"

Harry Potter Müzik Kutusu

" araması için 179 sonuç listeleniyor

Harry Potter Müzik Kutusu

Harry Potter Müzik Kutusu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sayfamızda yer alan Harry Potter müzik kutusu ürünleri son derece kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Bünyemizdeki müzik kutusu ürünleri ahşaptan üretilmiş olup, oldukça sağlam bir şekilde montajlanmış ve yapıştırılmıştır. Ürünlerimizin malzemesi kaliteli ahşap olup, iç aksamında ise metal, çelik ve saf plastik gibi sağlam malzemeler kullanılmıştır. Sitemizdeki ürünler müzik kutusu ürünlerinin genelinde olduğu gibi küçük boyutlarda üretilmiştir. Harry Potter temalı müzik kutusu ürünü 6.5 x 5 x 4 cm boyutlarındadır. Harry Potter müzik kutusu çevirmeli music box ürünü ise 4.5 x 5 x 7 cm boyutlarında üretilmiştir. Bir başka model olan Harry Potter müzik kutusu ise 4 x 7 x 5 cm boyutlarına sahiptir. Sitemizdeki farklı çeşitlerdeki modellerin boyutları bu üç farklı boyutlardadır. Sitemizdeki bütün ürünler kaliteli ahşaptan üretilmiş olup hepsinin iç aksamı çelik bobin, metal aksamdan ve sert plastikten oluşur. Bütün Harry Potter müzik kutusu ürünlerimizde ikonikleşmiş orijinal fontunda “Harry Potter” yazısı mevcuttur ve bu yazılar ürünlere lazer işleme yöntemiyle dahil edilmiştir. Kaliteli ahşap yapısının üzerindeki lazer işlemeleriyle oldukça şık ve etkileyici duran Harry Potter müzik kutusu ürünlerimiz çokça tercih edilen ürünlerimiz arasındadır. Serinin takipçileri ve hayranları tarafından sıkça alınan ürünümüz, Harry Potter hayranları için klasikleşmiş seri ürünlerinden biri olmuştur. Bazı modellerimizin kapağı kapalıyken kapağın dış tarafında şık işlemeler bulunurken Harry Potter serisine dair herhangi bir imge bulunmamaktadır. Bu modellerin kapakları açıldığında kullanıcıları kapağın açıldığında görünen alt kısmında lazer işlemeli şık ve alımlı bir “Harry Potter” yazısı bulunmaktadır. Bazı modellerimizin ise kapağı kapalıyken dahi kapağın üstünde görülebilecek lazerle işlenmiş “Harry Potter” yazısı mevcuttur. Bu modeller aynı zamanda kapağın altında da aynı yazıyı bulundururlar. Diğer modellerden farkları kapak kapalıyken de görünen üst kısımda “Harry Potter” yazısının bulunmasıdır. Harry Potter yazısını müzik çalmıyorken, kutu kapalıyken bile görmek isteyen kullanıcılar bu modelleri tercih edebilirler. Yazıyı sadece kutunun kapağı açıkken ve müzik çalarken, özel bir atmosferde görmek isteyen kullanıcılarımız ise sadece iç kapakta yazı olan modelleri tercih edebilirler. Sitemizde yer alan bütün Harry Potter müzik kutusu ürünleri mekanik sistemle çalışmaktadır. Kurmalı bir düzenekle çalışan müzik kutuları, bir anahtarın çevrilmesi ve kurulması yöntemiyle çalışır. Kurmalı sistem sayesinde müziğin kontrolü kullanıcılara teslim edilmiştir. Harry Potter ahşap kurmalı müzik kutusu serinin hayranları için oldukça samimi bir eşyadır. Aynı zamanda bu müzik kutuları hediye olarak da verilebilecek ürünlerdir. Harry Potter hediyelik ahşap müzik kutusu, hediye ettiğiniz Harry Potter hayranının yüzünü ürünü her kullanımında yüzünü güldürecek bir eşyadır.

