"

Hukuk Dergileri

" araması için 38 sonuç listeleniyor
Kırmızı Kedi Yayınları Beşli Çete

Kırmızı Kedi YayınlarıBeşli Çete

120,93 TL
Sepete Git
Grafiker Yayınları Suç Ve Yükleme

Grafiker YayınlarıSuç Ve Yükleme

61,05 TL
Sepete Git
Ekin Basım Yayın Gümrük Hukuku
Kargo Bedava

Ekin Basım YayınGümrük Hukuku

270 TL
Sepete Git

Hukuk Dergileri

Hukuk Dergileri

İnsanların birbirleriyle ve devletlerle olan ilişkilerinde olan kuralların bütünü hukuk olarak adlandırılır. Hukuk ve adaletin işlevini tam olarak yapamadığı yerde kaos ortamının olması kaçınılmazdır. Yasalar bütünlüğü olarak adlandırılan hukukun tanımlanmasında belgelerin önemi oldukça fazladır. Tüm yargı kural ve kaidelerini eksiksiz olarak anlatan hukuk dergileri bu konuda size yol gösterici olur. Tarafsız ve adil bir şekilde yayın yapan bu belgelerdeki bilgilerden hem öğrenciler hem de adliye mensupları faydalanabilir. Bu dergilerde yazılan makale ve yazılar, işinde uzmanlaşmış kişilerin kaleminden çıkar. Hukuk kurallarının sıklıkla değiştiği göz önüne alınırsa bu belgelerin kendilerini yenileyerek düzenli olarak yayın yapmaları gerekir. Hukuk öğrencileri hem derslerine faydası olması açısından hem de yeni mevzuatlara hakim olabilmek için bu yayınları takip eder. Hukuki konularda bilgi sahibi kişilerin destek sağladığı belgeler ceza davaları, medeni hukuk ve anayasa değişiklikleri gibi farklı konularda destek sağlar. Öğrencilerin dışında akademisyen ve avukatlar tarafından takip edilen güncel hukuk dergileri içerikleriyle de dikkat çeker. Farklı konulara hakim olan yazarların sunduğu makaleler savcılara, hakimlere ve diğer yargı mensuplarına olaylara diğer bir gözle bakma imkanını sunar. Genellikle aylık olarak çıkarılan belgeler içeriklerine göre değişen zamanlarda okurlarla buluşur. Burada yapılan örnek çalışmalar yargıdaki davalara yol gösterici olur. Hukukun içerisinde olanların bu yayınları takip etmesi onlara büyük kazanç sağlar. Siz de tüm doküman ihtiyaçlarınız için Trendyol’da satılan farklı içeriklere göz atarak kendinize uygun olanları alabilirsiniz.

Aylık Yayınlanan Hukuk Dergileri

Okuyucu kitlesi olarak öğrenci ve hukukçuların yer aldığı belgeler anlaşılabilir tarzlarıyla her kesime hitap etmeyi başarır. Hukuk, bütün toplumları ilgilendirmesine karşılık çoğu zaman anlaşılamadığından çeşitli zorlukların yaşandığı bir daldır. Hukuki ve kurumsal makalelerinin, Danıştay kararnamelerinin ve güncel mevzuatların yer aldığı aylık hukuk dergileri bu işi yapanların elinin altında bulunması gereken önemli bilgi kaynaklarındandır. Bazı köklü öğrenim kurumlarının çıkardığı belgeler, adeta bir ders notu niteliğine sahiptir. Aylık veya üç aylık periyotlarla çıkan yayınlar gerekli bilgi ve dokümanları meraklılarıyla buluşturmaya çalışır. Güncel hukuk konularının işlendiği içerikler yargıtay kararlarının her kesimden müşteri tarafından kolay anlaşılabilmesine imkan tanır. Okurlara zengin kaynak sunmayı hedefleyen hukuk dergileri listesi arasında pek çok popüler olan yayınlar sayılabilir. Farklı yayınevlerinin çıkardığı belgeler, okuyuculara bilgi ve detayları sunarak en güncel konular hakkında fikir sahibi olmalarını sağlar. Hukuksal konuları daha akıcı ve anlaşılabilir bir üslupla sunan yazılar, tüm konular hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanızda destek olur. Tüm hukukçulara hitap eden ceza hukuku dergisi farklı yazar desteğiyle 4 ayda bir çıkar. Türk ceza kanunundan ticari ceza hukukuna kadar bağımsız konularda destek sağlayan içerikleriyle geniş bir okuyucu kitlesine hitap eder. Sorunlara sunulan akılcı çözümlerle öne çıkan yayınlar akademisyenlerin kendi davalarında edindikleri deneyimleri de içerir. Yapılan bilimsel çalışmaların da irdelendiği basılı ürünler öğrenciler ve hukuka gönül verenler için uygun bir kaynak olarak öne çıkar. Yıllık abonelik sistemiyle daha hesaplı olarak edinebileceğiniz belgeler ihtiyaç duyduğunuz tüm makale ve yazıları sayesinde size destek sağlar. En az beş farklı üniversite öğretim görevlisinin danışmanlarından oluşturulan heyetin çıkardığı hakemli hukuk dergileri üniversite kütüphanelerinde yer alır. Ulusal ve uluslararası olarak iki farklı içerikle hazırlanan dergiler akademik kariyer yapmak isteyenler tarafından tercih edilir. Bilimsel alanda rüştünü ispatlamak isteyen akademisyenler, yazılarının bu tarz dergilerde yayınlanmasından sonra istedikleri statüye daha emin adımlarla ulaşır. Danışmanlara bir tanesinin bile olumsuz görüş belirtmesi yazının yayınlanmasını engeller. Siz de hukukla ilgili tüm belge ve materyallere Trendyol üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Araştırmalarda Öne Çıkan Hukuk Dergileri

