İlgili Kategoriler
Cinsiyet
Renk
"

Hamile Paltosu

" araması için 2 sonuç listeleniyor

Hamile Paltosu

Hamile Paltosu

İhtiyacınıza Yanıt Olan Hamile Paltosu

Hamilelik, bu döneme giren her kadın için mecburi bir gardırop değişimi anlamına gelir çünkü hamilelik basit bir kilo alıp verme dönemi değildir. Gebelik boyunca, yenilen yemekler içilen şeyler bebek sağlığı için ne kadar önemliyse kıyafetler de oldukça mühimdir. Gebelik durumunda, bebek fetüs halinden çıkıp büyümeye başladığında, göbek bölgesini sıkan kıyafetler, tene temas eden ve cilde zarar veren kumaşlar direkt bebeğin gelişimini etkilemektedir. Bu bakımdan, hamilelikte giyilecek kıyafetler, özenle seçilmeli, bel kısmında sıkılık olmamalı, güvenli olduğuna emin olunmalıdır. Palto, her ne kadar dış giyim olsa da bu duruma dâhil olduğu için kıyafetle ilgili her şey, kabanlar için de geçerlidir. Hamile kabanları, bu ihtiyacı kapatmak üzere tasarlanmıştır. Hamile paltosu, bebek ve anneyi koruyan, cilde zararı dokunmayan kumaşlardan üretilen özel ürünlerdir. Hamile kaban, kaşe, pamuk ya da keten gibi doğal malzemelerden seçilir. Bu kumaşlar, özel tekniklerle işlenerek annenin ve bebeğinin hem soğuktan korunmasını hem de kaban içinde rahat etmesini sağlar. Hamile kaban mont modelleri gebelik halindeyken de tercih edilebilir. Kabanlar hem gebeler hem de bebekli annelerin rahat edebileceği ebatta tasarlanmaktadır. Ufak bir kanguru dokunuşu ile gebelikte kullanılan hamile paltoları, uzun bir süre daha kullanıma hazır halde kalmaktadır.

Hamile Paltosu Modellerinde Olması Gereken Özellikler

Her çağda, palto önemli bir kıyafettir. Sadece dışarıdaki soğuk havadan ya da diğer başka etkenlerden koruduğu için değil, aynı zamanda, kıyafetlerin ilki olup görünen şey olduğu için de önemlidir. İyi bir kaban, bu yüzden hem şık hem de etkili bir koruma sağlamalıdır. Ayrıca palto, sürekli yenilenmeyen bir ürün olduğu için, bir kere alınan palto uzun süre kullanıma uygun olmalı, hemen hemen her kombine de uyum sağlamalıdır. Paltoların bu özelliklerini hem kadın hem de erkek giyim için geçerliyken, hamile giyimde palto daha da önemli bir tasarım işine dönüşmektedir. Palto, tek başına giyilen bir kıyafet değildir. Dış giyim ve soğuk zamanların kıyafeti olduğu için diğer kıyafetlerden daha farklı bir kumaş yapısına sahip olmalıdır. Palto altında, kışlık kıyafetler de giyildiğinden, kaban alacak kişi, esasında kendi bedeninin bir numara üstünü tercih etmelidir. Ancak, iyi bir kaban da esnek olmalı, kişide büyük beden algısı yaratmamalı, kişinin hatlarını ortaya çıkaracak kadar bele ve omuza oturmalıdır. Tüm bunlara uyum sağlaması için de iyi bir paltoda her zaman %5 – 10 arası elastik kumaş bulunur. Bu durum hamile kaban modelleri için biraz daha fazladır. Paltolar, kışın zor şartlarına, sonbaharın yağmurlarına, kara, tipiye dayanıklı olmalı ya da en azından bu durumlardan birkaçına hazırlıklı olmalıdır. Mevsimden mevsime tercih edilen palto tipleri olsa da genel olarak palto kışa uygun bir kıyafettir bu yüzden kumaş seçimi çok önemlidir. Kadın palto kumaşı olsun erkek kaban modellerinde kullanılan kumaş olsun, tüm mont modellerinde su geçirmez, çabuk kuruyan ve yalıtımı kuvvetli kumaşlar tercih edilmelidir. Herhangi bir çiğ, yağmur ya da uzun süreli soğuğa maruz kalma durumlarına hazırlıklı olmak için paltonun astarlı olması da gerekir. Elbette kaşe kaban gibi palto çeşitlerinde, kaşe sayesinde, astara ihtiyaç yoktur ama pamuk, keten, polyester gibi kumaş türlerinde astara ihtiyaç duyulur. Astarın da insan tenine temas etmesi halinde cilde zarar vermeyecek anti-alerjen kumaşlardan ya da %100 doğal kumaş olan pamuk, keten türlerinden biçilmesi iyi bir paltonun özelliklerindendir.

