"

Ginepig

" araması için 306 sonuç listeleniyor
FONY Kuru Yonca Kemirgen Otu 350 Gram
FONYKuru Yonca Kemirgen Otu 350 Gram
(60)
Kuru Yonca Kemirgen Otu 350 Gram
49,99 TL
Sepete Git
FONY Çayır Otu Kemirgen Otu 350 Gram
FONYÇayır Otu Kemirgen Otu 350 Gram
(148)
Çayır Otu Kemirgen Otu 350 Gram
49,99 TL
Sepete Git

Ginepig Malzemeleri

Minik Dostlarınız Olan Ginepigler

Minik Dostlarınız Olan Ginepigler

Kemirgen sınıfı içerisinde yer alan küçük ve oldukça sevimli oluşları ile dikkat çeken ginepigler, son derece hareketli bir yapıya sahiptir. Aslen Güney Amerika' nın yerlileri olan bu grup binlerce yıldır doğal ortamlarında soylarını korumayı başarmıştır. İnsan hayatına öncelikli olarak besin hayvanı olarak giren ginepigler, dünyanın bazı bölgelerinde hala besin olarak tüketilmektedir. Ancak bu durum ginepiglerin Avrupa ülkelerine taşınması ile değişkenlik göstermiştir. Bu taşınma işlemi sonrasında bu sevimli hayvanlar artık evcil hayvanlarımız haline gelmiştir. Tıpkı kedi, köpek, kuş, balık gibi ginepigler de evde bizimle beraber yaşayabilen canlılar içerisinde kendilerine yer bulmuştur. Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de evcil hayvan besleme alışkanlığı oldukça yaygındır. Bu sebeple ülkemizde ginepig beslenme alışkanlığı geniş bir yer tutmaktadır. Bu canlılar aslında av hayvanı olmaları sebebiyle çok çabuk stres altına girebilirler. Bu sebeple onları beslerken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Örneğin; ginepigler için tasarlanmış malzemeleri seçerken özenli davranılmalıdır. Bunun yanı sıra ginepig bakımı konusunda bilinçli davranışlar sergilemek de önemli noktalardan birisidir. Bakımları esnasında da doğru bakım malzemelerini kullanmak gerekmektedir. Doğru bakım malzemesi kullanmak ginepiglerin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri noktasında oldukça yararlıdır. Bu sevimli dostlarımız için evde de bir doğal ortam oluşturmak mümkündür. Satın alınacak doğru malzemeler ile dostunuzun evinizde güvenli ve rahat bir hayat sürmesini sağlayabilirsiniz. Ginepig kafesi, onların yaşam alanı olmaktadır. Ginepigler genelde evimizin içerisinde yer alan bu kafeslerde beslenirler. Ancak bu kafeslerin de yeterli büyüklükte ve işlevsel bir yapıda olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra yem, tasma, ev, yatak, tarak, oyuncak, taşıma çantası gibi pek çok ek ginepig aksesuarları mevcuttur. Pek çok seçenek ve marka içerisinden uygun seçimlerde bulunarak satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Minik ve sevimli dostlarınızın olan ginepigler için en doğru yaşam alanını oluşturmak ve minik dostlarınızı mutlu edecek ek malzemeleri almak sizin elinizde. Yaşam alanını oluşturmak için kafesler, yaşamını devam ettirmesi için gerekli olan yem ve suluk, rahat etmesini sağlamak için tarak, dostunuzu bir yerden bir yere taşırken kolaylık sağlayan taşıma çantası gibi farklı malzemeleri bulabilirsiniz. Bu sayede ginepiginizin daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlayarak yaşadığı stres durumlarını yok edebilirsiniz.

