Hamile Kabanı

Hamilelik döneminde anne adayının bebek ile birlikte göğüs, basen ve özellikle göbek bölgesinin büyümesi yeni kıyafetler alınması için muhteşem bir fırsattır. Hamileler için özel olarak tasarlanan kıyafetler, kendinizi daha şık ve daha rahat hissetmenizi sağlar. Gebelik dönemi soğuk kış aylarına rastlayan anneler, soğuktan korunmak amacıyla birbirinden güzel ve kaliteli hamile kabanlarından yararlanabilir. Hamile kaban modelleri fiyatları bakımından kullanılan kumaşın kalitesine, modeline ve sezon ürünü olması gibi faktörlere göre değişiklik gösterir.

Hafif Hamile Kabanları ile Daha Rahat ve Daha Konforlu Bir Kış

Diğer tüm hamile kıyafetlerinde olduğu gibi kabanların da anne adayının vücuduna uygun olması gerekir. Özellikle göğüs bölgesinden sonra açılan modeller, hamileliğin son aylarında en çok tercih edilen kaban modelleri arasındadır. Genellikle hamileliğin ilk üç ayında vücut formunda gözle görülen bir değişiklik olmaz. Hamileliğin dördüncü ayından itibaren anne adaylarının göğüsleri ve göbeği fark edilir derecede değişir. Hareketlerinizi kısıtlamayan ve ilerleyen ayları da hedef alan bol kesimler tercih edebilirsiniz. Hamile kaban seçiminde bir diğer önemli konu da kumaş dokusudur. Yün ve pamuklu gibi doğal kumaşların kullanıldığı modelleri seçerek daha rahat ve daha konforlu bir kış geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bu tarz kumaşlar daha hafiftir ve ağırlığı artan anneye ekstra bir yük bindirmez. En sıcak tutan kaban çeşitleri genellikle yüzde yüz yün ya da pamuklu kumaşlardan tasarlanır. Daha hafif bir kaban modeli için polyester içerikli kumaşlarla hazırlanan kaban çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle yağmurluk tipi kaban modellerinde polyester içerikli olanlar, yağmurlu ve karlı havalarda anne adayını daha iyi koruyabilir.

Fonksiyonel Tasarıma Sahip Hamile Kabanları ile Ekstra Rahatlık

Hamile kabanının kolay giyilip çıkarılabilir olması ve anneyi yormaması da önemli bir ayrıntıdır. Düğmeleri kolay açılır kapanabilir olan ya da fermuarlı modelleri seçerek kullanım hareketlerinizin zorlaştığı bu dönemde ekstra bir rahatlığa kavuşabilirsiniz. Bu dönemde tarzınızdan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Yüzlerce çeşide sahip kaban modelleri arasından tarzınıza uygun modeli seçerek diğer giyim ürünleri ile hamileliğiniz boyunca çapraz kombinler yapabilirsiniz ve bu dönemde de şıklığınızı koruyabilirsiniz. Yan kenarları fermuarlı olan kaban modelleri, hamilelik boyunca alınan kilolara paralel olarak genişleyebilme özelliğine sahiptir. Fonksiyonel kullanımı ile dikkat çeken bu tarz modelleri de tercih edebilirsiniz. Böylece beğendiğiniz modeli, hamilelik döneminden sonra da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hareket Özgürlüğü Sağlayan Hamile Kaban Modelleri

Hamilelik döneminde panço şeklindeki kaban modelleri en çok tercih edilen çeşitler arasındadır. Bol kesimleri nedeniyle anneye hareket özgürlüğü sağlayan panço kabanlar, salaş görünümleri sayesinde doğum sonrasında da rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle kaşe kumaş dokusuna sahip olan bu tarz modelleri tercih ederek hem vücut sıcaklığınızı koruyabilir hem de sportif bir şıklık kazanarak günlük kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer hamileliğiniz boyunca hem şık hem alımlı hem de şirin görünmek istiyorsanız renk olarak pastel tonları seçebilirsiniz. Hamileliğin ilerleyen aylarında en çok tercih edilen modeller ise belden sonrası bollaşan modellerdir.

Hamilelik Dönemini Daha Keyifli Hale Getiren Şık Kaban Modelleri

Farklı ve şık detaylarla süslenen modelleri seçerek özel gece ve davetlerde şıklığınızı koruyabilirsiniz. Genellikle yumuşak iç astara sahip olan kaban modelleri anne adayına konfor ve rahatlık sunar. Anne adayının kendini rahat hissetmesi, bebeğin de daha keyifli ve huzurlu bir dönem geçirmesine yardımcı olur. Daha spor ve daha korunaklı bir kaban modeli içinse kapüşonlu modeller tercih edilebilir. Rüzgâr ve yağıştan koruyan kapüşonlu kabanlar suni kürk detayları ile daha şık bir görünüm kazandırabilir.

Anne adayının soğuk kış günlerinde ısınmasını sağlayan hamile kabanları, rahat ve konforlu kullanım özellikleri ve modern tasarımları ile hamilelik döneminin daha keyifli geçmesine yardımcı olur. En çok tercih edilen ve sevilen markalara ait hamile kaban modellerine Trendyol’dan ulaşabilir ve dilediğiniz ürünü seçerek kolayca satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık