"

Hazır Yiyecekler

" araması için 506 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
KnorrDestek Paketi
(64)
48,75 TL
42,90 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
KnorrKarışık Paket
(2)
91,95 TL
74,90 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
KnorrLarge Paket
(1)
82,40 TL
59,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Hazır Gıda

Zaman kavramının önem kazandığı günümüzde mutfaklara ayrılan vakit kısıtlı hale gelmiştir. Yemek yapmaya ayrılan bu kısa vakitte hazır gıdanın önem kazandığı görülür. Hazır gıdalar, kolay hazırlanabilirlik açısından sıkça tercih edilir. Yeni nesil beslenme tarzına damgasını vurmuş olan hazır gıdalar ekonomik olması açısından da tercih sebebidir. Hazır gıdalar kategorisinde; turşu, hazır çorba, garnitür, konserve ve ton balığı gibi pratik ve leziz ürünler bulunur.

Pratik ve Kolay Hazırlanabilen Ürünler

Kadınların iş yaşamında yoğun olarak yer almaya başladığı günümüzde mutfakta zaman geçirmenin neredeyse imkansız hale gelmesi nedeniyle hazır gıdalara talep artmıştır. Hazır gıda talebini en iyi şekilde karşılayabilecek Trendyol kategorisindeki hazır gıdalar, kadınların mutfaktaki en büyük yardımcısıdır. Pratik ve kolay hazırlanan bu hazır gıdalar, yorucu ve temposu yüksek bir iş gününün ardından trafikte de saatler geçirerek eve gelebilmeyi başaran çalışan kadınlara mutfakta rahat bir şekilde yemek yapma avantajı sunar. Sadece çalışan kadınların değil, aniden misafiri gelen ve pratik bir şeyler hazırlamak zorunda kalan kadınların da kurtarıcısı olan hazır gıdalar, ev hanımları tarafından sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Örneğin; işten yorgun gelmiş bir kadın için pratik bir yemek olan makarnada kullanılacak olan rendelenmiş hazır domates konservesi, o günü kurtarmak için büyük bir kolaylık sağlayacak olan hazır gıdadır. Ya da bir hazır çorba, yanına da turşu gibi hazır gıdalar eklenerek gayet doyurucu bir sofra hazırlanabilir. Pratik bir menü hazırlamanın kolaylığını sunan bu hazır gıdalar, lezzetleriyle de damaklara hitap eder. Sağlık dostu ve katkı maddesiz hazır gıdalar, herkes tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Lezzetli ve Farklı Çorbalar

Hazır gıdalar arasında geniş bir yere sahip olan hazır çorba kategorisindeki çeşitlilik ve kalite ilk denemede bile kolayca anlaşılabilir. Ev yapımı çorbaları aratmayan hazır çorbalar, son derece besleyici ve lezzetlidir. Üstelik oldukça da pratiktir. Klasik çorbaların farklı gıda ürünleriyle harmanlanması sonucu oluşturulan farklı içerikteki çorbalar hemen dikkati çeker. Örneğin; klasik ezogelin çorbasına yeşil mercimek ve tavuk katılması sonucu yapılmış olan çorbalar gibi, klasikle yeninin mükemmel uyumu sonucu oluşmuş özgün lezzetler olarak ön plandadır. Hazır gıda grubunun belki de en pratik ürünü olan çabuk çorbalar ise adından da anlaşılabileceği gibi, kaynar suya karıştırılmak suretiyle anında hazırlanabilir bir pratikliktedir. Geleneksel Türk mutfağının temel çorbası tarhana yapımında kullanılan hazır tarhana, hazır gıda kategorisinin organik ürünlerinden biridir.

Yemeğin Yanına Yardımcı Ürünler

Pratik hazırlanabilirlik açısından yardımcı ürünlerin de hazır gıda kategorisinde yer alması her seferinde salata yapmak zorunda kalma ihtimalini ortadan kaldırdığı için büyük kolaylık sağlar. Bu anlamda turşuların ön planda olduğu görülür. Közlenmiş patlıcan ve ton balığı gibi salatanın üzerine konularak bir öğün olarak tüketilmesini sağlayacak hazır gıdalar da mevcuttur.

Glutensiz Ürünler

Gluten; buğday, arpa, çavdar ve yulaf gibi tahıl ürünlerinin içerisinde bulunan doğal bir proteindir. Hazır gıdalarda yaygın olarak kullanılan gluten, genetiği değiştirilmiş olmasa insan vücuduna faydalı bir proteindir. Çölyak hastalığı ve gluten hassasiyeti bulunan kişilerde ciddi reaksiyonlara neden olabilir. Çölyak hastalığı tedavilerinde ve glutene karşı direnci olan kişiler tarafından tercih edilen ve günümüzde oldukça yaygın bir hale gelen glutensiz beslenme; ekmek, bisküvi, pasta, kek, hazır çorba gibi hazır gıdaları kullanmamak anlamına gelir. Glutenin beslenme sektörünü adeta işgal ettiği ve glutensiz hazır gıda ürünü bulmanın neredeyse imkansız hale geldiği günümüzde, bu alandaki eksikliği gideren Trendyol’un glutensiz hazır gıdaları önemli bir yere sahiptir. Hazır gıdalar kategorisinde oldukça geniş bir yer tutan glutensiz ürünler, özellikle de glutene alerjisi olan veya çölyak hastalığı bulunan kişiler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek olan ürünlerdir. Glutensiz karabuğday tarhanası hazır gıda ürünlerinin başında gelir.

Hazır Yemekler Grubu

Hazır gıda ürünlerindeki hazır yemekler grubunda; şakşuka, konserve türlü, enginar gibi hazır yiyecekler bulunur. Vakitten tasarruf etmek isteyen kadınların kullanmaktan büyük keyif duyduğu bu hazır gıda ürünleri, yanına pilav yapılarak günü kurtaran bir menü haline getirilebilir olması açısından oldukça pratik ürünlerdir. Bezelye konservesi ile karışık garnitürler ise sebze yemekleri yapımında kolaylık sağlaması açısından önemli hazır gıdalardır. Gerek tek başına gerekse diğer sebzelerle karıştırılmak sureti ile kullanılabilecek olan bu ürünler, acil yemeklerde zaman kazandırması açısından oldukça fazla tercih edilen hazır gıda ürünleri arasında bulunur.

Size mutfakta zaman kazandıracak hazır gıda ürünlerine Trendyol gıda ürünleri kategorisinden kolayca ulaşabilirsiniz.