"

Güneş Ürünleri

" araması için 3479 sonuç listeleniyor
Önceki SayfaSonraki Sayfa

Güneş Ürünleri Tatil Keyfinizi Artırın

Cilt sağlığı için güneş ürünlerinin her mevsim kullanılması tavsiye edilir. Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı etkisi cilt üzerinde kalıcı hasarlara yol açabilir. Ancak hangi mevsim olursa olsun, güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almak; erken yaşlanma, çillenme, kırışıklık ve lekelenme gibi çeşitli olumsuz sonuçlara karşı koruma sağlar. Cilt tipinize ve mevsim gereklerine uygun ürünler seçerek siz de cildinizi koruma altına alabilirsiniz.

Güneş Işınlarına Karşı Bir Kalkan: SPF

Güneş koruyucu krem, cildin kızarmasına sebep olan ve güneş yanıklarının esas sorumlusu olan UVB (Ultraviyole B) ışınlarına karşı bir kalkan görevi görür. Bu amaca hizmet eden tüm ürünlerde SPF (Sunburn Protection Factor) dereceleri bulunur. Bu dereceler ürünün UVB ışınlarına karşı direncini gösterir. Her cilt tipi güneşe karşı farklı tepki gösterdiği için SPF özelliklerine sahip çeşitli ürünler üretilir. UVA (Ultraviyole A) ışınları, UVB ışınları gibi kısa sürede etkisini göstermese de, uzun sürede ciltte kırışıklıklar ve esneklik kaybı gibi sonuçlar yaratır. Aslında birçok ürün UVB ışınlarının yanı sıra UVA ışınlarına karşı da koruma sağlar. UVA ışınların en çok etkilediği bölge yüz bölgesi olduğu için, bu bölgeye dört mevsim günlük koruma tavsiye edilir. Özellikle güneşli günler ve kar yağışlı günlerde güneş kremi yüz için büyük önem taşır.

Cilt Tipine Göre Güneş Kremi Önerileri

Güneş ürünleri tercih ederken cildinizin hassasiyeti ve güneşe karşı verdiği tepkileri göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü güneşten çok çabuk etkilenmeyen normal bir ciltiçin düşük faktörlü ürünlerle de başarılı sonuçlar alınırken, hassas ve çabuk kızaran özellikteki ciltler için ancak 50 faktör güneş kreimi gibi yüksek faktörlü ürünler kullanılarak bir koruma sağlayabilir. Hatta güneş kremi kullanılırken vücut ve yüz için farklı kremler kullanılması tavsiye edilmektedir. Çünkü yüzdeki derinin niteliği ile vücudun diğer bölgelerindeki derinin niteliği aynı özellikte değildir. Bu farklı cilt tipleri, güneş ışınlarına karşı farklı tepkiler verip farklı desteklere ihtiyaç duyarlar. Yüz bölgesi vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas olmasının yanı sıra yıl içinde güneşe daha fazla maruz kalır. Bu nedenle güneş kremi yüz için kritik bir önem taşır.

Güneş Kremleri ve Fiyatları

Ürünlerin farklı yaş gruplarına hitap etmesi, uygulama özellikleri ve marka nitelikleri gibi nedenlerden dolayı güneş kremi çeşitleri arasında fiyat farklılıkları oluşur. Güneş kremi bebek, çocuk ve yetişkin için farklı ihtiyaçlara cevap verir. Bebeklerin hassas tenini koruyabilecek kadar güçlü, ancak narin ciltlerini yıpratmayacak kadar hafif ve doğal içerikli ürünler üretilirken, yetişkinler için plajın tadını doyasıya çıkarabilecekleri farklı seçenekler de bulunur. Bütçeniz ve alacağınız üründen beklentiniz bu açıdan önemlidir. Özellikle yaz sezonu sonrasında ve kış aylarında güneş koruma ürünlerini tercih ederek bütçenizi zorlamadan istediğiniz tüm özelliklere sahip ürünü alabilirsiniz.

Güneş Ürünlerinin Kullanım Ömrü

Tüm ürünler gibi güneş ürünlerinin de belli bir kullanım süresi bulunur. Markalara göre farklılık göstermekle beraber bu süre genellikle bir senedir. Ambalajı açılan ürünler yaklaşık bir seneden sonra ürünler gittikçe etkilerini yitirmeye başlarlar ve güneşe karşı koruma sağlayamazlar. Bu nedenle güneş ürünlerini her sene yenilemek ya da bir sene içinde tüketebilecek boyutlarda tercih etmek gerekir. Ayrıca güneş kremlerinin kullanım ömrünü uzatmak için serin ve direk güneşten uzak bir yerde muhafaza edilmesi önerilir. Aynı ilaçlar gibi güneş ürünleri de direk güneşte ve uzun süre yüksek sıcaklık altında kaldığında etkisini ve özelliklerini kaybedebilmektedir. Siz de ihtiyacınız olan tüm güneş ürünlerine bir tık ile sahip olabilirsiniz.