"

harry potter asa

" araması için 812 sonuç listeleniyor

Harry Potter Asa

Efsanevi Harry Potter serisi hem kitapları hem de filmi ile büyük bir hayran kitlesine ulaştı ve Harry Potter asa ürünleri oldukça popüler ürünler arasında yerini aldı. Özellikle serinin hayranı olan çocuklar arasında oldukça yaygın olan Harry Potter asası, aynı zamanda yetişkinler tarafından da önemli bir koleksiyon ve dekorasyon eşyası olarak düşünülüyor. Asalar çocukların büyük bir keyifle oynadığı ve hayal güçlerini geliştiren ürünler olarak öne çıkarken kitap ve filmin sahnelerinden yararlanarak kendi dünyalarını hayal etmelerini de kolaylaştırıyor.

Harry Potter temalı ürünlerin büyük ilgi gördüğü ve çocuklar arasında oldukça popüler olduğu günümüzde Harry Potter’ın asası da bu ilgiden nasibini fazlasıyla alıyor. Dünyada artık interaktif asalar yoluyla dijital oyunlar oynama, düellolar düzenleme, sihir karşılaşmaları yapma mümkün hale gelirken, klasik oyuncak asa modellerinin popülaritesi de azalmıyor, aksine artıyor. Sade, basit ürünler kadar LED ışıklı ve harekete duyarlı modeller de bulunabiliyor. Harry Potter asa kutusu, asaları ve özellikleri kitap ve filmdeki görünüşlerine uygun olarak tasarlanıyor. Harry Potter asa kutusu, asaları ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olanlar, bu özel asaları tercih ediyor ve kendi sihir dünyalarının kapılarını aralıyor.

Harry Potter asa fiyatları markaya, kullanılan malzemeye, büyüklüğe ve işçilik kalitesine göre değişebiliyor. Farklı ebat ve özellikteki asalar Trendyol’da en uygun satın alma koşulları ile bulunabiliyor. Trendyol’un indirim ve kampanya dönemlerinde çok da cazip fırsatlar söz konusu olabiliyor ve Harry Potter asa fiyatları daha da makul hale gelebiliyor.

Harry Potter Kitapları ve Filmleri

J. K. Rowling tarafından kaleme alınan ve sonrasında filme de çekilen Harry Potter serisi yayınlandığı andan itibaren fantastik edebiyatın en güçlü eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. 8 ayrı kitabın yer aldığı ve bu kitapların filmleriyle geniş yığınlara ulaşan seri, dünyanın en çok satan kitaplar ve en çok izlenen filmler listelerinde başı çekiyor.

İlk kitabı “Felsefe Taşı” adını taşıyan seride, ikinci kitap olarak "Sırlar Odası" ve sonrasında sırasıyla "Azkaban Tutsağı", "Ateş Kadehli", "Zümrüdüanka Yoldaşlığı", "Melez Prens", "Ölüm Yadigarları" ve "Lanetli Çocuk" kitapları bulunuyor. Hikâyede annesini ve babasını kaybettikten sonra 10 yıl boyunca hiç sevmediği teyzesi, eniştesi ve kuzeni ile yaşamak zorunda kalan Harry Potter’ın hayatı, başvuru yapmamasına rağmen Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan kabul alması ile değişiyor. Harry Potter, okula giderken tanıştığı Hermione Granger ve Ron Weasley ile yakın arkadaş oluyor ve fantastik bir dünyada sayısız serüvene atılıyor. Anne ve babasının trafik kazasında öldüğünü sanan küçük çocuk gerçeği öğrendiği andan itibaren kendini yeni maceraların içinde buluyor. O daha bir yaşında iken anne ve babasını öldüren kötü büyücü Valdemort’a karşı mücadeleye girişen Harry Potter, yedi yıl boyunca bu esrarengiz okulda pek çok tehlikeli serüven yaşıyor. Her kitapta yeni bir maceranın içine giren ve yaşları ilerledikçe hem heyecanlı maceralara atılan, hem de eğitimleri ilerleyen küçük büyücüler, zaman içinde kusursuz birer büyücü olarak yetişiyorlar. Kötü büyücülere karşı verdikleri amansız mücadele içinde büyüyen bu üç çocuğun maceraları, hem yetişkinler hem de çocukların sevdiği mükemmel bir kitap serisini oluşturuyor.

Seride yer alan kitaplar aynı zamanda sinemaya uyarlanarak çok daha popüler ve yaygın olmaları sağlanıyor. Dünyanın en çok satan 3. kitabı durumundaki seriyi 1 milyar 200 milyon kişinin okuduğu tahmin ediliyor. Yayınlandığı gün kitapçıların önünde kuyruklar oluşmasına neden olan, sadece Amerika’da bir günde 8,5 milyon adetten fazla satılan Harry Potter kitaplarında kötülük ile mücadele eden çocukların en büyük yardımcısı sihirli asaları oluyor. Film versiyonları da kitaplara sadık olacak biçimde çekilen ve çok büyük ilgi gören Harry Potter serisi, dünyanın dört bir yanındaki çocukların hayal güçlerini geliştiren büyülü bir hayal dünyası sunuyor.