Ginepig Kafesi ile Doğru Yaşam Alanları

Ginepig Kafesi ile Doğru Yaşam Alanları

Ginepigler, evcil hayvanlar kategorisinde yer alan son derece sevimli olan hayvanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun yıllardır evlerde beslenen bu tür, genellikle az uyumaktadır. Bunun yanı sıra insanlar ile vakit geçirmekten son derece keyif alan hayvanlardır. Ginepig beslemeye başlamadan önce alerji testi yaptırarak alerjiniz olup olmadığını öğrenmek son derece önemli bir noktadır. Ginepigler de diğer evcil hayvanlar gibi alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle önleminizi en baştan alabilirsiniz. Herhangi bir alerjiniz yoksa da ginepiginiz ile beraber mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Çocuğunuz varsa ginepig konusunda çocuğunuzu bilgilendirerek ginepiglerin çekingen yapılarını onlara anlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuğuna ginepigin bir oyuncak değil aile üyesi olduğunu benimsetmeniz oldukça önemli bir durumdur. Gürültülü ortamlardan hoşlanmayan ginepigleri daha sakin ve sessiz ortamlarda tutmaya özen gösterebilirsiniz. Hassas ve ürkek olmaları nedeniyle gürültülü ortamlar ginepigler için uygun olmamaktadır. Bunun yanı sıra ginepiglerin yaşam alanları olan kafeslerin seçimi de son derece önemli bir konudur. Ginepig kafesi dostunuzun yaşayabileceği şekilde olmalıdır. Örneğin; birden fazla ginepig beslemek istiyorsanız kafesinizin büyüklüğünü de buna uygun olarak seçmeniz gerekmektedir. Kafes seçiminde bulunurken evinizdeki alanın izin verdiği en fazla genişliğe sahip olduğunuzdan emin olarak bir seçimde bulunabilirsiniz. Ginepig kafesler, değişkenlik göstermekle birlikte 2 ginepig için ortalama kafes büyüklüğü 75 cm x 125 cm boyutunda olmaktadır. Bunun yanı sıra ginepiginizin cinsiyeti de kafes seçiminde önemli olan bir konudur. Erkek ginepig çiftleri, dişiler ile kıyaslandığında daha geniş alanlara ihtiyaç duymaktadır. Bunun yanı sıra farklı ginepig türlerini aynı kafes içerisinde beslemek istiyorsanız kafesinizi çeşitli bölümlere ayırarak daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Ginepiginizin için mümkün olan en geniş kafes seçiminde bulunmak dostunuzun rahat etmesi açısından son derece önemlidir. Bunu göz önünde bulundurarak kafes seçiminde bulunabilirsiniz. Geniş alan sayesinde ginepiglere rahat bir yaşam alanı sağlarken bu geniş alan onların egzersiz yapmalarına da olanak sağlar. Uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olmaları için kalp ve solunum sistemlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Bu noktada da ginepigler için egzersiz önemlidir. İçerisine yerleştireceğiniz ek aksesuarların da kafese rahatça sığması açısından kafesin genişliği önemli bir konudur. Bu malzemeler ile minik dostunuz eğlenceli zamanlar geçirebilir.

