"

Göz Kremi

" araması için 936 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Göz Kremi

Göz bölgesi, yüzdeki en hassas ve yaşlanma belirtilerini ilk olarak fark edeceğiniz bölgelerden biridir. 35 yaş göz bakımı için sınır kabul edilse de daha erken yaşlardan itibaren, cinsiyet fark etmeksizin göz bakımı yapılabilir. Göz çevresini nemlendirmek, yaşlanma belirtilerini gidermek ve koyu halkaların görünümünü aydınlatmak için göz kremlerinden faydalanabilirsiniz. Clinique, L'Oréal, Vichy ve Nuxe göz kremi gibi en popüler markaların göz bakım ürünlerini göz bakımı kategorisinde inceleyebilirsiniz. Avantajlı Trendyol fiyatları ile beğendiğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz.

En İyi Göz Altı Kremi Çeşitleri

Her cilt tipi farklıdır ve özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle herkes için geçerli bir ''en iyi göz kremi'' yoktur. Cilt tipinize, yaşınıza ve ihtiyaçlarınıza uyumlu bir göz altı kremi ile ince çizgiler, kırışıklar, sıkılık kaybı, morluk ve şişlik gibi sorunlarla mücadele edebilirsiniz. Göz kremi satın alırken kokusuz bir ürün seçmeye dikkat etmeniz gerekebilir. Doğal (esansiyel yağlar gibi) veya sentetik olması fark etmeksizin koku, güçlü bir duyarlılık ve alerjik reaksiyon kaynağı olabilir. Özellikle hassas ciltler için kokulu ürünler alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Kokusuz ve antialerjik bir krem için cilde uyumlu ürünleri ile bilinen Clinique göz kremi çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Kaliteli bir göz çevresi kremi, hassas göz çevresi cildini nemlendirir ve cilt dokusunu yumuşatır. Bununla birlikte her göz kremi aynı değildir. Göz kremlerindeki farklı formüller, farklı işlevleri yerine getirir. Nemlendirici göz kremleri oldukça yumuşak ve besleyicidir. Yaşlanma karşıtı kremler, cildi derinlemesine besleyerek ince kırışıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Şişlikler ve koyu halkalar için formüle edilmiş göz altı morluk kremi çeşitleri, formüllerindeki doğal yatıştırıcılar ve renk pigmentleri ile göz çevresinin daha doğal ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Gece ve gündüz bakımı için ayrı ayrı formüle edilmiş göz kremleri farklı avantajlara sahiptir. Birçok kişi sabahları göz jeli, geceleri ise zengin ve yoğun bir formüle sahip olan balsamları tercih eder. Örneğin, gündüz için geniş spektrumlu güneş koruması sunan, SPF 30 veya daha üstü derecelendirilmiş L'Oréal göz kremi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Gece kremlerinde, göz çevresi kırışıklık kremi çeşitlerini tercih edebilir, kaz ayakları da dahil olmak üzere yaşlanma belirtilerini giderebilirsiniz. Retinol gibi yaşlanma karşıtı maddelerle takviye edilmiş göz kremleri ile derinlemesine gece bakımı yapabilirsiniz. C vitamini doğal bir antioksidan kaynağıdır ve birçok kremde cilde canlılık kazandırmak için bulunur. C vitamini içeren göz kremlerinin en önemli özelliği göz çevresini aydınlatması ve taze bir görünüm kazandırmasıdır. Vichy göz kremi çeşitleri arasında C vitamini ile desteklenmiş göz kremlerini bulabilirsiniz.

Göz Kremi Nasıl Sürülür?

Hassas göz altı cildini korumaktan yaşlanma belirtilerini tedavi etmeye kadar bakım ürünlerinin düzenli ve doğru şekilde uygulanmasında birçok fayda vardır. Cildiniz için en iyi göz kremini seçmek ve doğru şekilde uygulamak genel cilt dokusunu destekler ve genç görünmenizi sağlar. Göz bölgesi vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Bu nedenle bakım kremlerinin cilde nazik bir şekilde uygulanması gerekir. En iyi göz altı kremi bile doğru uygulanmadığında etkisini gösteremez. Göz kremini etkili bir şekilde sürmek için işaret parmağınızın ucuyla bir miktar krem alın. Kremi baş ve işaret parmaklarınızın arasında karıştırarak ısınmasını sağlayın. Daha sonra parmak ucunuzla noktalar halinde, küçük ve nazik vuruşlar yaparak kremi göz çevresine yedirin. Küçük vuruşlar, göz çevresindeki kan akışının hızlanmasını sağlar. Kremin etkinliğini artırır. Cildinizin daha fazla beslenmesini sağlamaya yardımcı olur. En iyi göz kremi çeşitleri, ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol'da!