Hamile Palto Çeşitlerinde Mevsime Göre Giyinmek

Paltolar, uzun zaman giyilen bir ürün olsa da her mevsimde giyilen paltolar azdır. Mevsim geçişlerinde, deniz kenarında olup olmamaya, karlı mı yoksa yağışlı bir kış geçirilip geçirilmediğine göre palto tipleri bulunur. Bazı durumlarda, gardıroplarda birden fazla kaban bulunabilir, bazı durumlarda da tek bir palto tipi yeterli olur. Pek çok moda tasarımcısı, kişilerin ekonomi ve şıklığı bir araya getirmek istediklerini fark edip buna göre iki şekilde kullanılan ya da her kış şartına göre dizayn edilen mantolar yapmaktadır. Hamile kaban panço modelleri de bu çabanın bir ürünüdür. Ama her zaman palto tiplerini bilmenin ve mevsime göre giyinmenin faydası vardır. Pea Coat tipi paltoların çıkış kaynağı Fransız denizcilerdir. Genelde erkek modeli olarak bilinse de kadınlara özgü yapılan pea coat paltoları da bulunmaktadır. Bu tip kabanların ana malzemesi yün kumaştır. Denizde yaşayan kişilerce kullanıldığı için yün tercih edilmektedir. Bu paltolar, uzun değildir, genelde kalçada biter. Bunun en büyük nedeni de denizcilerin hareket kabiliyetinin kısıtlanmamasıdır. Dünyada pea coat denilince akla ilk yaka modeli gelir. Pea Coat kabanlarda denizdeki dalgalardan ve yağışlardan korunmak için geniş ve istenildiğinde dik hale getirebilen yakalar tercih edilir. Pea Coat, kadın kaban modellerinde fit kesim yapılsa da orjinali düz kesimdir. Genelde ikisi yan yana üç sıra, toplam altı adet düğme bulunur. İki sıra düğme olmasının nedeni, zayıflama ya da kilo alma durumunda bu düğmelerin kullanılmasıdır. Pek çok kadın, hamile giyim kaban tasarımlar yapılmadan önce bu özelliğinden dolayı pea coat tercih etmekteydi. Trençkot palto tipi, İngilizlerin sık kullandıkları bir kabandır. Kalın ama hafif kumaşlı olan trençkotlar, yağmurlu ve ılıman kış geçiren yerler için uygundur. Poplin denilen hafif kumaşlar kullanılır; poplin ise yün ya da pamuklu kumaş karışımıdır. Suya dayanıklı olan trençkotlar, çabuk kuruma özelliğine de sahiptir. Hem erkek hem de kadın modasında trençkot paltolar bulunur. Uzun olması en önemli özelliğidir. Mont kaban, iki katmanlı olan ve katmanlar arası doldurulmuş, sert kış şartlarına göre dizayn edilmiş palto tipidir. Teknoloji sayesinde geri dönüştürülen tüm kumaş türleri bu modellerde kullanılabilir. Trençkot ya da pea coat gibi uzun değildir. Pardösü, Fransız sokaklarından dünyaya taşınan bir palto tipidir. Yün ya da kaşmir kullanılır. Eski zamanlarda üst düzey kişilerin giyme nedeni, düğmelerinin kemik ya da ağaç gibi değerli şeyler kullanılarak yapılmasıdır. Şu an, her yaştan kişi için ve her bütçeye uygun pardesü bulunur.

