"

Göz Kalemi

" araması için 1442 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Göz Kalemi

Göz kalemi çeşitleri en temel makyaj ürünleri arasında yer alır. Gözlerinizi belirginleştirerek makyajınızı kusursuz hale getiren göz kalemi çeşitleri, hem günlük hem de şık organizasyonlarda bakımlı ve mükemmel görünmenize destek olur. Göz renginize ve göz makyajınıza en uygun renk tonlarındaki göz kalemi ürünleri, gözlerinizi ön plana çıkarır ve bulunduğunuz her ortamda tüm dikkatleri üzerinize çeker. Siyah, kahve tonları, bordo, mavi, yeşil gibi birçok renkte üretilen göz kalemleri canlı ve ışıl ışıl bir görünüm kazanmanıza katkı sağlar. Ten rengi göz kalemi ürünleri, daha ferah bir görünüm elde etmenize, beyaz göz kalemi ürünleri gözlerinizi daha büyük göstermenize olanak tanır. Aradığınız göz kalemlerini en uygun fiyatlarla Trendyol göz makyajı kategorisi içinde bulabilirsiniz.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Kusursuz bir göz makyajının olmazsa olmazı olan göz kalemlerini seçerken yumuşak yapıya sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Yumuşak doku, kalemin hem gözlerinizi tahriş etmesi riskini en aza indirir hem de rahat bir şekilde uygulanmasını sağlar. Ayrıca akmayan göz kalemi ürünleri tercih ederek, makyajınızın gün boyu bozulmadan kalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle siyah göz kalemlerinin gün içinde terleme veya nem gibi nedenlerle akması ve bozulması, makyajınıza gölge düşürebilir. Akmayan siyah göz kalemi ürünlerini tercih ederek, göz makyajınızın gün boyu kusursuz kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Çok sıcak günlerde terlemenin etkisini en aza indirmek için waterproof göz kalemi çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Göz kalemi, üst kirpiklerin ve alt kirpiklerin dibine uygulanabilir. Göz kalemini üst kirpik diplerine sürmek, göz kapaklarınızı canlandırır. Göz altına sürülen göz kalemi ise alt kirpiklerinizi belirginleştirmenize olanak tanır. Göz kalemi doğru bir şekilde uygulandığında küçük gözleri daha büyük, büyük gözleri daha etkili gösterir. Kirpiklere derinlik katan göz kalemini uygularken çizginin mümkün olduğu kadar ince ve düzgün olmasına dikkat etmeniz gerekir. Göz kapağınıza göz kalemi ile çizdiğiniz çizginin dalgalanmaması kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ayrıca göz kalemini gözün iç kısmından dış kısmına doğru uygulamak daha düzgün bir çizgi elde etmenize yardımcı olur.

Mükemmel bir görünüm için göz kaleminin göz renginize ve teninize uygun olması gerekir. Zengin bir renk yelpazesi sunan göz kalemi ürünleri arasından dilediğiniz renk göz kalemini bulabilirsiniz. Her renk makyajla ve göz rengi ile uyum yakalayan siyah göz kalemi ürünlerini hem günlük makyajınızda hem gece makyajınızda kullanabilirsiniz. Siyah göz kalemini sürerken daha yumuşak bir etki isterseniz, çizdiğiniz çizgiyi bir pamuk çubuk, fırça yardımı ile ya da parmağınızla hafifçe dağıtabilirsiniz. Beyaz tenli iseniz toprak tonları ya da gri gibi farklı renklerdeki göz kalemleri ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Yeşil, mavi, kızıl tonlarındaki göz kalemi ürünleri ile renkli ve dikkat çekici bir görünüm kazanabilirsiniz. Siyahtan beyaza kadar tüm renklerdeki göz kalemi ürünlerini indirimli göz kalemi fiyatları ile Trendyol'da bulabilirsiniz.

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Makyaj, bakımlı görünmenin en şık yollarından biri olarak kabul edilir. Kimi zaman bakımlı görünmek için sadece doğru bir şekilde uygulanmış göz kalemi yeterli olabilir. Göz kalemini uygularken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunur. Göz kalemi sürme işlemine geçmeden önce göz kapağınıza göz farı ya da baz sürmek, kalemi daha rahat sürmenize yardımcı olur. Çünkü doğrudan göz kapağına kalemi uygulamak, gün içinde çizginin deforme olmasını çabuklaştırır. Göz kalemini gözün iç tarafından dış tarafına doğru uygularken hafif yatay bir şekilde tutmak, göz kalemi sürme işlemini kolaylaştırır.

Siyah, lacivert gibi koyu renk göz kalemi ürünlerini alt kirpiklerin iç tarafına sürmek yerine alt kirpiklerin dış kısma sürmek gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Aynı şekilde gözlerin alt kısmına beyaz, ten rengi gibi açık renk göz kalemi uygulamak da gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermenize yardımcı olur. Beyaz göz kaleminizi gözlerin iç kısmına ve dış köşelerine uygulayarak göz çerçevenizi büyütebilirsiniz. Göz pınarına beyaz göz kalemi sürmek ise daha aydınlık ve ferah bir görünüm yakalamanıza olanak tanır. Trendyol, en iyi göz kalemi çeşitlerini kullanıcıların beğenisine sunar.