Ginepig Malzemeleri ile Minik Dostunuzu Mutlu Etmek Elinizde

Ginepig Malzemeleri ile Minik Dostunuzu Mutlu Etmek Elinizde

Ginepigler yeni bir ortam ile ilk kez karşı karşıya kaldıklarında gergin bir yapıya sahip olabilirler. Bu sebeple minik dostunuza karşı tutarlı ve yumuşak bir davranış biçiminde yaklaşırsanız çok kolay bir biçimde size alışır ve evcilleşir. Bunun yanı sıra ginepigler, acıktığında ya da ilgiye gereksinim duyduklarında belirgin bir biçimde ıslığa benzer bir ses çıkarmaktadır. Bu çıkardığı ıslık benzeri ses sayesinde minik dostunuzun bir şeye ihtiyaç duyduğunun farkına vararak ihtiyacını hemen giderebilirsiniz. Bunun yanında ginepigler, sağlıklı bir yaşama sahip olduklarında ortalama 5 ve 7 yıl arasında olmakla beraber bazen daha uzun yaşayabilirler. Uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olmaları için de ihtiyaçlarının karşılanması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra, kalp ve solunum sistemlerinin de sağlıklı olması gerekmektedir. Kalp ve solunum sağlığı için de tıpkı insanlarda olduğu gibi egzersiz son derece önemlidir. Daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olan ginepigler, daha az hastalanmaktadır. Egzersiz yapan ginepigler, aynı zamanda güçlü anal bölge kaslarına sahip olarak dışkılarını dışarı atma konusunda zorluk yaşamazlar. Çeşitli ginepig malzemeleri ile dostunuz için uygun egzersiz malzemelerini edinebilirsiniz. Egzersiz amacıyla koyacağınız rampalar, ağaç kütükleri, doğal taşlar minik dostunuzun efor sarf etmesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda da daha güçlü ve sağlıklı bir ginepige sahip olabilirsiniz. Bu rampa, ağaç kütüğü, taş gibi malzemeler aynı zamanda minik dostunuzun eğlenceli vakit geçirmesi açısından da önemlidir. Az uykuyu tercih eden ginepigler, oyun oynayarak eğlenebilir. Keyfi yerinde olan bir ginepig ise sizinle de daha keyifli zaman geçirecektir. Bunun yanı sıra ginepigler için mama kabı gibi ürünler de mevcuttur. Kemirgenler, grubunda yer alan bu canlılar için aynı zamanda çeşitli boyutlarda kemirme taşları da bulunmaktadır. Bu kemirme taşları yardımıyla minik dostunuz rahatlayacaktır. Ginepig suluğu yine kemirgenlere özel olarak tasarlanan bir suluktur. Normal suluklardan farklı niteliklere sahip oluşu minik dostunuzun daha rahat bir biçimde su içmesini sağlamaktadır. Kemirgen suluğu adıyla satışa sunulan bu ürünler hamster, yavru tavşan gibi başka kemirgen canlılar için de uygun olan bir üründür. Farklı renk ve boyutlara sahip olan bu suluklar yardımıyla minik dostunuz ihtiyaç duyduğu miktarda suya her an ulaşabilir. 80 ml, 125 ml, 250 ml gibi farklı boyutları mevcuttur.

Özel Olarak Üretilen Ginepig Yemi

Özel Olarak Üretilen Ginepig Yemi

Ginepigler, oldukça sevimli olan ve evcil olan hayvanlardır. Ürkek yapıları ile dikkat çekseler de zaman geçtikçe size kolayca alışacak ve evinize daha kolay uyum sağlayacaktır. Ginepiglerin kafesleri, yaşam alanlarının kaliteli olması açısından son derece önemlidir. Kafesin genişliği bu konuda önemli olan bir unsurdur. Bunun yanı sıra ginepiglerin beslenmesi de sağlıklı olmalarını etkileyen bir durumdur. Ginepig yemi, ginepiglerin beslenmesi sırasında sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Bu yemlerin miktarı ve kaliteli olmaları gerekmektedir. 500 gr, 750 gr, 800 gr, 1 kg gibi farklı boyutları bulunan yemler mevcuttur. Pek çok farklı markanın yem çeşitleri bulunmaktadır. Siz de minik dostunuza uygun olan yemlere sayfamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Standart yemlerin yanı sıra tahılsız yüksek lif oranına sahip olan yemler de mevcuttur. Standart yemlerden farklı olarak özel olarak üretilen yemler de vardır. Gerçek sebze parçası bulunan ginepig yemleri de üretilmektedir. Bunun yanında karışık yemler de mevcuttur. Yemleri koyabileceğiniz mama kapları da satışa sunulmaktadır. Farklı boyutlarda bulunan bu mama kaplarına koyabileceğiniz yemler ile evcil hayvanınızı besleyebilirsiniz. Yemlerden farklı olarak yapraklı taze yoncalar da bulunmaktadır. Kg olarak satışa sunulan ürünler, kemirgen canlılar için doğal, katkısız ve özenle paketlenmiş olarak gönderilmektedir. Ek besinler kategorisinde yer alan bu yoncalar doğal lif içermektedir. Ayrıca kemirgenler için çeşitli dallar da satılmaktadır. Minik dostunuz bu dalları kemirmekte ve daha keyifli bir hale bürünmektedir. Sağlıklı olan bu dallar, sağlıklı yaşam desteği sunmalarının yanı sıra enerji sağlayan ve kolay sindirilebilen bir yapıdadır. Bir paket içerisinde birden çok dal bulunmakta ve böyle satışa sunulmaktadır. Ginepig yem haricinde kemirgen dostunuzun diş, eklem ve tırnak gelişimini desteklemeye yardımcı olan doğal kemirme taşları da satışa sunulmaktadır. Kemirgen olan hayvanların dişleri, ömürleri boyunca uzamaktadır. Kemirme işlemi uzayan bu dişlerin gelişimini desteklediği gibi aynı zamanda dişlerin törpülenmesini sağlamaktadır. Kafes ortamında beslenen bu minik dostlarınızın kemirme işlemini gerçekleştirmek amaçlı kimyasal maddeler içermeyen taşlara ihtiyaç duyulmaktadır. Evcil hayvanınızın dişlerinizin şeklini düzeltmeye ve temizlemeye yardımcı olan bu taşları kafes içerisinde minik dostunuzun ulaşabileceği bir alana bırakabilirsiniz. Böylece minik dostunuzun diş, eklem, tırnak gelişimini olumlu yönde geliştirmektedir.

