Hayykitap Mi'rac'a Davet HKİTAP-9786052214404

Satıcı :
Henüz Yorum Yazılmamış.
- 16%
19,00 TL15,90 TL
12 aya varan taksit seçenekleriyle!
Favorilere Ekle

ÜRÜNÜN KAMPANYALARI

9.9
Satıcı Puanı
9.9
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Satıcıya Soru Sor

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Hayykitap Mi'rac'a Davet

  • Şüphesiz Hz. Peygamber in mi râcı ona özgü/özel kılınmış bir tecrübedir. Bu rûhânî faaliyet en yüce/zirve mertebesiyle Hz. Peygamber e özgü olmakla birlikte, onun yolundan/izinden yürüyenlerin de bu mânevî tecrübeden mutlaka nasipleri olduğu/olacağı da bir gerçektir. Eğer böyle olmasaydı, mi râc hâdisesi bize duyurulmaz, Allah ile peygamberi arasında bir sır olarak kalırdı. Mi râc ulaşılmaz bir faaliyet değildir ve varlık sahnesinde yer almış her insana açık bir yoldur. Başka bir ifade ile her insan
  • yeteneği, gayreti, talebi, idrâki oranında bu mânevî yükselişe katılabilir ve bu rûhânî tecrübeyi yaşayacak bir nasibe ulaşabilir. Eğer mi râc yükselmekse, bizi içinde bulunduğumuz konumdan bir üst konuma taşıyacak her faaliyet mi râc anlamına gelmektedir. Görünenden görünmeyene, zâhirden bâtına, nefsten rûha, akıldan aşka, nâsût tan lâhût a, şehâdet ten melekût a, bilinenden bilinmeyene bizi taşıyacak her yürüyüş, idrâk, bilgi, vuslat bir mi râcdır. Hz. Peygamber in 'Rabbim! Bana eşyanın gerçeğini göster!' ve 'Rabbim! Benim hayretimi arttır!' şeklinde yaptığı duâlarında işaret ettiği gibi 'eşyanın gerçeğini görme ve hayreti arttırma adına' insanın kazandığı her yükseliş/yüceliş de birer mi râc faaliyetidir. Öyleyse bu mânevî imkândan/potansiyelden kendi mi râcımıza nasıl bir yol bulabiliriz? İşte bu çalışmamız Hz. Peygamber in Mi râc ı ışığında/izinde, bizim de bu rûhânî/semâvî yolculuğa nasıl iştirak edebileceğimizin Kur ânî örneklerini ortaya koyarak 'Mi râc a Çağrı'nın veya 'Bâtına Hasret'in tohumunu atma ve hevesini uyandırma gayretidir. Zamanında bu tohumu bize atanlar, bu tohumu yeşertecek olan yağmurun/suyun/feyzin de şu duâ olduğunu bize öğretmişlerdi: 'Allah ım! Beni İlm-i Ledün den nasiplendir, evliyâ kullarının arasına al ve bana mi râcımı nasip et!' Ürün Adı: Miraca Davet Ürün Kodu: 010344464 Kitabın Yazarı: Necmettin Şahinler Basım Yılı: 2018 Baskı Sayısı: 1.Baskı Kağıt Cinsi: 2.Hamur Çevirmen:
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 10 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Ürün liste ve detay sayfalarında tüketici memnuniyeti göz önüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları ve genel hizmet kalitesine göre belirlenmiş puanı en yüksek satıcı görünür satıcı olur. Diğer satıcılar, ürün detay sayfasında alternatif olarak listelenirler.

Ürün Açıklaması

Yayınevi      Hayykitap
Yazar      Necmettin Şahinler
Barkod      9786052214404
Baskı Sayısı      1. Baskı
Basım Yılı      Ekim 2018
Sayfa Sayısı      152
Cilt Durumu      CiltsizŞüphesiz Hz. Peygamber’in mi’râcı ona özgü/özel kılınmış bir tecrübedir. Bu rûhânî faaliyet en yüce/zirve mertebesiyle Hz. Peygamber’e özgü olmakla birlikte, onun yolundan/izinden yürüyenlerin de bu mânevî tecrübeden mutlaka nasipleri olduğu/olacağı da bir gerçektir. Eğer böyle olmasaydı, mi’râc hâdisesi bize duyurulmaz, Allah ile peygamberi arasında bir sır olarak kalırdı. Mi’râc ulaşılmaz bir faaliyet değildir ve varlık sahnesinde yer almış her insana açık bir yoldur. Başka bir ifade ile her insan; yeteneği, gayreti, talebi, idrâki oranında bu mânevî yükselişe katılabilir ve bu rûhânî tecrübeyi yaşayacak bir nasibe ulaşabilir. Eğer mi’râc yükselmekse, bizi içinde bulunduğumuz konumdan bir üst konuma taşıyacak her faaliyet mi’râc anlamına gelmektedir. Görünenden görünmeyene, zâhirden bâtına, nefsten rûha, akıldan aşka, nâsût’tan lâhût’a, şehâdet’ten melekût’a, bilinenden bilinmeyene bizi taşıyacak her yürüyüş, idrâk, bilgi, vuslat bir mi’râcdır. Hz. Peygamber’in “Rabbim! Bana eşyanın gerçeğini göster!” ve “Rabbim! Benim hayretimi arttır!” şeklinde yaptığı duâlarında işaret ettiği gibi “eşyanın gerçeğini görme ve hayreti arttırma adına” insanın kazandığı her yükseliş/yüceliş de birer mi’râc faaliyetidir. Öyleyse bu mânevî imkândan/potansiyelden kendi mi’râcımıza nasıl bir yol bulabiliriz? İşte bu çalışmamız Hz. Peygamber’in Mi’râc’ı ışığında/izinde, bizim de bu rûhânî/semâvî yolculuğa nasıl iştirak edebileceğimizin Kur’ânî örneklerini ortaya koyarak “Mi’râc’a Çağrı”nın veya “Bâtına Hasret”in tohumunu atma ve hevesini uyandırma gayretidir. Zamanında bu tohumu bize atanlar, bu tohumu yeşertecek olan yağmurun/suyun/feyzin de şu duâ olduğunu bize öğretmişlerdi: “Allah’ım! Beni İlm-i Ledün’den nasiplendir, evliyâ kullarının arasına al ve bana mi’râcımı nasip et!” Tanıtım Metni


Bu ürün  NetArt Medya entegrasyon paketleri ile listelenmiştir.

Şikayet Et

İlgini Çekebilecek Koleksiyonlar