"

Hortum ve Toplama Ürünleri

" araması için 852 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Hortum ve Toplama Ürünleri

Trendyol hortum ve toplama ürünleri; kullanım kolaylığı sunan, kolayca saklanabilen ve dış mekan koşullarına göre oldukça dayanıklı ve kaliteli olan hortum çeşitleri ve hortum toplama aparatları içeriyor. Bahçe sulama kategorisi içerisinde sunulan, hem ev tipi kullanımlar için uygun olan hem de ticari amaçlarla satın alınabilen hortum çeşitleri; tarım alanlarında, oto yıkama noktalarında, hobi bahçelerinde, müstakillerin peyzaj bakımında ve daha birçok alanda uzun yıllar kullanılabiliyor.

Bahçe Hortumu Çeşitleri 

Bahçe hortumları, genellikle ürünlerin metre ölçülerine ve malzeme yapılarına göre sınıflandırılıyor. 2.5 m, 7 m, 5 m, 20 m, 15 m ya da 30 m uzunluğunda bahçe hortumu çeşitleri bulunuyor. Kategorideki ürünler arasında en iyi sulama araçlarından olan bahçe hortumu 100 metre ölçülerinde seçenekler de içeriyor. Bahçe sulama hortumu listesinde yer alan spiralli modeller ise sıkça tercih ediliyor. Her iki ucunda bağlantı noktaları bulunan spiralli hortum çeşitleri, tabancalı sulama başlıklarıyla birlikte ve bağımsız olarak kullanılabiliyor. 

Hortum bağlantı noktalarının bir ucu musluk bağlantısı gerçekleştirirken diğer ucu sulama aparatına bağlanabiliyor. Spiralli hortum çeşitleri, büzülebilen bir yapıya sahip olmaları sayesinde kolayca katlanabiliyor ve gerektiğinde uzayabiliyor. Spiralli modellerin yanı sıra makaralı bahçe hortumu modelleri ve ilaçlama hortumu modelleri de kategori içerisinde incelenebiliyor. Makaralı bahçe hortumu çeşitleri ise makara aparatıyla birlikte satışa sunuluyor. Makaralı hortumlar, işlem bitiminde yere ya da duvara sabitlenen makaraya sarılarak saklanabiliyor. Ayrıca sulama esnasında hortumun bir bölümü makaraya sarılmış vaziyette kalsa da sulama işlemi devam edebiliyor. 

Silikonlu Bahçe Hortumları

Türkiye'de bahçe hortumu alanında faaliyet gösteren sayılı markaların ürünlerinin bulunduğu Trenyol'da, silikonlu bahçe hortumu çeşitleri de yer alıyor. Silikonlu bahçe hortumları, diğer hortum tiplerine nazaran daha yumuşak bir dokuya sahip oluyor. Bu ürünler, kullanım sırasında çekme ya da germe işlemlerinde olabildiğince esneyerek olası hasar alma problemlerini de engelleyebiliyor. Ayrıca bu hortumlar, gidiş gelişin yoğun olduğu alanlarda baskıya maruz kalsalar da esneklikleri sebebiyle uzun ömürlü bir kullanım sunabiliyor. Silikonlu bahçe hortumu, çeşitli sulama aparatlarına da kolay bir şekilde bağlanabiliyor ve hafif bir yapıya sahip olması sebebiyle kolaylıkla taşınabiliyor. Silikonlu bahçe hortumu fiyatları ise hortumların metre uzunluğuna göre değişebiliyor. 

Bahçe Hortumu Seçimi İçin İpuçları 

Hortum seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken ilk hususun bahçe ölçüleri olduğu biliniyor. Bahçe ölçüleri dikkate alınmadığında satın alınan hortum, bahçenin her alanının sulanması için yeterli olmayabiliyor. Bahçe hortumuyla bağlantı kuracak olan musluk ile sulanması gereken alanların arasındaki en ve boy mesafesinin hesaplanması hortum seçiminde kolaylık sağlayabiliyor. Her ihtimale karşın, bu mesafenin ölçüsünden 1-2 metre daha uzun hortum satın almak faydalı olabiliyor. Hortum seçimi yaparken hortumun birlikte kullanılacağı alternatif sulama ürünleriyle kullanıma uygun olup olmadığı da önem kazanıyor. Hortumların çap ölçüsünün bilinmesi bu noktada faydalı olabiliyor. 

Bahçe hortumu çeşitleri, kullanım türüne göre farklılık gösteriyor. Tarım işlemleri için satın alınan hortum çeşitleri, standart hortumlardan daha farklı bir yapıyla ve yassı hortum tipinde satışa sunuluyor. Bahçe sulamak için üretilen hortum çeşitleri ise silikon, sert plastik gibi materyallerden elde ediliyor. Bahçe hortumu alırken, kullanım amacı göz önünde bulundurularak en uygun olan ürün seçilebilir. Hortumların iç çapı ölçüsü, su akışını etkileyebileceğinden satın alma sırasında bu bilgi de dikkate alınabilir. Bahçe hortumu fiyatları; ürünlerin yapı malzemesine, markasına ve metre birimlerine göre belirlenebiliyor. İlaçlama hortumu gibi özel üretim hortum çeşitlerinde ise fiyat standartları daha farklı olabiliyor.