gümüşhaneden Kürtün Araköy Ekmeği 3 Kg (EKŞİ MAYALI EKMEK)

300 TL
Ürünün Diğer Satıcıları (2)
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünün son kullanma tarihi (SKT) nedir?
Ürünleri gönderen satıcıların elindeki stoklara göre ürünlerin SKT'si değişebilmektedir. Satıcıya soru sor kısmından ilgili satıcıya gönderilecek ürünün SKT 'sini sorarak öğrenebilirsiniz.
Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?
İlgili mevzuat uyarınca satın aldığınız ürünü ambalajı açılmadığı müddetçe 15 gün içerisinde ücretsiz iade edebilirsiniz. İade ettiğiniz ürünün sağlam şekilde satıcıya ulaşabilmesi için orijinaline uygun şekilde tekrar paketlenmiş olarak gönderimi önemlidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ürün Bilgileri

gümüşhaneden Kürtün Araköy Ekmeği 3 Kg (EKŞİ MAYALI EKMEK)

Geri Bildirim Ver
 • Satıcı: KERASUS ORGANİK Satıcı Ünvanı: SEFER ÖZKAYA İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: Giresun Vergi Kimlik Numarası: 6990032269
  Bu ürün KERASUS ORGANİK tarafından gönderilecektir.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 50 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.
 • Bu üründen en fazla 20 adet sipariş verilebilir. 20 adedin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar. Belirlenen bu limit kurumsal siparişlerde geçerli olmayıp, kurumsal siparişler için farklı limitler belirlenebilmektedir.
 • 15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için [page="return_conditions"]tıklayın[/page].
 • Yaklaşık bir asırdır Gümüşhane'de üretilen Kürtün Araköy Ekmeği coğrafi işaretli ürün olarak 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında 14.03.2018 tarihinden itibaren korunmak üzere 04.09.2019 tarihinde tescil edilmiştir. Coğrafi İşaret Sicil Belgesi Ekşi Hamur 100 Yıllık Maya Önceki hamurdan ve mayalanmanın gerçekleştirildiği ortamdan gelen mikroflorayı yapısında barındırır. Yapısında ağırlıklı olarak Saccharomyces cerevisiae türü mayalar ile Lactobacilus, Bifidobacter ve Leuconostoc cinsi laktik asit bakterilerini içermektedir. İki Hafta Taze Kürtün Araköy Ekmeğinin düşük pH değeri nedeniyle raf ömrü uzundur. Taze olarak 2 hafta, derin dondurucuda 6 ay, kurutulmuş peksimet halinde ise 1 yıl saklanabilir. Katkı Maddesi Yok Kürtün Araköy Ekmeği üretilirken maya olarak sadece bir önceki hamurdan ayrılarak saklanan ekşi hamur kullanılır, bunun yanında hiçbir katı maddesi kullanılmaz. Taş Fırın Araköy Ekmeği Kürtün ilçesi halkı tarafından “fırın evi” olarak tabir edilen üretim hanelerde, taş fırınlarda pişirilir. Taş fırınlarda pişirilmesi ekmeğin yavaş pişmesine, ekmek tabanının taşa uygun şekil almasına ve ekmek kabuğunun oldukça kalın olmasına neden olur. Kürtün Araköy Ekmeğinin 7-9 mm arasındaki taban kalınlığı, diğer ekmeklere nazaran daha kalın ve serttir.
Geri Bildirim Ver

Gümüşhaneden KAE-1001 3 kg Ekşi Mayalı Kürtün Araköy Ekmeği

Kullanılan un, pişirme ve mayalama yöntemlerine göre birçok ekmek çeşidi vardır. Geleneksel ekşi mayayla yapılan Kürtün Araköy ekmeği, kalitesiyle bu ürünler arasında öne çıkar. Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeğinin hamurunda Saccharomyces cerevisiae türü mayalar, Lactobacilus, Bifidobacter ve Leuconostoc cinsi laktik asit bakterileri mevcuttur. Bu geleneksel ekmeğin taban kalınlığı, 7 ila 9 mm’dir. Söz konusu sert taban, bir hayli lezzetlidir. Sıradan ekmekleri sevmeyen ve eski usul pişirme yöntemlerini tercih eden kişiler, bu ekmeği gönül rahatlığıyla satın alabilirler. Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeği fiyatıyla da son derece avantajlıdır.