Harry Potter Müzik Kutusunun Anlamı

Harry Potter serisi dünyada en çok bilinen ve sevilen bilim kurgu serilerinden birisidir. Gerek kitapları gerekse filmleriyle ününü bütün dünyaya duyurmuş, bilim kurgu dünyasının kültlerinden ve klasiklerinden biri haline gelmiştir. Serinin film uyarlamalarının sevenleri o kadar fazladır ki bu hayranlar serinin en küçük detaylarıyla bile ilgilenip en ufak ayrıntılarına kadar seriye yoğun sevgi beslemektedir. Hayranların film serisinde yoğun sevgi besledikleri detaylardan birisi de filmlerin müzikleridir. Filmlerin en önemli bileşenlerinden birisi de kullanılan müziklerdir. Bir film ne kadar başarılı olursa olsun, güzel müzikler ile filmin kalitesini arttırmak mümkündür. Filmler sadece görüntü ve kamera çekimlerinden ibaret değildir. Her ne kadar filmlerin öncelikli hitabı görme duyusuna olsa da, bir filmin işitsel duyulara da hitap eden bir yapısı olması çok önemlidir. Bu prensibe uygun olan bazı film müzikleri vardır ki müziği oldukları filmlerin önüne bile geçerler, filmlerden çok bilinirler. Bazen insanlar bir filmi ismiyle hatırlayamaz ancak müziği ile hatırlar. İnsanların ilk kez izledikleri bir filmin müziğini daha önceden duydukları çok sık karşılaşılan bir durumdur. Harry Potter serisinin de müzikleri bu gruba dahildir. Film serisi hayranları tarafından çok sevilen, özgün ve hem uyarlamaya hem de kurguya uygun müziklere sahiptir. Serinin müzikleri konu, senaryo ve atmosfer ile son derece uygundur ve filmi seyredenlerce sevilmektedir. Bu yüzden serinin kendisinin yanı sıra müzikleri de klasik ve kültler arasına girmiş, ikonikleşmiştir. Sembolikleşmiş, özgün ve sevilen bu müzikler ise küçük, şirin müzik kutularının da içinde yerini almıştır. Gerek kişisel kullanım için gerekse hediyelik eşya için son derece uygun olan Harry Potter müzik kutusu serinin hayranlarını mest edecek güzelliktedir. Zaten halihazırda klasikleşmiş ve kabul görmüş kült bir hediyelik eşya olan müzik kutularının bünyelerinde Harry Potter müziğine sahip olmaları serinin sevenleri tarafından çok sevilecek birer eşya olarak raflarda yerini almasını sağlamıştır. Küçük, kullanışlı, işlevsel ve kaliteli olan bu ürünler, kullanıcılarını istedikleri an Harry Potter diyarında küçük yolculuklara çıkarıyor.

Müzik Kutusunun Tarihçesi

Müzik kutusu ilk kez 18. yüzyılda hayatlarımıza dahil olmuş bir buluştur. Gramafonun icadına dek evlerde yaygın olarak kullanılan ufak müzik ve müzik çalar aletleri olan bu eşyalar, günümüze dek ulaşmıştır. Müzik aletlerinin, çalgılarının, enstrümanlarının ve müzik çalarların muazzam gelişmesine rağmen müzik kutuları tarihin tozlu sayfalarına karışmamış, günümüz dünyasına dek hala popüler bir ürün olarak raflarda yerini almayı başarmıştır. İlk üretildiği zamanlarda şekli ve görünüşü dönemin enfiye kutusu olarak adlandırılan eşyalara benzediği için müzikli enfiye kutusu olarak anıldığı bile olmuştur. Tıpkı günümüzde oldukları gibi ilk üretildikleri zamanlarda da kare veya dikdörtgen şeklinde küçük kutucuklar şeklinde yapılmışlardır. Müzik kutusunun düzeneğinden basitçe bahsetmek gerekirse, bir yay, yay sayesinde dönebilen bir silindir ve her dişi farklı bir notada ses veren bir metal taraktan oluşur. Bu düzenek birbiriyle kusursuz bir uyum içinde hareket ederek seslerin oluşmasını ve müziğin var olmasını sağlar. Bu düzenek farklı notalarda ses veren tarağın tercih edilen notalara ayarlanarak istenilen müzik ve melodinin elde edilmesi esasına dayanır. Basit bir düzeneğe sahip olan müzik kutularından farklı farklı melodiler ve müzikler elde etmek mümkün değildir. Genellikle en başta hangi notalara ve melodilere ayarlandılarsa yalnızca o melodileri ve müziği dışarı verip çalabilirler. Bu eşyaların üst kapağı kapalıyken yayın gerilimi azalır ve yay gevşer. Bu yüzden kapak kapalıyken yayın gevşemesinden ötürü iç mekanizmanın aksamları çalışmayı durdurur ve müzik kesilir. Kapağa bağlı olan yay sistemi kapak açıldığı zaman gerilerek çalışmaya hazır bir konuma gelir ve mekanizma melodiyi çalmak için uygun pozisyonda olur. Bazı büyük kutularda çan çalmak gibi farklı seçenekleri olan müzik kutuları, ilk çıktıkları zamana göre doğal olarak geliştirilmişlerdir. Ancak müzik kutusu ürünleri nostaljik ve klasik yapılarını muhafaza etmiş, bütün gelişimine rağmen antik bir ürün havasını korumuştur. Basit mekanizmaları ve küçük donanımları sayesinde her zaman tasvip edilen eşyalardan olmuşlardır. Müzik kutusu yapmak günümüzde oldukça basit bir işlemdir. İlk icat edildiği yıllarda ahşap, metal ve çelik bölümleri şekillendirmek günümüze göre çok daha zor ve zahmetli olduğu için o zamanlarda bu ürünü üretmek zor olsa da, günümüzde gerekli malzemeleri temin eden herkes bu ürünü basitçe ve rahatça kendi başına yapabilir.

