödülü

Gigaset markası, telefon alanında yaptığı çalışmalar sonucu 2013 Telecom Inspirience Ödülü'nü aldı. Bu ödül, Gigaset R630H PRO modeline verildi. Yine aynı yıl marka, Gigaset N720 DECT IP Multicell Sistem, Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler (KOBİ'ler) için IP Telekomünikasyon Cihazları" kategorisinde Funkschau ITK 2013 Yılın Ürünü Ödülü'nün sahibi oldu.

Yukarı Çık