 • Ağırlık: 3 kg
 • Doğal
 • Özel Lezzet

Gümüşhaneden Kürtün Araköy Ekmeğinin Özellikleri Nelerdir?

Gümüşhaneden Kürtün Araköy Ekmeğinin Özellikleri Nelerdir?

Geçmiş lezzetlerin tadını sofranıza getiren Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeği, özel olarak üretilen bir yiyecektir. Gümüşhane’ye has olan bu ekmek, yaklaşık olarak 1 asırlık geçmişe sahiptir. Coğrafi işaretli ürün kategorisindedir. 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında tescil edilen ürün, ekşi hamurdan imal edilir. Ekşi maya, pişirilecek olan ekmeğin hamurundan bir parça alınıp tekrar kullanılmasıyla elde edilir. Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeğinin özel mayası, 100 yıl önceki ekmeğin hamurundan günümüze gelir. Bu sayede ürün, 100 yıl önceki hamurun mikroflorasını yapısında taşır. Bu sayede ekmeğin sağlığa yönelik faydaları mevcuttur. Katkı maddesi içermeyen Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeğini gönül rahatlığıyla çocuklarınıza veya sağlık konusundaki hassas kişilere sunabilirsiniz.

Gümüşhaneden Kürtün Araköy Ekmeğinin Tadı Nasıldır?

Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeği, ekşi mayanın ayrıksı aromasını taşır. Söz konusu ürün, Kürtün ilçesi halkının “fırın evi” olarak adlandırdığı üretim hanelerinde imal edilir. Bu şekilde taş fırında pişen ekmeğin tadı kendisine has ve yoğun olur. Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeği, taş fırında yavaş ve uzun sürede piştiği için de bir hayli lezzetlidir. Bu pişme yönteminde ekmeğin tabanı kalınlaşır ve kıtır kıtır bir tabaka oluşur. Bu sayede ekmeğin kabuklu kısmının da özel ve yoğun bir lezzeti olur. Siz de ekşi mayanın tadını merak ediyorsanız veya bu lezzeti özlediyseniz hiç düşünmeden Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeğini satın alabilirsiniz. Bahsi geçen ürünü davetlerinizde veya organizasyonlarınızda misafirlerinize sunabilir, onları bu özel lezzetle tanıştırabilirsiniz.

Gümüşhaneden Kürtün Araköy Ekmeği Taze midir?

Yiyenlerin damağında unutulmaz bir tat bırakan Gümüşhaneden 3 kg ekşi mayalı Kürtün Araköy ekmeği, son derece taze bir üründür. Size gönderilen ekmek beklemiş veya bayatlamış ürünler arasından seçilmediği için sağlık bakımından sakıncalı değildir. Buna ek olarak Gümüşhaneden Kürtün Araköy ekmeğinin dayanım süresi de uzundur. Bunun nedeni, ürünün pH değerinin düşük olmasıdır. Dışarıda 2 hafta boyunca tazeliğini koruyan bu ürünü kahvaltılarda keyifle tüketebilirsiniz. Dilerseniz ekmeği derin dondurucuda 6 ay, kurutulmuş peksimet olarak ise 1 yıl saklayabilirsiniz. Bu sayede Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeğinden fazla miktarda alıp uygun şartlarda depolamanız da mümkündür. Yemek istediğiniz veya misafirlerinize ikram edeceğiniz zamanlarda ürünü çıkartıp ısıtabilirsiniz. Ürünü satın almadan önce Gümüşhaneden 3 kg Kürtün Araköy ekmeği yorumlarını okuyabilirsiniz. Bu sayede dokusu ve lezzetiyle fark yaratmayı başaran bu ekmeği sizden önce tadan kişilerin görüşlerini öğrenebilir, onların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Ardından online alışverişin avantajlarını ayağınıza getiren Trendyol üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.