Müzik Kutusu Nasıl Çalışır?

Müzik kutusu teknolojinin çok az geliştiği bir dönemde ortaya çıkan bir icattır. Bu sebeple mekanizması ve düzeneği karmaşık değildir. Son derece basit bir sistemle çalışan bu eşyaları üretmek o zamanlar için bile fazla zor değildir. Müzik kutularının içinde metal çubuklar vardır. Bu metal çubuklar farklı boylardadır ve titreştiklerinde ses oluştururlar. Farklı uzunlukları sayesinde farklı notalarda sesler oluşturan bu çubuklar yan yana dizilir. Demir çubukların hepsi sadece tek bir perdeden nota çıkaracak şekilde ayarlanmalıdır. Bu yüzden boyları çok önemlidir. Aksi takdirde notalar arası entegrasyon ve entonasyon sorunu meydana gelebilir. Bu çubukların uçları aşağı doğru bir miktar kıvrık olmalıdır. Çubukların üstünde ise onlara paralel olarak dönen bir disk vardır ve bu disk üzerinde küçük çıkıntılara sahiptir. Düzenekteki sesin oluşmasını sağlayan teması kuran kısım diskin üzerindeki bu küçük çıkıntılardır. Bu çıkıntıların metallere teması sonucunda çubuklar titreşir ve sesleri oluştururlar. Farklı notalardan ve perdeden sesler oluşturan bu çubuklara küçük çıkıntıların temas etmesi sonucunda sesin oluşması müzik kutularının temel ve basit çalışma prensibidir. Müzik kutularında sesin oluşumu küçük çıkıntıların metal çubuklara teması sonucunda olduğundan ötürü en başta ürün üretim aşamasındayken bu çıkıntıların temas edeceği noktalar çok dikkatli ve doğru seçilmelidir. Çünkü bir daha düzeneği değiştirmek ve sistemi düzeltmek çok zor hatta imkansız olabilir. Notalar dikkatle incelenmeli, tespit edilmeli ve seçilmelidir. Çıkıntıların temas edeceği noktaların doğruluğundan kesin olarak emin olduktan sonra bu işlem son notaya kadar tekrarlanmalı ve düzenek tamamlanmalıdır. Daha sonrasında ise otomatik olarak sadece kurma anahtarını çevirerek müzik kutusunu kullanmak mümkün olur. Müzik kutularını günümüzde yapmak ve çalıştırmak oldukça basittir çünkü düzenekler hazır olarak satılmaktadır. Müzik kutusu üretmek isteyenlerin tek yapması gereken bu ürünleri birleştirmek, montajlamak ve melodiyi uygulamalarıdır. Müzik kutusu yapmak için ise bazı parçaların ayarlanmasında dikkatli olunmalıdır. Bu ürün için gerekli olan ve hazır olarak satılan parçalar iç aksam, kutu aksamı, ahşap kutu, perçin, sonsuz dişli, büyük dişli, küçük dişli, yay, metal çubuklar ve metal taraktır.