Hamile Paltosu Modellerindeki Ayrıcalıklı Tasarım

Hamile paltoları, yukarıda sayılan palto tiplerinin hepsini içeren, anne ve bebek sağlığı dikkate alınarak dizayn edilmiş, işlevsel ve aynı zamanda rahat modellerdir. Sadece rahatlığı değil, şıklığı da hedefleyen hamile panço kaban modelleri, son modaya uygun olarak tasarlanmaktadır. Hamile kaban çeşitleri, pek çok kumaştan ya da kumaş karışımlardan yapılabilmektedir. Genelde pamuk, yün, imitasyon kürk karışımları kullanılmaktadır. Ayrıca gebelik boyu ve sonrasında rahat kullanım için elastik kumaşların yüzdesi arttırılmıştır. Böylelikle, gebeliğin her döneminde, şık bir palto elde edilir. Hamile kaşe kaban modelleri, tamamen kaşe ya da kaşe – pamuk – elastik karışımından meydana gelmektedir. Kaşe, doğal ve çok sevilen, sıcak tutan, oldukça dayanıklı, evladiyelik bir kumaş türüdür. Bu bakımdan, hamile kaşe kaban modelleri, zamana karşı gelecek modellere göre yapılır. Zamansız bu modeller sayesinde, her dönem şık ve etkileyici hamile kabanlar tasarlanır. Hamile paltosu modellerinde fit kalıp tercih edilir. Fit kalıp hem kişiyi sıcak tutar hem de paltonun şık durmasına yardımcı olur. Fit kalıbın modelinin bozulmaması için elastik karışımlı kumaşlardan faydalanılır. Fit kalıp hamile kabanlar, bebeklerin güvenli şekilde taşınmasına da yardımcı olur. Bedeni tamamen sardığı için kış şartlarında, bebek ve anneyi sıcak tutan bu modeller, en çok tercih edilen hamile kaban modellerindendir. Hamile kabanlarında, içte kanguru bulunur. Bu kanguru sayesinde, bebek paltoya sabitlenip ana kucağı şeklinde taşınabilmektedir. Alt tarafı çift dikişli olan bebek koruyucusu aynı zamanda alttan üste tamamen fermuarlıdır. Fermuar, bebeğe zarar vermesin diye gizli fermuar kullanılmaktadır. Bebek koruyucunun duruşu, anne ve çocuk sağlığına tamamen uygundur. Önde ve göğüs hizasında olan koruyucu, bebeği taşırken annenin sırtına en az yüklenilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu şekilde bebek, uzun süre anne kucağında hem de rahatlıkla kalabilmektedir. Bebek koruyucunun başka bir işlevi de anneye pozisyon itibariyle yürüme kolaylığı sağlaması ve istenirse ellerin serbest şekilde bırakılmasıdır. Koruyucu, tasarımı yapılırken, annenin bebeği tutmaması durumunda, bebeğin herhangi bir zarara uğramasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Bu şekilde, anne, bebeği kucağında sabit dururken ellerini kullanabilmektedir.

