"

Hasta Bezi

" araması için 653 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Hasta bezi

Bakımı zorlaşan ve yatağa bağlı hastalarda öncelikli olarak tercih edilen, bununla birlikte idrar kaçırma sorunu olan yetişkin kadın ve erkeklerin de rahatlıkla kullandığı hasta bezi çeşitleri, farklı markalar tarafından üretilir. Çocuk bezleri ve kadın pedleri ile aynı mantıkta işlevi olan hasta bezleri, kullanımı son derece pratik ve kolay ürünlerdir. Trendyol tarafından satışa sunulan hasta bezi kategorisinde, hasta alt bezi modellerinin yanı sıra bakım ürünleri de geniş alternatiflerle sunulur. Canped, Depend ve Tena gibi farklı markaların ürettiği hasta bezi modelleri, klasik ya da kolay giyilen külot modelleri ile öne çıkar. 

Hasta Bezi Çeşitleri Nelerdir?

Yetişkin hastaların fizyolojik özelliklerine uygun olarak tasarlanmış külotlu hasta bezi modelleri, tıpkı bebek ve çocuklarda olduğu gibi farklı beden ebatlarına göre üretilir. Hasta bezi markaları tarafından üretilen modeller, bakımı zor yatalak hastaların konforunu ön planda tutan ve hijyenik olarak fonksiyonel özellikler taşıyan tasarımlardan oluşur. Sızıntılara karşı koruma bariyerli olarak tasarlanan hasta külot bez, yatalak olmayan hastalar tarafından kendi kendine giyebilecekleri kadar pratiktir. Kadın ve erkeklerin farklı fizyolojik yapılarına göre üretilen sızdırmayan hasta bezi çeşitleri, erkeklerde sıvı emici yoğunluğu ön tarafta, kadınlarda ise orta tarafta olacak biçimde tasarlanır. Bu sayede, bez içerisindeki sıvı yeniden dışarıya sızmaya fırsat bulamadan jel haline gelerek koruma altına alınır.

Canped hasta bezi çeşitleri, kolay bulunma ve ekonomik olma özellikleri ile tercih edilen markalar arasında yer alır. Yalnızca hasta bezi kategorisinde üretim yapan Depend hasta bezi ve Tena hasta bezi markaları, kullanım ihtiyaçlarına profesyonel bir anlayışla çözümler sunar. Islak mendil alanında bir marka haline gelen Sleepy hasta bezi üretiminde de başarılı markalar arasında yer alır. 

Hasta Bezleri Nasıl Kullanılır?

Yatağa bağımlı hastalar ya da gezebilen ancak Alzheimer gibi hastalığı olan yaşlılar için kullanılan hasta bezleri, tercihe göre külotlu ya da belbantlı hasta bezi modelleri arasından seçilebilir. Seçtiğiniz ürün modeli ne olursa olsun, sıklıkla bezin değiştirilmesi hijyen ve sağlıklı kullanım açısından büyük önem taşır. Hastada pişik ve yara oluşumunun önüne geçmek için, bezlerin belirli zaman dilimlerinde ve sık sık değiştirilmesi gerekir. Belbantlı olarak seçtiğiniz hasta alt bezi çeşitlerini, yanlarında bulunan kapatma cırtlarını kullanarak kolayca uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte, hasta bezi külotlu olarak tercih edilecekse, uygulaması oldukça kolaydır. Ayağa kalkabilen hastalar için ayakta, yatalak hastalar için yattıkları yerde bu değişimi yapmak son derece pratik ve konforludur.

Külotlu bezler, sağlıklı yetişkin bireyler için de tercih edilen modellerdir. Belirli bir yaştan sonra ortaya çıkabilen mesane gevşekliği durumlarında, idrar kaçırma problemi de yaşanır. Bu gibi durumlarda, sosyal hayatınızı olumsuz etkilemeden ve kıyafet seçimlerinizde değişikliğe gitmeden kullanabileceğiniz külotlu hasta bezleri, sizi bu sıkıntıdan kurtarır. Kıyafetlerinizin altında fark edilmeden kullanabileceğiniz hasta külot bezi modelleri ile günlük hayatınızı normal olarak sürdürebilirsiniz. 

Hasta Bezi Fiyatları Nasıldır?

Gelişen teknolojiler sayesinde artan marka çeşitliliği, külotlu hasta bezi fiyatları üzerinde de etkili rol oynamaktadır. Farklı markalar tarafından üretilen hasta yatak bezi, ürünlerin kalite özellikleri ve ambalaj içeriğindeki adet gibi faktörler doğrultusunda fiyat farklılıkları gösterir. Hasta bebek bezi ve temizlik kategorisinde satışa sunulan hasta temizleme bezi ve bakım ürünleri de çeşitlilik bakımından avantaj sağlar. Doğum sonrası iyileşme döneminde büyük kolaylık sağlayan doğum sonrası hasta bezi modelleri, annelerin bu zorlu süreci daha rahat atlatmalarına katkıda bulunur.

En iyi hasta bezi çeşitleri, en avantajlı fiyatlarla hasta bebek bezi ve temizlik kategorisi altında bir araya getirilmiştir. Tekli ya da çoklu ambalaj tasarımlarından dilediğiniz ürünlere, indirimli fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz. Hasta alt bezi fiyatları, yarar ve fiyat kıyaslamasında kullanıcılardan tam not almayı başarır.