"

Hava Perdesi

" araması için 27 sonuç listeleniyor

Hava Perdesi

İçerideki sıcak ya da soğuk havayı koruyan hava perdesi, pek çok ortamda kullanılabilecek bir üründür. Isınan ya da soğuyan havayı muhafaza eder. Özellikleri bakımından farklı çeşitleri bulunur. İhtiyacınız olan hava perdesini bulabilmek için Trendyol'da yer alan klima ısıtıcı kategorisine göz atabilirsiniz. 

Hava Perdesi Nedir?

Giriş kapısının içine takılan, dış ünitesi olmayan ve bina içerisindeki havayı emerek zemine doğru ileten cihazlara "hava perdesi" adı verilir. En çok tercih edilen klima ısıtıcı ürünleri arasında yer alır. İç ortamdaki hava kalitesini korur. İçerisinde motor, rezistans, fanlar ve elektronik kartlar bulunur. Dış ortamdaki sıcak, soğuk, kirli ya da nemli havanın içeri girmesine engel olur. Montaj şekline göre yatay veya dikey olarak hava üfler. 

Hava Perdesi Çeşitleri Nelerdir?

Hava perdeleri; ısıtıcılı hava perdesi, ısıtıcısız hava perdesi, su ve buhar serpantinli hava perdeleri olmak üzere üç çeşide ayrılır. Soğuk hava perdesi, sıcak havalarda yararlıyken; sıcak hava perdesi ise soğuk mevsimlerde kullanıma uygundur. Üfleme etkisi sayesinde ortamın sıcaklığını düşürmeyen modeller, özellikleri bakımından birbirinden farklılaşır. Mekân içerisindek havayı emen ısıtıcılı modeller sayesinde hava, rezistansların arasından geçerken ısınır. Cihaz, ısınan havayı fan aracılığıyla zemine doğru üfler. Kapının önüne kadar perdeleme yapar. Yağmurlu havalarda kapının kuru kalmasını sağlar. Kapının genişliği ve yüksekliği doğrultusunda kaliteli bir kapı hava perdesi seçebilirsiniz. Isıtıcısız hava perdesi, dört mevsim boyunca kullanılabilir. Enerji tasarrufu özelliği ile ön plana çıkar. Su serpantinli modeller, çoğunlukla oteller ve fabrikalar tarafından tercih edilir.

Hava Perdesi Kullanılmasının Faydaları Nelerdir?

Hava perdesi, çalışma ortamlarını korumak ve hijyenik yaşam alanı oluşturmak için ihtiyaç duyulan bir üründür. İç ortamdaki ısı kaybını engelleyen hava perdesini, ortam ısılarının birbirinden ayrılmasını istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Isı izolasyonunun ya da muhafazasının zorunlu olduğu durumlarda da hava perdesi kullanılması gereklidir. Perdeleme sayesinde önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. İşletmeler, müşteri sirkülasyonunun yoğun olduğu zamanlarda da hava perdesi kullanmayı tercih edebilir.

Hava perdesi kullanılarak yaz mevsiminde iç ortamın soğutulması; kış mevsiminde ısıtılması sağlanır. Yaz ve kış mevsimlerinde iç ortamdaki havayı kapı açıkken yalnızca hava perdesiyle muhafaza edebilirsiniz. Hava perdesi, kapısı sık sık açılan iş yerleri için hem sessiz hem de etkili perdeleme sağlar. İçeriye sinek, haşere, zehirli gazlar ya da tozların girmesine engel olur. İnsanları rahatsız etmeyecek şekilde çalışan hava perdeleri, uzaktan kumandalı seçenekler sayesinde kolay bir şekilde kontrol edilebilir. 

Hava Perdesi Fiyatları

Model çeşitleri arasında değişiklik gösteren hava perdesi fiyatları, markalara ve ürün özelliklerine göre belirlenir. Isıtıcısız hava perdeleri, ekonomik fiyatlarıyla öne çıkar. Sıcak havalarda soğuk üfleme özelliği bulunan modellerde uzaktan kumandalı olan ürünler tercih edilebilir. Sıcaklık ayarını uzaktan kumanda yardımıyla yerinizden kalkmadan değiştirebilirsiniz. Konforlu bir yaşam alanı için tasarlanan modellerin fiyatları farklı olabilir. Teknik özellikleri doğrultusunda belirlenen fiyatlar içerisinden bütçenize hitap eden seçeneği bulabilirsiniz. İş yeri için sessiz çalışan hava perdelerini inceleyebilirsiniz. Isıtma ya da soğutma cihazı olarak kullanılan hava perdeleri ile önemli düzeyde enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Az enerji harcaması bakımından ay sonu faturalarınızın daha düşük gelmesini sağlayabilirsiniz. Uzunluğunu, fan çapını ve teknik özelliklerini inceleyerek bütçenize en uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Seçim yaparken yaşadığınız bölgenin iklimini ve ortamın sıcaklığını göz önünde bulundurmanız, oldukça önemlidir. Doğru yapılan seçimlerde aldığınız ürünü uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza göre üretilmiş olan kaliteli hava perdesini Trendyol üzerinden yapacağınız online alışveriş sayesinde kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Yukarı Çık