Ginepig Oyuncakları ile Minik Dostunuza Keyifli Zamanlar Sağlama Fırsatı

Ginepig Oyuncakları ile Minik Dostunuza Keyifli Zamanlar Sağlama Fırsatı

Ginepigler, kemirgen hayvan grubu içerisinde yer alan ürkek canlılardır. Ancak kısa bir zaman içerisinde insanlara alışabilen ve uyum sağlayabilen bir yapıları vardır. Minik dostlarınızın için pek çok malzeme mevcuttur. Bu malzemeler içerisinde minik dostlarınızın keyifli zaman geçirmesini sağlayan ginepig oyuncakları bulunmaktadır. Bu oyuncaklar yardımıyla ginepiginiz eğlenceli aktivitelerde bulunabilir. Bu oyuncaklar içerisinde diş kaşımak için kullanılan oyuncaklar da mevcuttur. Bunun yanı sıra çeşitli rampalar, taşlar da bu kategoride değerlendirilmektedir. Ahşap bir rampa düzeneği, bir ağaç kütüğü ya da doğal taşlar ile minik dostunuzun kafesinin içerisine inişli ve çıkışlı sistemler oluşturabilirsiniz. Bu minik dostunuzun kafes içinde efor sarf etmesini sağlamaktadır. Bu rampalar ginepiginizin egzersiz etmesini sağlayarak daha keyifli bir canlı olmasına yol açar. Bu keyifli hal sonrasında minik dostunuzun sizinle de daha keyifli bir zaman geçirmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ginepig türleri, uyumak ve saklanmak için eve ve yatağa gereksinim duymaktadır. Doğal ortamlarında yer altında ve tünellerde yaşamakta olan bu canlılar ev ortamında da aynı ortama özlem duymaktadır. Bu sebeple ginepig evi satın alarak minik dostunuzun bu özlem duyduğu ortamı kendi evinizde de oluşturabilirsiniz. Ginepig bu sayede daha rahat ederek daha huzurlu olabilir. Ginepig yatağı ile de minik dostunuza sevdiği ortamı sağlayabilirsiniz. Ginepigler, yatmak ve uyumak için genelde kafesin kuytu köşelerini tercih etmektedir. Bu köşeleri de genellikle tuvalet ihtiyacını gidermek için kullanırlar. Bu sebeple minik dostunuzun yatağını mutlaka nemi emen malzemeler ile desteklenmesi gerekmektedir. Minik dostunuzun tuvalet eğitimi konusunda da çeşitli bilgiler edinerek bu konuda daha rahat edebilirsiniz. Yumuşak bir yatak ile ona sevdiği ortamı sunabilirsiniz. Ginepig yuvası ile minik dostunuzu rahat ettirebilirsiniz. Doğal ortamında ihtiyaç duydukları yer altı ve tünellerde yaşama alanlarını evinizde de kolay bir biçimde oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra ginepiglerin tüyleri oldukça uzundur. Bu nedenle tüylerine düzenli bakım yapılması gerekmektedir. Ginepig tarağı ile ginepiginizin tüylerini tarayarak bakım yapabilirsiniz. Bu taraklar yardımıyla ginepiginizin cildine zarar vermeden tüy bakım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra belirli aralıklar ile ginepigin tırnaklarının kesilmesi gerekmektedir. Ayrıca yaşam alanlarındaki tüyleri temizlemek amaçlı yapışkanlı tüy temizleme rulolarını kullanabilirsiniz.

