"

Hamile Gecelik

" araması için 1111 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Hamile Gecelik

Hamile gecelik seçimi, hamilelik döneminin vazgeçilmez ürünlerinden biri olarak son derece önemlidir. Gece iyi dinlenebilmek ve sağlıklı bir uyku, hamilelikte bebek gelişimi için çok önemlidir. Yanlış seçilen hamile gecelikleri vücutta rahatsızlık ve hassasiyete sebebiyet verebilir. Bu yüzden hamile geceliği almadan önce iyice araştırma yapılmalıdır. Hamilelik ve lohusalık döneminde giyilecek gecelikler model ve kumaş yapıları göz önüne alınarak seçilebilir. Hamilelik süresince anne için en önemli şey mutlu olacağı bir ortamla birlikte güzel bir dinlenme ve uykudur. Birbirinden farklı çeşitleri incelenerek hamile gecelik modelleri arasından size en uygun olanı bulabilirsiniz.

Önden bağlamalı modelleri ile hamileler için ipeksi konfor sunan hamile gecelikleri en çok ilgi gören modeller arasında yer alır. Fermuar ya da lastik gibi karın bölgesini sıkarak rahatsızlık veren modeller yerine inceden kalına değişen ip modelleri tercih eden hamileler geceleri daha rahat eder. Önden bağlanıp açılabilme kolaylığı ise hamile kadınlara büyük rahatlık sunar. Yine önden giyilip çıkartılmaya uygun tasarlanmış hamilelik gecelikleri rahatına düşkün anne adaylarının ilk tercihleri arasında yer alır. Düğmeler kolayca açılıp kapanabildiğinden lohusa dönemi için de uygun kullanım sağlar.

Hamile lohusa gecelik takımlarında bulunan emzirme bölmeleri, kıyafet değiştirme gereği duyulmadan rahat ve kolay bir emzirme sağlar. Özellikle lohusalığın ilk aylarında çok yüksek olan emzirme sıklığı bu bölmeleri gerekli kılar. Hamile gecelik çeşitlerinde emzirme bölmelerinin olması, gece uykusunda acıkıp ağlayan bebekleri emzirmede en kolay yöntemdir. Bu bölmelerin geceliklerde bulunması aynı zamanda doğum için hastanede bulunan anneler için de bir tercih sebebidir. Hamile hastane gecelik çeşitlerinde bulunan emzirme bölmeleri doğumun hemen ardından yeni annelere kolay ve konforlu emzirme imkanı verir.

Hamile gecelik takımı seçimi yapılırken içerisinde hangi parçaların bulunduğunu da incelemek gerekir. Sabahlıkla birlikte takım halinde alınan hamile lohusa gecelikleri bir bütünlük içerisinde olduğundan daha şık görünmenizi sağlar. Hamilelikte yaşanabilecek ısı değişimlerinden kolayca etkilenmenizi engelleyecek bu sabahlıklar kullanışlı yönü ile öne çıkar. Dikişleri hamilelerin rahatça kullanabileceği şekilde tasarlanan sabahlıklar, hamile gecelik takımlarını tamamlayan önemli parçalardır. Anne adaylarının ve lohusaların görünüşlerini gecelik takımına uyum sağlayarak tamamlayan saç bantları da bazı hamile gecelik takımları arasında yerini alır.

Anne olmak dış görünüşünüzden ve şıklığınızdan fedakarlık etmek anlamına gelmez. Hamile ve lohusa kadınların kendilerini daha iyi hissetmeleri için dış görünüşlerine özen göstermeleri gerekir. Hastaneye gelen sevdiklerine daha şık görünebilecekleri hamile gecelik takımları kumaş ve renk seçenekleri incelenerek seçilebilir. Beyaz, pembe, mavi, kırmızı gibi en yaygın olan renklerin yanında farklı seçenekler isteyenler için lacivert, krem gibi renkler ve farklı desenler mevcuttur. Her zamanki şıklığını hamilelik döneminde de korumak isteyen kadınlar dantelli modelleri tercih edebilir. Farklı zevklere hitap eden fırfırlı, fiyonklu, saten ipli modeller ile çeşitlilik sağlanabilir.

Bebeğinizin emzirmeye alışacağı lohusa dönemi için en önemli hususlardan biri ise kumaş seçimidir. Hamile geceliklerinde kumaş olarak yumuşak ve pamuklu kumaşlardan üretilenleri seçmeniz, teninizin daha rahat nefes almasını sağlar ve gece terlemelerinizi en aza indirir. Teninize uygun kumaş seçimi ile cildin uğrayabileceği tahrişler önlenir. Hamilelik döneminin ve yaşanılan ortamın iklimine göre farklı tercihler sunabilecek modeller arasında kısa kollu, yarım kollu ve uzun kollu modeller de bulunur. Bu tercihler göz önüne alındığında hamileler ve lohusalar için en rahat geceleri geçirebilecekleri hamile lohusa gecelik takımları seçilmiş olur.