Hamile Paltosu Modasında Dikkat Çeken Ayrıntılar

Hamile paltosu, gri – siyah – beyaz renkler arasındadır. Bu renkler, her dönem rahatlıkla kullanılan, hiçbir dönem modası geçmeyen, uzun ömürlü renklerdir. Özellikle gri ve siyah, kiri, tozu belli etmemesi nedeniyle zaten pek çok kaban modelinde tercih edilmektedir. Siyah ile beyaz, gri ile buluştuğunda, ortaya şahane tasarımlar çıkmakta ve bu renkler altın, rose veya metal olsun her aksesuara uyum sağlayabilmektedir. Hamile kaban modellerinde, bu renklerin seçilmesinin başka bir nedeni de tasarım inceliklerine olanak verip kişinin beden yapısını hamile kalıbından çıkarabilmesidir. Hamile paltosu kumaşı, suya dayanıklı ve çabuk kuruyan kumaş karışımıdır. Ayrıca astarlı olan modellerde çift koruma sağlanabilmektedir. Dış kumaş, bedeni ince gösterecek tasarıma sahiptir. Göğüs çevresinden aşağıya doğru genişleyen hamile kaban modellerinde, bu dizayn ile bebeğin anne karnında ya da kanguru ile palto içinde rahat etmesi sağlanır. Sıkı kabanlarda, bebekler rahat nefes alamaz ya da kişi rahatsız olup kabanı çıkarma veya önünü açma ihtiyacı hisseder. Hamile kabanlarında ise, anne adayı kabanı dilediği kadar üstünde tutar ve sıkma, rahatsızlık gibi nahoş durumlarla karşılaşmaz. Uzunluk, hamile kaban modellerinde kalça hizasının biraz altındadır. Bu uzunluk annenin yürümesini kolaylaştırırken aynı zamanda bebeğe koruyucu içinde tam konfor sağlamaktadır. Kalçayı da örten hamile kabanları böylece soğuktan tam korumayı amaçlamaktadır. Hamile kabanlarında fermuar ayrıntısı bulunur. Düğme ya da diğer bağlama yöntemleri, bebeğin sarılmasını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Fermuar ve fit kalıpta bebek, tamamen ana kucağına sabitlenir ve güvenli bir yolculuk sağlanır. Ayrıca fermuar, açılması ya da bozulması çok zor olan, en sağlam bağlama aracıdır. Nitekim bebek koruyucuda da bu nedenle fermuar kullanılmaktadır. Hamile kabanlarda yaka detayı dik yakadır. Dik yaka, istenirse boyun kısmını tamamen örtmek amacıyla kaldırılabilir. Soğuktan ya da yağmurdan bu şekilde koruma sağlanması amaçlanır. Fermuar, yakanın başlama yerine kadar devam eder. Fermuar tam kapatıldığında, gerdan ve boyun kısmı da soğuktan korunmuş olur. Ayrıca fermuarın yakaya kadar çıkması, bebek palto içindeyken bebeğin de tam sarınmasına olanak verir. Bu şekilde hem anne hem de çocuk olumsuz hava koşullarından korunur. Hamile paltosu içindeki bebek koruma kılıfı, istenirse paltodan ayrılabilir. Bu da hamile kabanını hem gebelik döneminde hem de doğumdan sonra bebek yaşına girmeden önceki zamana kadar kullanmasında yardımcı olan bir ayrıntıdır. Koruma kılıfı, bebeği sıcak tutmak için imitasyon kürk içeren bir kumaş karışımdan yapılmaktadır. Ayrıca fermuar, bebeğe zarar vermesin diye fermuar ile bebek arasında katman konup fermuarın bebekle teması engellenmiştir. Koruyucu kılıf, kolay yıkanan, dertsiz kumaş da denilen kumaştan yapılmıştır. Çıkabilen bir özellikte olduğu için yıkanması da kolaydır. Bu durum bebeğin hijyenik bir ortamda kalmasını mümkün kılmaktadır.

