"

Hasbro

" araması için 1176 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Hasbro

Hasbro, “dünyayı güldür” sloganıyla kuruluşundan bu yana hem yetişkinler hem de çocuklar için birçok ürün geliştiriyor. Bünyesinde barındırdığı on dokuz firmayla süper kahraman figürlerinden kutu oyunlarına, oyun hamurlarından bebek oyuncaklarına değin geniş bir yelpazede onlarca çeşit ürün sunuyor. Özellikle 90’lı yıllarda ürettiği Star Wars ve Marvel evrenindeki kahramanların yanı sıra çizgi film karakterlerinin figürlerindeki gerçeğe yakın detaylar sayesinde gönülleri fethediyor. Marka, yıllar geçtikçe kalitesini artırarak çıkardığı yeni ürünleri insanların beğenisine sunuyor. Üstelik sadece süper kahraman ve çizgi film karakterlerinin figürleriyle de sınırlı kalmıyor. Monopoly, Tabu, Risk gibi kutu oyunları sayesinde keyifli anılara kapı aralayarak sloganının hakkını veriyor ve hem ailenizle hem de arkadaşlarınızla unutulmaz anlar yaşamanızı sağlıyor. Tüm bunların yanında Play-Doh, Beyblade, Frozen ve Little Pony ürünleriyle de çocukların dünyasına renk katarak onların yanında olmayı da ihmal etmiyor.

Hasbro Tarihi

İsmini kurucuları “Hassenfeld Brothers”ın kısaltılmış hâlinden alan firma, Hassenfeld Kardeşler tarafından 1923 yılında Amerika’da kuruluyor. İlk aşamada kalem ve tekstil ürünleriyle üretime başlıyor. 1940 yılında çıkardığı ilk oyuncağı olan doktor ve hemşire setleriyle oyuncak dünyasına giriş yapıyor. Kuruluşundan bu zamana kadar birçok pazarlama stratejisi geliştiren firma, bu sayede ayakta kalmayı başararak yeni ürünlerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Yürüttüğü bu stratejilerin köşe taşını oluşturan yöntem ise kendi içinde bir Ar-Ge faaliyeti yürüterek, geçmişte geliştirilmiş hangi ürünlerin "yeniden icat edilme" potansiyeli olduğunu belirlemek üzerine kurulu bulunuyor. Bu sayede kendi bünyesindeki markalarına yatırım yaparak, tasarladıkları ürünlerin hikâyelerini kurgulayarak sinema filmleri, çizgi romanlar ve televizyon dizileri üzerinden telif gelirleri elde ediyor. Tarihi boyunca sürekli büyüyen bir şirket olmasının altında yatan bu ana faktör, kullanıcıların yıllar boyu Hasbro Games ürünleriyle buluşmasını sağlıyor.

Hasbro Kutu Oyunları

Birçok ülkede faaliyet gösteren marka, standart kutu oyunlarını bulunduğu her ülkeye uyarlayarak oyunları daha keyifli hâle getiriyor. Markanın ülkemizdeki ayağını yöneten Hasbro Türkiye; Hasbro kutu oyunları ve Hasbro oyuncak çeşitlerini beğenilerimize sunuyor. Dünya çapında kendi kategorisinde birçok kez ödül alan Hasbro Monopoly, piyasaya sürüldüğünden beri birçok versiyonu çıkmasına rağmen her yeni temada oyun severleri heyecanlandırmayı başarabiliyor. Oyuncular, strateji ve şansın iki temel unsur olduğu bu oyunda oynadıkları temaya göre farklı yöntemler geliştirerek bölge hâkimiyeti kurmaya çalışıyor. Zarlar sayesinde şansın devreye girdiği anlarda heyecan doruğa çıkıyor. Oyuncular arasında oluşan kıyasıya rekabet, çeşitli noktalarda iş birliğine doğru ilerleyebiliyor. Bu da oyunun her aşamasını keyifli bir hâle getiriyor.

Hasbro oyunları arasında güncelliğini hiç kaybetmeyen ve arkadaş ortamlarının vazgeçilmezi olan bir diğer kutu oyun ise Hasbro Tabu oluyor. Kartlarda yazılı olan zorluk seviyesi farklı olan kelimeyi, altındaki ilişkili ve yasak olan kelimeleri kullanmadan takım arkadaşlarınıza anlatmaya dayanıyor. Sözlü anlatım becerisini geliştiren bu oyunda oyuncular, zihinlerindeki kelimeyi en kısa sürede yasaklı kelimelere takılmadan karşı tarafa anlatabilmeyi gerektirdiği için kısmen fiziksel; çoğunlukla zihinsel olarak aktif olmanızı gerektiriyor. Çoğu kez kahkahaların havada uçuştuğu bu oyunun biraz daha genişletilmiş hâli ise Hasbro Tabu XL olarak biliniyor. Oyunun bu hâli de tıpkı diğeri gibi kolay kurallar ve hızlı bir akışla karşınıza çıkıyor. Oyun kartlarına ek olarak kutunun içinde gelen kukla ve çizim yönlendirmeleriyle oyuncular, konuşmadan karttaki kelimeyi takım arkadaşlarına anlatmaya çalışarak ilerlemeye çalışıyor. Hasbro oyunları arasında vazgeçilmez olan Risk Hasbro, el göz koordinasyonunun doruk noktaya çıktığı Jenga ve Hasbro Transformers gibi markanın diğer birçok kutu oyunu sizleri bekliyor.

Detayların İnce Dünyası

Hasbro ürünleri denilince akla gelen ürünlerin başında markanın üretmiş olduğu kahraman ve çizgi film figürleri yer alıyor. Hasbro, kurulduğu ilk günden itibaren şık ve detaylı tasarımları sayesinde insanların ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu çizgisinden asla ödün vermeyen firma, her dönemin güncel teknolojisini yakalayarak en hassas düzeyde üretimler yapıyor. Yakaladığı bu hassasiyet sayesinde ürettiği figürleri, her türden yaş grubuna hitap ediyor. 1983 yılında üretilen Little Pony oyuncaklarından hemen bir yıl sonra üretilen ve yıllar geçse de özgünlüğünü koruyan Hasbro Transformers oyuncakları, bu koleksiyonun vazgeçilmez bir parçası hâline geliyor. Marka, kendi ürettiği oyuncakların hikâyesini kurgulamanın yanı sıra bir dönemin en popüler çizgi filmi özelliğini taşıyan Beyblade serisinin telif haklarını satın aldıktan sonra Hasbro Beyblade oyuncaklarını da piyasaya sürerek hem ürün yelpazesini geniş tutuyor hem de her türlü zevke hitap ediyor. Play-Doh ve Hasbro Miniş ürünleriyle de çocukların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Hasbro Ürün Fiyatları

Hasbro ürünlerinin fiyatları, alacağınız oyunun ve oyuncağın çeşidine göre değişiyor. Birbirinden farklı birçok markayı bünyesinde barındırarak her bütçeye hitap eden ürünler sunmayı başarıyor. Ürettiği figürlerin fiyatları, birbirine yakın olmakla beraber kutu oyunlarda fiyatlar, değişiklik gösteriyor. Standart ve küçük kutu oyunlarının fiyatları, biraz düşükken çeşitli konseptlerde işlenen oyunlarda fiyatlar yükselebiliyor. Marka, çocuklar için üretilen oyun hamurları ve oyuncak setlerinde ise çok geniş bir fiyat aralığıyla onlarca çeşit ürün sunuyor.

Trendyol, Hasbro ürünlerini ayrıcalıklı fiyatlarla sunuyor.