"

Hamile Sütyeni

" araması için 55 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Hamile Sütyeni

Hamilelik döneminde yaşanan hormonal değişimler hemen hemen tüm vücudu etkiler. Bu süreçte en çok etkilenen vücut bölümü göğüslerdir. Gebeliğin ilk dönemlerinde sızı ve hassasiyet hissine sahip olan göğüsler, ilerleyen aylarda büyür. Süt bezleri, doğacak bebeğin besin ve su ihtiyacını karşılamak amacıyla gelişir. Bu durum da göğüslerin olgunlaşmasına ve büyümesine yol açar. Hamilelik dönemi öncesinde kullanılan sütyenler, göğüslerin büyümesinden dolayı kullanılamaz hele gelir. Gebelik ve emzirme sürecinin rahat geçirilebilmesi için anne adayının beden ölçülerine uygun hamilelik sütyeni kullanması önemlidir.

Rahat ve Konforlu Sütyen Modelleri

Hormonların etkisi, süt üretiminin başlaması ile birlikte değişen göğüs ölçünüze uygun sütyen modelleri ile rahat ve konforlu bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz. Değişen göğüs ölçünüze uygun sütyen bedeni için hamilelik öncesi kullandığınız sütyen bedeni iyi bir kılavuzdur. Hamile sütyeninin göğüsleri sıkmaması ve mümkün olduğunca konforlu olması oldukça önemlidir. Bu nedenle seçeceğiniz hamile sütyenlerinde fazla sayıda kopça ve kanca bulunması, daha rahat hareket etmenize olanak sağlar. Göğüsleriniz büyüdükçe kopçalar sayesinde sütyeninizi dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hamile kalmak, göğüslerin şık ve estetik görünümden uzaklaşacağı anlamına gelmez. Bu dönemde kendinize şık ve estetik sütyen modelleri seçerek psikolojinizin daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz. Dantel detaylara sahip sütyen modelleri ile bu dönemi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Fonksiyonel Özelliklere Sahip Sütyen Modelleri ile Daha Özgür Hissedin

Göğüslerin daha kolay taşınmasını sağlayan kalın omuz askılı sütyen modelleri hareket etme kabiliyetinizi arttırarak daha özgür hissetmenizi sağlar. Kolay ayarlanabilir askı ve kopça özelliğine sahip, kullanım kolaylığı sağlayan hamile sütyenleri ile konforlu bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz. Pamuklu dokuya sahip sütyenler cildin tahriş olmasını engeller ve aynı zamanda cildin nefes almasını sağlayarak bakteri ve mikropların üremesini önler. Böylece hem annenin hem de bebeğin sağlığının korunmasına yardımcı olur. Göğüs kısmı kolay açılıp kapanabilir aparatlar ile donatılan sütyen modellerini seçerseniz, emzirme döneminde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Doğru Sütyen Modelleri ile Daha Sağlıklı Hamilelik Dönemi

Hamilelik döneminde ağırlaşan göğüsler bel, sırt ve omuz ağrılarına neden olabilir. Bu ağrıların oluşumunu engellemek için göğüs ağırlıklarının dengeli dağılımını sağlamak amacıyla kalın askılı hamile sütyenleri kullanılması önerilir. Ayrıca toparlayıcı özelliğe sahip hamile sütyen modelleri bel ve sırt ağrılarını engeller. Belenli ve göğüs ucunu tahriş eden sütyenlerden uzak durulmalıdır. Göğüsleri sıkan sütyenler kan dolaşımını engelleyerek süt bezlerinin gelişiminde aksaklıklara neden olabilir. Aktif bir hamilelik geçiyorsanız destekli hamile sütyenlerini tercih edebilirsiniz. Ancak göğüslerinizde hassasiyet varsa bu tarz sütyenler rahatsız edici olabilir. Göğüslerinizde ve özellikle göğüs uçlarınızda aşırı hassasiyet söz konusu ise iç kısmı astarlı ve pamuklu sütyenleri seçelebilirsiniz. Hamile sütyeninin tam olarak göğüsleri kavraması ve herhangi bir boşluk içermemesi kullanım kolaylığı sağlar.

Gebelik Haftasına Göre Hamile Sütyen Modelleri

1-17. hafta arasını kapsayan gebeliğin başlangıç döneminde göğüslerde aşırı hassasiyet söz konusudur. Bu nedenle hassasiyeti tetikleyen telli sütyenlerden kaçınılması gerekir. Balenli sütyenler süt kanallarını rahatsız ederek süt salınımını engelleyebilir. 17. haftaya kadar telsiz sütyen modellerini tercih edebilirsiniz.

18-28. hafta arasını kapsayan gebelik döneminde göğüs hassasiyetine eklenen ağırlık, özellikle geceleri uyku problemine yol açabilir. Bu haftalarda özel olarak tasarlanan uyku sütyenilerini kullanabilirsiniz.

20-40 hafta arasını kapsayan göğüslerin irileştiği ve hassasiyetinin de giderek arttığı gebeliğin son döneminde destekli sütyenler tercih edilmelidir. Göğüslerde ciddi bir hassasiyet söz konusu ise pamuklu bez dokuya sahip sütyenler kullanılabilir. Bu haftalarda toplayıcı ve destekleyici özelliğe sahip hamile sütyeni modellerini seçerek daha rahat bir hamilelik geçirebilirsiniz. Hamile sütyeni, hamilelik döneminde göğüslerin sağlıklı bir şekilde desteklenmesine imkân vererek süt kanallarının gelişimine izin verir. Kalitesi ve profesyonelliği ile adından söz ettiren markaların en çok tercih edilen hamile sütyeni modellerinden dilediğinizi Trendyol’da bulabilir ve bedeninize uygun olan sütyeni seçerek hemen satın alabilirsiniz.