"

Hamile Kazağı

" araması için 24 sonuç listeleniyor

Hamile Kazağı

Bir kadının en heyecanlı ve en farklı dönemi olan hamilelik döneminde yaşadığı değişiklikler giyim tarzına da yansır. Alınan kilolar nedeniyle vücut ölçüleri değişir, karın bölgesi ve göğüsler büyür. Oluşan bu değişikliklere uyum sağlamak için anne adayları gardırobuna hamile giyim eşyaları ekler. Hamile giyiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, göbeği sıkmayan rahat ve bol kıyafetler seçmektir.

Rahat ve Şık Hamile Kazakları

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez üst giyim modellerinden biri olan kazaklarla hem günlük yaşamınız hem de özel gece ve davetler için şık ve rahat kombinler yapabilirsiniz. Hamilelik kazakları arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta göğüs ve göbek bölgesini sıkmamasıdır. Hareketlerinizi kısıtlamayan esnek yapıya sahip kazaklar, hareket etme kabiliyetinizi arttırarak rahat ve konforlu bir hamilelik süreci geçirmenize destek olur. Bu dönemde vücut ısınız yükselir ve bu nedenle hafif yapıya sahip esnek dokulu hamile kazaklarına yönelebilirsiniz. Özellikle boyun bölgesi V yakalı, degaje ya da yuvarlak yakalı, yani boğaz kısmı açık olan kazak modelleri, hem şık görünümleri ile farklı kombinler yapabilmenize fırsat verir hem de terlemenizi önler. Polyester, pamuk ya da yün gibi materyaller kullanılarak tasarlanan hafif hamile kazağı modelleri, aynı zamanda cildi tahriş etmemesi ve alerjen madde içermemesi sayesinde hamileliğinizi çok daha konforlu bir hale getirir. Özellikle göğüs bölgesinden sonra bollaşan ya da tamamen salaş modeller, hem sizi konforlu hissettirir hem de bebeğinizin rahat hareket etmesini sağlar. Vücudu saran kazakları seçerken ise dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kazak dokusunun esnek ve yumuşak olmasıdır.

Hamile Kazak Modelleri

Hamilelik sürecinde genellikle göbeği saklayan salaş ve bol kazaklar tercih edilir. Üzerinde bebek ya da şirin hayvan motifleri taşıyan salaş modellerin yanı sıra esprili sloganların yazılı olduğu kazaklar, anne adaylarının en çok tercih ettiği hamile kazakları arasındadır. Bunlara ek olarak göbeği tamamen saran esnek yapıya sahip kazaklar da hamilelerin sevdiği modellerden biridir. Günlük yaşamda daha çok sportif tarza sahip yuvarlak ya da V yakalı sade kazaklar tercih edilirken, özel bir davet için daha abiye bir tarza sahip olan taş işlemeli ve dantel detaylı kazaklar giyilebilir. Tunik biçiminde tasarlanan triko kazaklar ise geniş yapıları ile anne adayının gün boyu rahat hareket etmesini sağlar. Ayrıca modayı takip eden ve hamileyken de şık görünmek isteyen anne adayları için ise asimetrik çizgili ve çiçek desenli hamile kazakları önerilebilir.

Hamilelik Kazak Modelleri ile Sıra Dışı Kombinler

Anne adayının en mutlu olduğu dönemlerden biri olan hamilelik döneminde de şık ve modern bir tarza sahip olabilirsiniz. Çiçek desenli salaş ve V yakalı bir kazakla birlikte tek renk bir tayt kullanabilirsiniz. Taytınızla aynı renkte fular ve şapka ile eldiven kullanabilir, alçak topuklu botlarınızla mükemmel bir kombin hazırlayabilirsiniz. Canlı renkleriyle daha enerjik ve daha canlı bir görünüm kazanmanızı sağlayan kombininizi dilerseniz uzun deri bir ceketle tamamlayabilirsiniz. Son dönemlerin en popüler kazak modellerinden biri olan flok ve hayvan motifli hamile kazakları, özel tasarım hamile etekleri ve diz üstü çizmelerle kombinlenerek şirin bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bu kombini halka küpeler ya da uzun kolyelerle tamamlayabilir ve şirin görünümünüzü modernleştirebilirsiniz. Hamile iş kadınları ise işe giderken kısa kollu triko kazakları pantolon ya da eteklerle kombinleyebilir ve üzerine aldıkları salaş hırkalarla klasik görünümlerini sportifleştirebilir.