Çocuklar ve Koleksiyonerler İçin İdeal Hediye

Harry Potter asa çeşitleri başta çocuklar olmak üzere serinin hayranı olan yetişkinler, fantastik edebiyat tutkunları ve koleksiyonlar için kusursuz parçalar içeriyor. Fantastik edebiyatın kapılarını aralayarak hayal dünyasına girmek isteyenler bu asalardan geniş koleksiyonlar oluşturuyor. Çocuklar ise gün boyu ellerinden düşürmedikleri ve büyük keyif aldıkları bir oyuncağa kavuşmuş oluyor. Çocukların kuşaktan kuşağa hayranlıkla okuduğu ve izlediği seri unutulmayacak çocuk klasikleri arasında yerini alırken Harry Potter’ın asası önemli bir simge olarak sevilen oyuncaklar arasında yerini alıyor. Harry Potter kostümü, arkadaşlarının asaları ve kostümleri ve hikâyedeki diğer karakterlerin eşyaları da sevilen oyuncaklar arasında yer alsa da, asalar çok daha büyük ilgi görüyor. Özellikle koleksiyonerler için üretilen Harry Potter asası orijinal modeliyle aynı biçimde ve yüksek kalitede malzemelerden üretiliyor. Özel bir işçilik ve dayanıklı malzemeden yapılan özel asalar, çocuklar ve gençler için olduğu kadar fantastik edebiyat sevenler için de mükemmel bir hediye seçeneği oluşturuyor. Başta doğum günleri, yılbaşı geceleri, özel günler olmak üzere ilginç ve hatırda kalıcı hediye almak isteyenler bu özel seçeneği değerlendiriyor.

Film ve kitap serisinin sevilen karakterleri ve kullandıkları eşyalar da dekoratif ev eşyaları olarak ya da çocuklar için oyuncak şeklinde satın alınabiliyor. Kupa ve bardak ürünlerinden büyücü cübbelerine, koleksiyon amaçlı asalardan, filmdeki özel sahnelere pek çok ürün ve eşya hediyelik amaçlı olarak büyük ilgi görüyor. Ayrıca normal asa büyüklüğü ve biçimindeki modellerin yanı sıra kolye ve anahtarlık olarak tasarlanmış Harry Potter eşyaları çeşitleri de bulunuyor. Asa modelleri temel alınarak tasarlanan Harry Potter eşyaları çeşitleri sempatik ve küçük hediye seçenekleri sunabiliyor. Karakterlerin küçük figürleri de oldukça beğeni topluyor. Harry Potter asa kalem hem estetik, hem işlevsel yapısı ile tercih edilen hediye seçenekleri arasında bulunuyor. Okul çağındaki çocuklar asa biçimindeki Harry Potter asa kalem modellerini büyük bir zevkle kullanıyor.

Asaların İçinde Sırlar ve Gizli Güçler

Asaların hem yapıldıkları malzemeler hem de üzerlerinde yer alan semboller büyük önem taşıyor. Kimi zaman farklı ebattaki örnekleri olsa da çoğunlukla Harry Potter asa 33 cm uzunluğunda oluyor. Harry Potter asa 33 cm uzunluk yanında film ve kitaptaki tasvirlere uygun olarak farklı biçimlerde üretilebiliyor. Üzerinde yer alan kabartma ve sembollerin de filmin konusuna ve bağlamına uygun olmasına dikkat ediliyor.

Kitabın hikâyesi içinde önemli bir yeri olan asalar, büyücülerin günlük hayatında ve faaliyetlerinde oldukça önemli bir pozisyonda bulunuyor. Sihir yeteneğini göstermek için gerekli olan asalar olmadan büyü yapmak çok zor olduğundan asaların hem bir büyü aracı, hem de silah olarak kullanılması mümkün oluyor. Eğer bir büyücü affedilmez bir suç işlerse asası ortadan ikiye kırılıyor ve bir daha büyü yapmasının önüne geçilmiş oluyor. Hikâyenin bir yerinde asası kırılan Harry Potter asasını ancak efsanevi Mürver Asa’nın yardımı ile onarmayı başarabiliyor.