Harry Potter Serisinin Müzikleri

Harry Potter serisi dünya çapında hayranlarınca hem kitap versiyonu hem de film versiyonu ile milyonlarca kişinin beğenisini kazanmıştır. Bilim kurgu dünyasının klasiklerinden olan bu seri müzikleri ile de birçok kişinin takdirini toplamış, beğenisine mazhar olmuştur. Harry Potter müzikleri dendiği vakit akla ilk gelen, seriyi izleyen herkesin bildiği, seriyi izlemeyenlerin bile büyük ihtimalle duymuş olabileceği bir parça var: Hedwig’s Theme. Hedwig’s Theme parçası bugün Harry Potter müzikleri denildiğinde hemen herkesin aklına ilk gelen müziktir. Bugün Harry Potter müzik kutusu ürünlerinin bile melodisini oluşturan bu parça, serinin adeta ikonu olmuştur. Oldukça popüler ve klasik olan bu parçanın melodilerine hemen herkes bir şekilde aşinadır. Hedwig’s Theme parçası için serinin filmlerinin sembol film müziği denilebilir. Filmin diğer bazı çok popüler ve sevilen parçaları ise; Leaving Hogwarts (John Williams), Lily’s Theme (Alexandre Desplat), Harry in Winter (Patrick Doyle), In Noctem (Nicholas Hooper), Fawkes and the Phoenix (J. Williams), Lovegood (A. Desplat), Hogwarts Forever (J. Williams), A Window To The Past (J. Williams), Christmas Break (J. Williams), Statues (A. Desplat) gibi parçalardır. Hayranlarınca oldukça beğenilen ve sevilen, ikonlaştırılan bu müziklerin arkasında birkaç müzisyen yer almaktadır. Son iki filme kadar serinin müziklerinin yapımını John Williams üstlenmiştir. Zaman zaman William Ross, Patrick Doyle, Jarvis Cocker ve Nicholas Hooper John Williams’a eşlik etse de, ilk 6 filmin ana müzik şefi ve bestecisi Williams olmuştur. Son iki filmin müzikleri ise Alexandre Desplat tarafından hazırlanmış ve bestelenmiştir. Hayranlar neredeyse bütün seri boyunca filmin müziklerini yapan, müziklerini oldukça beğendikleri John Williams’ın neden son iki filmin müziklerinde yer almadığını merak etseler de bu konuda net bir bilgiye ulaşamadılar. Neyse ki hayranların yorumlarına göre Alexandre Desplat da oldukça sevildi ve izleyiciler Williams’ın yokluğunu hissetmediler. Film için çalışan bütün müzisyenler ilk müziklerinden itibaren örnek aldıkları çizgiyi hiç bozmadıkları, sıkıca takip ettikleri için birçok seyirci serinin müzisyenin değiştiğini fark bile etmediklerini çeşitli yorum platformlarında belirtmişlerdir. Harry Potter film serisi için müzik yapan bütün müzisyenler, oldukça kariyerli ve virtüöz müzisyenlerdir.

Harry Potter Serisi Hakkında

İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından oluşturulan serinin ilk kitabı 1997’de yayınlanmıştır. Fantastik ve bilim kurgu türünde yer alan seri, daha sonra filmlere de uyarlanmıştır. Satış rakamlarıyla adeta rekorları alt üst edip edebiyat dünyasında çığır açan serinin kitaplarından yedincisi, ABD’de ilk çıktığı gün 8.5 milyondan fazla satışa ulaşarak yakalanması çok zor bir rekora imza atmıştır. Toplamda yedi kitaptan oluşan seri tamamlanmıştır ve son eseri 2007 yılında okuyucularla buluşmuştur. 10 yıl boyunca hiç sevmediği, kendisine çok kötü davranan Petunia teyzesi, Vernon eniştesi ve kuzeni Dudley ile çile dolu bir hayat yaşamak zorunda kalan Harry Potter’ın daha sonra aslında büyücü olduğunu öğrenip büyücülerin okulu olan Hogwarts’a gitmesini ve oraya gittikten sonra yaşadığı maceraları konu alan bir seridir. Aslında büyücüler dünyasının en kötü adamının öldürmeye çalıştığı, peşinden gittiği kişi olduğunu öğrendiğinde Harry Potter çok gençtir. Çok küçük yaşından itibaren büyücüler dünyasının en karanlık ismiyle mücadele etmek ve ona karşı koyup hayatta kalmak zorundadır. Harry her zaman Karanlık Lord’un ve onun müritlerinin hedefidir ve bir gecesi bile rahat geçmeyecektir. Film serisinde başrollerinde Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Tom Felton, Alan Rickman, Michael Gambon gibi isimler yer almıştır. Uzun bir seri olduğundan ötürü birçok yıldız oyuncu da seride yalnızca bir filmde yer almıştır. Serinin yönetmenlik koltuğunda David Yates, Chris Columbus, Alfonso Cuaron, Mike Newell gibi isimler yer almıştır. İlki 2001 yılında yayınlanan filmin sonuncusu ise 2011 yılında yayınlanmış ve seri beyaz perdeye bu yılda veda etmiştir. Senaryosunda Steve Kloves ve Michael Goldenberg’in olduğu serinin son filminde yapımcılık koltuğunda ise David Heyman, David Barron gibi isimlerin yanı sıra sürpriz bir şekilde serinin kitaplarının yazarı olan J.K. Rowling de yer almıştır. Daha önceki 6 filmde yapımcı olarak yer almayan J.K. Rowling’in son filmde böyle bir görev alması serinin takipçilerini şaşırtmıştır. Dünya çapında milyonlarca satış yapmış ve hem kitap hem de gişe rekorları kırmış bu seri, klasikler arasındaki yerini son derece sağlam bir şekilde almıştır. Gencinden yaşlısına herkese hitap etmeyi başarmış, jenerasyonlar arasında aktarılabilen film ve kitap serilerinden olmuştur. Bu efsane serinin efsane müziğinin çaldığı Harry Potter müzik kutusu ürünlerini Trendyol’dan temin edebilirsiniz.