Doğru Ginepig Eşyaları

Doğru Ginepig Eşyaları

Ginepiglerin kafeslerinin tabanına kolay temizleme açısından kullan at olan örtülerden serebilirsiniz. Bu örtüler yardımıyla dostunuzun kafesini temiz tutmak oldukça kolay bir hale gelmektedir. Bu örtülerin üst kısmında nemi emen ince bir kâğıt bulunmaktadır. Ginepiginiz tuvaletini yaptığında bu örtüler yardımıyla kafes kirlenmeyecektir. Bunun yanı sıra, kafes içerisinde talaş kullanarak sıvıyı emmesini sağlayabilirsiniz. Doğru bir seçimle tercih edeceğiniz ginepig eşyaları ile minik dostunuzu memnun edebilirsiniz. Ginepig tasması ile minik dostunuzu dışarıda gezdirebilmeniz de mümkün hale gelmektedir. Bu sayede doğal ortamda ginepiglerin hava almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ginepiginizi seyahat ile her yere götürebilmeniz için ginepig taşıma çantası mevcuttur. Bu çantalar yardımıyla minik dostunuzu istediğiniz her yere beraberinizde götürebilirsiniz. Hava alan yapıda tasarlanan bu ergonomik çantalar yardımıyla gittiğiniz seyahatlere götürebileceğiniz gibi veteriner kontrollerine de rahatlıkla götürebilirsiniz. Sırt çantası, el çantası gibi seçenekleri bulunan bu ürünler ile minik dostunuzu rahat bir biçimde taşırken çantaların ergonomik yapısı sayesinde de minik dostunuzun rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Ginepigler kemirgen kategoride yer alan canlılardır. Bu sebeple dişlerinin gelişimini olumlu yönde etkileyen ve dişlerinin törpülenmesini sağlayan doğal taşlar oldukça işe yaramaktadır. Bu doğal taşlar sayesinde kemirgen ginepig dostunuz doğası gereği sahip olduğu kemirme içgüdüsünü gerçekleştirmesinin yanı sıra dişlerinin de daha sağlıklı bir yapı kazanmasını sağlamaktadır. Bu amaçla satışa sunulan dallar da mevcuttur. Bu dallar, paket halinde satışa sunulan ürünlerdir. Yine taşlarda olduğu gibi minik dostunuz dallar yardımıyla dişlerinin törpülenmesini sağlamaktadır. Ginepig malzemeleri fiyat olarak değişkenlik gösteren bir konudur. Markaya ve aldığınız ürüne göre bu durum farklılık gösterebilmektedir. İşlevsel nitelikte olan araç gereçler ve minik dostunuzun beslenmesi konusunda daha etkili olan özel yemlerin fiyatı diğer ürünlere oranla daha fazla olabilmektedir. Ancak yine üründen ürüne ve markadan markaya bu durum da değişiklik gösterebilmektedir. Aynı şekilde ginepig kafes fiyatları, yine üründen ürüne farklılık gösteren bir konudur. Daha büyük yapıdaki olan kafeslerin fiyatı küçük kafeslere oranla daha fazla olabilmektedir. Aynı şekilde bu durum markadan markaya da değişiklik gösterebilmektedir. Siz de minik dostunuz için ihtiyaç duyduğunuz pek çok ürüne Trendyol aracılığı ile bütçeye uygun fiyat garantisi ile ulaşabilirsiniz. Avantajlı fiyatlarla satışa sunulan bu ürünleri satın alarak ginepiginizi mutlu edebilirsiniz.