Asalar çoğunlukla büyü kurallarına hakim ve asa yapma bilgisine sahip büyücüler tarafından yapılabiliyor. Her ağaçtan asa yapılamadığı için asa yapmaya uygun ağaçların özelliklerinin bilinmesi ve uygun güçlere sahip asaların yapılması gerekiyor. Çobanpüskülü, üzüm, kestane, porsuk, abanoz gibi ağaçlardan asa yapılırken içine en ucuna kadar kaplayacak biçimde bir telek yerleştiriliyor. Bu teleğin de büyüler için büyük önemi bulunuyor. Zümrüdüanka kuşu veya tekboynuz yelesi ya da yürekteli gibi oldukça özel teleklerden üretilen asalar ancak sahipleri tarafından tüm özellikleriyle kullanılabiliyor. Aynı telekten üretilmiş asaların çatışması ise çok olağanüstü sonuçlar doğurabiliyor. Kendileri için üretilmeyen asaları kullanan büyücüler, çok sınırlı bir etkiye sahip olabiliyor. Sirius asası, Snape asası, Lord Voldemort asası gibi kitabın hikâyesinde özel yere sahip asaların oyuncak ya da replika versiyonları kolaylıkla bulunabiliyor. Kimi ürünlerde Latince “Luna Expecto Patronum” yazılı stantlar da asalarla birlikte veriliyor ve evde dekoratif amaçla kullanmak mümkün olabiliyor.

En Güçlü Asalar ve Anlamları

Harry Potter asa seçimi yaparken sevilen karakterin klasikleşmiş bilinen modellerini ya da farklı anlamlar taşıyan asalardan birini seçmek mümkün olabiliyor. Çocuklar için de Harry Potter asaları ve özellikleri göz önünde alınarak oyunlarda kullanılabilecek farklı modeller tercih edilebiliyor. Harry Potter asa isimleri ve modelleri arasında Mürver Asa gücü ve etkisi ile öne çıkıyor. En bilinen ve sevilen asa modelleri arasında Harry Potter asası orijinal tasarımıyla dikkat çekiyor. Harry Potter asası orijinal boyutları ve şekliyle çocukların en sevdiği ürün olarak biliniyor.

Harry Potter en güçlü asa modelleri arasında yaşlı ağaçtan yapılan ve çekirdeğinde bulunan Thestral tüyü ile çok daha güçlü hale gelen Dumbledore asası da yer alıyor. Kitapta çobanpüskülü ağacından yapıldığı söylenen Harry Potter asa özellikleri arasında kötü büyüleri geri püskürtme özelliği öne çıkıyor. Voldemort asasının ikizi olarak bilenen Harry Potter asa özellikleri itibarıyla tarihin gördüğü en güçlü asalar arasında yer alıyor.

Harry Potter asa seçimi sırasında asaların kitap serisinde taşıdığı anlamlar da büyük önem taşıyor. Kitap ve film serisinde ayrıca cadı ve büyücülerin kullandığı üzüm ağacı asası, tehlikeli maceraların kapısını açan çobanpüskülü asası, yaratıkları terbiye edenlerin kullandığı kestane ağacı asası, şifacıların tercih ettiği akdiken ağacı asası, sahibine yaşam ve ölümün kuvvetini sağlayan porsuk ağacı asası gibi pek çok seçenek bulunuyor. Çocuklar daha çok popüler karakterlerin kullandığı asaları seçerken koleksiyonerler farklı anlamlara gelen özel asaları da biriktirmeyi tercih ediyor. Bazı koleksiyonerler ise seride adı geçen tüm asa figürlerini satın alarak eksiksiz bir koleksiyon oluşturmaya çalışıyor. El işçiliği ile özel olarak üretilmiş pek çok seçkin ürünün yanı sıra Ollivanders kutusu gibi kutular ile Harry Potter asa standı da popüler ürünler arasında yer alıyor. Koleksiyonlarını dekoratif bir eşya olarak sergilemek isteyenler ya da evlerinin farklı yerlerinde süs eşyası olarak kullananlar Harry Potter asa standı ile bu isteklerini kolayca yerine getiriyor.

Farklı Karakterlerin Asa Seçenekleri

Harry Potter asa kutusu, asaları ve özellikleri Ron tarafından kullanılan asalarda olduğu gibi kitaba ve döneme göre farklılık gösterebiliyor. Kitapta dişbudak ağacı, söğüt ağacı, kestane ağacı gibi farklı malzemeden tasarlanmış kullanan Ron’un asalarının replikaları da ilgi görüyor. Harry Potter’in efsanevi hocası Profesör Dumbledore'un asası da en popüler asalar arasında bulunuyor. Ollivanders adı verilen özel kutuda satışa sunulan Harry Potter asa Dumbledore modeli oyuncak versiyonları kadar özel koleksiyon parçalarıyla da ilgi görüyor. Harry Potter asa Dumbledore ürününün özel tasarım el işçiliği versiyonları, evde dekoratif amaçla kullanmak üzere özel stantlarıyla birlikte satışa sunuluyor. Harry Potter asa koleksiyonu yapanlar için “Fantastik Canavarlar” filminde önemli bir karakter olarak yerini alan Newt Scamander'in asası da orijinal ölçüler ve ayrıntılarıyla bulunabiliyor. Harry Potter asa koleksiyonu için Harry Potter asa Hermione Granger ürünü de büyük önem taşıyor. Kendine has yapısı ve üzerindeki desenler ile özellikle kız çocuklarının ilgisini çeken Harry Potter asa Hermione Granger modeli tercihe göre polyester ya da sentetik reçine gibi malzemelerden üretilebiliyor.