Hamile Paltosu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Palto, sadece kışın kullanılan bu bakımdan bir kot ya da tişört gibi sık kullanılmayan ürünlerdir. İyi bir palto, doğru kullanıldığında ve saklandığında uzun ömürlü olacaktır. Genelde palto modelleri de geçmişten günümüze değişmeden gelmiştir: Pea Coat, Trençkot gibi. Dolayısıyla zaten kabanlarda modanın geçmesi, paltonun kullanım dışı olması oldukça zordur. Tasarım yapılırken bu detaylara dikkat edilir. Palto, her ne kadar soğuktan korumayı ve bazı modeller su geçirmezliği vaat etse de paltoları balkonda tutmak, dışarıda tutmak, kabanları bir arada sıkışık halde bırakmak, montların ömrünü kısaltmaktadır. Bunun nedeni ipliklerin ve dikişlerin sürekli ıslak ya da sıkışık kalarak birbirinden ayrılmasıdır. Ayrıca paltolar, asılırken paltonun yakasındaki etiket ya da varsa özel asma ipi kullanılmalıdır. Aksi durumda, uzun süreli kullanımlarda yakada yıpranma ya da yırtılma meydana gelmektedir. Paltoların temizliği ıslak ve devri yüksek makinelerde yapılmamalıdır. Pek çok kaban, çift katmandan ya da birden fazla kumaş türünden meydana gelmektedir. Bu durumda, ıslak ve yüksek devirli yıkamalarda bazı kumaş türleri zarar görüp paltonun formunu bozmaktadır. Özellikle hamile kabanlarının temizliği hassas bir konudur. Petrol ve türevi maddelerden oluşan deterjanlarla yıkanan paltolarda kalıntı kalmaktadır. Palto ne kadar yıkanırsa yıkansın, özellikle bebeğin tenine direkt temas eden koruyucu kısım, deterjan kalıntısına maruz kalır. Bunu önlemek için doğal deterjanlarla palto elde yıkanmalı ya da ekolojik sistemleri kullanan kuru temizlemecilere temizlik işi bırakılmalıdır. Hamile paltoları ya da diğer paltolar için, kış bittikten sonra kaldırırken temizlik işlemi mutlaka yapılmalı. Aksi durumda, kapalı ve hiç güneş görmeyen ortamda, bakteri üremesi kolaylaşır. Bakteri üretimi, kötü kokuya da neden olur. Bu yüzden kabanlar saklanırken ve kışa girmeden mutlaka yıkanmalıdır. Yıkandıktan sonra da güneşte birkaç saat açıkta bırakılmalıdır ki doğal yollardan hijyen sağlansın. Paltolar, giyildikten sonra mümkünse kirlenen yerler varsa ufak bir deterjan ile silinmelidir. Bu, paltonun sık yıkanmasına engel olacaktır. Ayrıca kabanlar, otobüs, minibüs ya da araçlarda çıkartılırsa terin paltoya sinmesi engellenir. Palto bakımı ile en önemli ve son detay da parfüm kullanımıdır. Parfüm, özellikle hamile kabanlarında kabana sıkılmamalıdır. Mümkünse tene sıkılmalıdır çünkü parfüm, kimyasaldır ve kalıcıdır. İlk zamanlar, paltolar hoş koksa da zamanla bu koku kötüleşecek ve kabanın temizlenmesi gerekecektir. Hamile giyim grubunda olan hamile paltosu modellerine kolaylıkla Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz. Anne ve bebek için en uygun hamile kışlık kaban modelleri ister mobil uygulamada ister internet sitesinde sizlere sunulmaktadır. Hamile paltosu modellerinde, beden, renk seçenekleri bulunmaktadır. Size ve bebeğinize en uygun hamile paltosu modeline, paltonun tüm özelliklerine bakarak, şeffaf alışveriş anlayışı ile sahip olabilirsiniz. İstenilen hamile palto modeli hakkında, ürün bilgileri kısmında, aradığınız her bilgiyi bulabilir, güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. En uygun hamile paltosu fiyatını görmek için, hamile paltosu satan tüm mağazaları tek bir sayfada bulup, fiyat, özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Tüm bu seçeneklere ek olarak, “Mağazaya Soru Sor” seçeneği ile merak ettiklerinizi mağazaya ileterek en kısa sürede cevap alabilirsiniz. Üstelik hamile kaban modelleri ve fiyatları hakkındaki güncellemeleri yakından takip edebilir, kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz.