"

Happy Cat

" araması için 19 sonuç listeleniyor

Happy Cat

Kedi maması seçimi; yaşa, cinsiyete ve kiloya göre değişim gösterir. Happy Cat kedi maması, her ihtiyacı karşılamak için üretilmiştir. Zengin protein içerikli Happy Cat mamaları junior, adult ve yetişkin olarak 3 temel grupta toplanır. Kedinizin beslenme sağlığı için kedi beslenmesi tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Kuru Mama Kediler İçin Uygun mu?

Kedilere hem kuru mama hem de yaş mama güvenle verilebilir. Kedilerin evrimsel ataları çöllerde yaşamaya alıştığı için vücutlarındaki su ihtiyacını dengelemeye kodlanmıştır. Optimal protein ve mineral içeriği olan Happy Cat kuru mamalar, kedilerin bu biyolojik özelliklerine göre üretilmiştir. Happy Cat kuru mamaları, kedilerin idrarındaki pH dengesini korumak için tasarlanmıştır. Happy Cat kuru mama tüketimi aynı zamanda kedinin su içme güdüsünü de artıracaktır. Doğru pH dengesine, Happy Cat kedi maması sayesinde ulaşılır. Ayrıca kedinin mesanesinde taşların oluşumu önlenebilir. Kediler kilo başına 50-70 ml suya ihtiyaç duyar. Bu da günde ortalama 10 kez su içecekleri anlamına gelir. Happy Cat kuru mamaları kedilerin günlük su içme oranlarını dengede tutar. Tüm bunlarla beraber Happy Cat kuru mamaları, özellikle yavru kedilerin diş sağlığını ve gelişimini destekler.

Mamalarda Kolay Sindirim

Mamalarda kolay sindirim, kedilerin beslenme düzeni için önemli bir etkendir. Kolay sindirilen Happy Cat kedi maması, aynı zamanda kedinin metabolizmasını da düzene sokar. Kediler, diğer hayvanlara göre daha hassas mideye sahip canlılardır. Bu nedenle onların sindirim sistemlerini yormayacak besinlere ihtiyaç vardır. Happy Cat mamaları bu misyonu üstlenir. Kroket Happy Cat kedi mamaları, gevrek tarzda mamalara kıyasla daha kolay bir sindirim sunar. Happy Cat mamalarını tüketen bir kedinin dışkısı kıvamlı ve normal rengindedir. Ayrıca tüm Happy Cat ürünleri, %90 oranında sindirilebilirliğe sahiptir. Bu nedenle özellikle ishal sorunu olan kediler, rahatlıkla Happy Cat ürünleriyle beslenebilir. Ancak yine de bir ön izlenim olarak veterinere danışmakta yarar vardır.

Karbonhidrat İçeren Mamalar Zararlı mı?

Kediler de tıpkı köpekler gibi hayvansal proteinlere ihtiyaç duyar. Bu nedenle genelde karbonhidratlı mamaların kedilere iyi gelmediği yönünde genel bir yanlış görüş vardır. Karbonhidrat, mamanın formülünde kedinin zorlanmadan sindirebileceği yapıda bulunuyorsa herhangi bir tehlike oluşturmayacaktır. Happy Cat mamaları bu bakımdan örnek teşkil eder. Happy Cat mamalarda karbonhidrat, dengeli bir şekilde oranlanarak dağıtılmıştır. Ancak kedinin karbonhidrata karşı alerjik bir durumu varsa bu tarz mamaların kullanılmaması gerekir. Karbonhidratlı mamalar özellikle anne kediler için büyük önem taşır. Emzirme zamanlarında annenin laktoz üretimine yardımcı olur. Bu da anne kedinin süt kalitesini artırır. Bu bakımdan Happy Cat kuru mamaları süt üreten kediler için uygundur. Ayrıca karbonhidrat içeren Happy Cat mamalarında protein ve yağ miktarı standart mamalara kıyasla biraz daha fazla bulunur. Bu da kedilerin karaciğer ve böbrek organlarının daha az yorulmasını sağlar.

Yavru Kediler Nasıl Beslenmeli?

Kediler her ne kadar çok iştahlı canlılar olsalar da, aslında yemek konusunda çok seçicilerdir. Tıpkı köpekler gibi onlar da etoburdur. Bu nedenle küçüklükten itibaren biyolojik olarak et yemeye odaklanırlar. Ayrıca sindirim sistemleri ve diş yapıları da etleri hazmetmek için uygundur. Yavru kediler yüksek proteine ve dengelenmiş olarak diğer besinlere ihtiyaç duyar. Happy Cat yavru kedi mamaları, kedinin sağlıklı gelişimi için gereken tüm besin değerlerine sahiptir. Ayrıca Happy Cat yavru kedi mamalarında hiçbir katkı maddesi bulunmadığı gibi, kedinin sağlığını olumsuz etkileyecek gluten maddesi de yer almaz.

Happy Cat, yavru kedilerin ihtiyaç duyduğu yüksek enerjiyi karşılamayı amaçlar. Bir yavru kedinin düzenli olarak Happy Cat mamalarıyla beslenmesi, hem sindiriminde hem de vücut gelişiminde önemli rol oynar. Yavru kediler sütten kesilene kadar mamayla beslenmemelidir. Bu da yaklaşık olarak 6 haftalık bir süreyi kapsar. Ardından Happy Cat yavru kedi mamalarıyla beslenme süreci başlayabilir. Yavru kediler, 4 aylık olduktan sonra günde 3 öğün yavru kedi mamasıyla beslenebilir. 6 aylık olduklarında ise yavru kediler, günde 2-4 öğün arasında mamasıyla beslenebilir.

Kedilerin Temel İhtiyaçları

Happy Cat mamaları, kedilerin temel ihtiyaçlarını tek bir öğünde karşılayacak niteliktedir. Happy Cat, All in One (Hepsi Bir Arada) sloganıyla kedinin sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmesi için tüm niteliklere sahiptir. Happy Cat beslenme konsepti, kedinin sadece fiziksel olarak değil, psikolojik olarak da sağlıklı kalmasını amaçlar. Happy Cat mamalarında Taurin adı verilen bir amino asit bulunur. Taurin amino asiti, kedinin göz sağlığını korur ve yaşlandığında bile iyi görmesini sağlar. Bununla beraber Happy Cat mamalarında %88,4 oranında hayvansal protein bulunur. Bu da kas gelişimi için önemlidir. Happy Cat kuru mamalarında idrar yolu sağlığı için uygun pH seviyesi mevcuttur. Ayrıca Happy Cat kroket mamaları, kedinin dişlerinin temizlenmesinde yardımcı olur. Mamalarda bulunan Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri kedinin güçlü cilt ve kürk yapısına kavuşmasını sağlar. Ek olarak Happy Cat mamalarında bulunan selülöz lifleri, tüylerin doğal yoldan dışarı atılmasını da sağlar. Bu şekilde, bir öğün Happy Cat maması, kedinin sağlığı ve mutluluğu için gereken tüm şartları yerine getirir.

Happy Cat ürünlerine Trendyol pet shop kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Yukarı Çık