Harry Potter, Hermione Granger, Ron Weasley gibi serinin temel çocuk karakterlerinin yanı sıra Lord Voldemort, Albus Dumbledore, Minerva McGonagall. Severus Snape, Sirius Black gibi pek çok karakterin özel güçleri bulunan kendilerine has asaları bulunuyor. Her biri kitabın akışı için özel önem taşıyan bu karakterlerin eşyaları da büyülü güçlere sahip bulunuyor, gizli güçler ve değişik anlamlar içeriyor. Söz konusu asaların kusursuz işçilik ile hazırlanmış replikaları serinin hayranları tarafından ilgiyle takip ediliyor ve farklı versiyonları ile biriktirilerek özel koleksiyonlar oluşturuluyor.

Harry Potter Asa Modelleri ve Fiyatları

Harry Potter asa isim ve modelleri hangi kitapta geçtiklerine göre özel setler olarak da satın alınabiliyor. Özel kutusu ile birlikte satışa sunulan Harry Potter asa seti ürünlerinde pek çok farklı asa modeli bulunabiliyor. Kimi setlerde ayrıca anahtarlık, Harry Potter figürü gibi ekstra hediyeler de bulunabiliyor. Harry Potter eşyaları, asa, Ron’un asası ve diğer pek çok hediyelik eşya arasından uygun fiyatla kusursuz bir hediye bulmak mümkün olabiliyor. Asanın yanı sıra anahtarlık, defter, gözlük gibi ürünlerin de yer aldığı özel hediye setleri özel günler için sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Çocukların doğum günleri için hediye bulmakta zorlanan yetişkinler Harry Potter eşya ve asa setleri ile onları mutlu edecek hediyeleri kolayca bulabiliyor. Yetişkinlerin de beğeniyle karşılayacağı özel tasarım asalar, çevirmeli müzik kutuları, biblolar ve kolyeler de sevilen Harry Potter hediyelikleri arasında yer alıyor.

Harry Potter en güçlü asa ürününün tercihe göre ışıklı ve sesli çeşitleri de bulunuyor. Bu tür modeller özellikle küçük yaştaki çocuklar tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Üzerlerinde küçük bir tuş bulunan oyuncak asalar, bu tuşa basıldığında sihir müziği çalmaya ve ışık yanmaya başlıyor. Harry Potter asa ışıklı modelleri çocuklar için oyuncak olarak sıklıkla tercih ediliyor. Küçük yaştaki çocukların dikkatini çeken ve hayal güçlerini geliştiren Harry Potter asa ışıklı ve sesli ürünleri oldukça uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Çocuklar için üretilen Harry Potter asa seti seçenekleri çocukların birlikte oynamalarını ve kendi aralarında oyunlar kurmasını kolaylaştırıyor.

Harry Potter asası orijinal modellerin replikası olarak farklı malzemelerden yapılabiliyor. Yaygın olarak kullanılan polyester ya da sentetik reçine gibi ürünler özel boyalarla geliştiriliyor ve çocukların oynamasına uygun biçimde piyasaya sürülüyor. Kimi modellerde ise daha özel malzemeler kullanılabiliyor. Mermer ve seramik tozu ile saten alçısı karışımından üretilen taş tozu polyester ile karıştırılarak göze hoş gelen şık bir asa malzemesi olarak kullanılıyor. Daha çok koleksiyon ürünlerinde kullanılan bu malzeme parlak ve sert yapısı ile asaların en ince detaylarına kadar tasarlanabilmesini mümkün kılıyor. Harry Potter’ın asası ya da diğer asalar bu malzeme ile üretilerek oldukça şık dekoratif malzemelere dönüşebiliyorlar.

Harran Potter asa fiyatları kullanılan malzemelere, büyüklüğe ve kullanım amacına göre değişse de genel olarak makul seviyelerde bulunuyor. Trendyol’da herkesin zevkine, beğenisine ve bütçesine uygun bir asa modeli mutlaka yer alıyor. Özel fiyat avantajları ile tek tek ya da setler halinde tercih edilebilen asa ürünleri, Trendyol güvencesi ile gönül rahatlığıyla satın alınabiliyor.