"

Hamile Korsesi

" araması için 73 sonuç listeleniyor

Hamile Korsesi

Gebelerin en büyük sıkıntılarından olan bel ağırlarına çözüm hamile korsesi ile sunulur. Onlarca farklı alandaki faydasının yanı sıra bu gebe korseleri ile birçok hamile kadın gündelik hayatına çok daha az bel ağrısı ile devam eder. Özellikle hamileliğin 6. ayından sonra birçok anne adayının tercih ettiği hamile korseleri Trendyol sayfalarında uygun fiyatlarıyla yer alır.

Hamile Korsesi Seçiminde Dikkate Alınacak Detaylar

Karın ve bel bölgelerinde ağrı hisseden anne adaylarının sıklıkla başvurduğu hamile korse çeşitleri arasında seçim zor olabilir. Ancak, birkaç küçük püf noktaya dikkat edilerek en uygun model satın alınabilir. Hamile korsesi seçiminden önce ürünlerin kumaşları mutlaka iyi araştırılmalıdır. Elastik ve hava geçirgenliği yüksek olan kumaşlardan üretilen hamile korseleri tercih edilmelidir. Aksi halde gün içerisinde gebe bunalabilir, gebe korsesi sayesinde konfor ve rahatlığı beklerken tam aksi ile karşılaşabilir. Gebelerim hamilelik sürecindeki vücut değişimleri hesaba katılarak tüm ürünler, üreticiler tarafından özel olarak tasarlanır ve üretilir. Kullanan kişiyi rahatlatmaya ve konfor sunmaya yönelik tüm detaylar araştırılır. Üretici firmaların birçoğu kumaşın elastikiyeti ve hava geçirgenliğinin yanında bebeğe ve anneye zararı olmayacak kumaşları tercih eder. Gebeler için özel üretilen hamile korselerini, Trendyol güvencesi ve uygun fiyatlar ile korse & bel bandı kategorisinde bulabilirsiniz.

Hamile Korsesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamile korseleri biraz daha zayıf görünmek için karın bölgesine baskı yapan bedenlerden seçilmemelidir. Normal zamanlarda tercih edilen bel ve karın korseleri gebelik döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır. Fazla sıkı korse modelleri hem gebeyi daha da bunaltır hem de bebeğe zarar verebilir. Üstelik bel ve sırt ağrılarına da çözüm olmaz. En uygun korse modeli karın altına destek olanlardır. Normal korselerin çeşitliliği hamile korse modellerinde de mevcuttur. Yüksel belli, karın altından çıt çıtlı, doğum sonrası lohusa korseleri gibi onlarca farklı işlevselliği bulunan model bulunur. Her bir modelin kullanımına yönelik olarak gebe mutlaka doktoruna danışmalıdır. Modellerin birçoğu hamilelik sonrası korsesi olarak da kullanılabileceği gibi karın bölgesindeki sarkmalara karşı da iyi bir çözümdür. Deformasyonu engellemeye yönelik lohusa korseleri birçok anne tarafından tercih edilir. Bu kapsamda Trendyol sayfalarında farklı beden, model ve renkteki tasarımları inceleyebilir ve size en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Hamile Korsesi Kullanımında Önem Verilmesi Gereken Noktalar

Hamilelik, bel ağrılarından dolayı zorlu bir süreç olabilmektedir. Bu süreci kolaylaştırmak için onlarca farklı ürün gebelere sunulur. Öte yandan, gebeler ürün seçimlerinde ve ürün kullanımında mutlaka düzenli kontrole gittikleri doktorlarına danışmalılardır. Eş, dost ya da akraba tavsiyesi ile hamile korsesi kullanımına başlanılmamalıdır. Ürüne dair doğru tasarım ve beden seçimine en iyi doktorunuzun karar vereceğini de unutmamalısınız. Üstelik; doğru seçilen ürün, hamilelik sonrası korsesi olarak da kullanılabileceği gibi hamilelik sürecinde de tüm karın ve bel bölgesindeki ciddi ağrıları minimuma indirebilir.

Hamile Korsesinin Uzun Ömürlü Olması İçin Yapılması Gerekenler

Kaliteli, elastik yapıdaki hamile korse modelleri gebelik sonrasında da ilk günkü gibi kullanılabilir; ancak elbette kullanım koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle yıkama kurallarına uygun temizleme yapılan her bir hamile korsesi uzun süreler yepyeni bir şekilde kullanılabilir. Korsenin elde yıkanması ya da narin yıkama programlarının seçilmesi de önemlidir. Üstelik aşınmasını engellemek için korsenin asılarak kurutulması yerine düz bir zemin üzerinde kurutulması daha uygundur.

Yukarı Çık