Araştırmalarda Öne Çıkan Hukuk Dergileri

Türkiye’nin her bölgesindeki üniversitelerin hukuk bölümleri bünyesinde çıkarılan belgeler, ceza hukukundan medeni kanunlara kadar geniş bir yelpazede içeriklerle okuyuculara sunulur. Birbirinden özgün makalelerin yer aldığı hukuk araştırmaları dergisi fasiküller halinde temin edilir. Anlaşılır bir üslupla yazılan makaleler her kesim tarafından rahatlıkla takip edilir. Özel ve devlet üniversiteleri tarafından yönetmeliklere uygun olarak çıkarılan belge ve yayınlar ister fasikül halinde istenirse abonelik sistemiyle satın alınabilir. Akademik kariyer odaklı araştırma yaparak hedeflerine ulaşmak isteyenler aylık veya üç aylık çıkan basımları tercih edebilir. Bazı dergi ve fasiküller bilgi verici özellikleriyle öğrencilere kaynak kitap olarak derslerinde faydalı olur. Genellikle yapılan hukuk dergisi tavsiye ve deneyimlerinde belli başlı yayınevlerinin yazım kalitesiyle öne çıktığı gözlemlenir. Geniş bir arşive sahip olan yayınlarda istediğiniz her konuya kolay yoldan ulaşabilirsiniz. Özellikle araştırma yaparak kariyer sahibi olmak isteyen öğrenciler bu tarz yayınları takip ederek bilgi sahibi olabilir. Geçmiş fasiküllerini satın alabileceğiniz farklı yayınevlerinin içerikleri arasından size yararlı olabileceğini düşündüklerinizi takip ederek kendi akademik çalışmalarınızda yararlanabilirsiniz. Adaletin tam anlamıyla işleyişine katkı sağlayan içerikler farklı bakış açılarından sizin yorumlarınıza sunulur. Hukukçuların bazı konulardaki tartışma ve münazaralarının yer aldığı fasiküller size ihtiyaç duyduğunuz verileri toplamanızda yardımcı olur. Araştırma aşamasındaki akademisyen ve öğrencilere kaynak niteliğinde olan tüm basılı yayınlara kaliteli ve özgün içerikleri bir arada sunan Trendyol ayrıcalığında sahip olabilirsiniz. Farklı yayınevleri tarafından belli zaman dilimlerinde yayınlanan tüm akademik çalışmaların toplandığı basımlara Trendyol'dan fasiküller halinde erişim sağlayabilirsiniz.

Uluslararası Hukuk Dergileri Trendyol’da

Uluslararası Hukuk Dergileri Trendyol’da

Uyuşmazlık çözümlerinde arabuluculuk gibi konuları işleyen dergiler, ödev ve sunumlarda öğrencilere yardımcı olur. Değerli hocaların ve akademisyenlerin katkısıyla çıkarılan dergiler yılların birikiminin tek bir çatı altında toplanmasıyla oluşur. Hukuki işlemlerin daha düzgün bir şekilde işleyişine yardımcı olmak amacıyla üç ayda bir çıkarılan hukuki perspektifler dergisi 2004 yılından beri hizmet verir. Hakemli akademik hukuk dergileri kategorisinde yer alan yayınlar, Türk ve yabancı yaklaşık olarak 116 bilim adamının danışmanlığında çıkarılır. Uzman akademisyenlerden oluşan kadrosuyla öne çıkan dergide farklı konferans seminer ve tartışmalar yapılır. Yurt içi ve yurt dışında makaleleri ve araştırmalarıyla kabul gören belge, öğrenciler için kılavuz niteliğindedir. Eski sayılara ulaşabilmek için yıllık aboneliğin yapıldığı belge, farklı içeriğiyle tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir platformdur. İstenen her konuda makalelerin yer aldığı materyalde akademik çalışmalar geniş yer kaplar. Uluslararası arenada başarılı işlere imza atan uluslararası hukuk dergileri yılda iki kez yayınlanır. Hakemli bilimsel içerikler kategorisinde kaliteli işler çıkaran yazılı dokümanlar haziran ve aralık aylarında çıkar. Belgede yer alan makaleler alıntılara karşı bağımsız hakemler tarafından kontrol edilir. Bazı dergilerin çıkış tarihleri yayınevleri tarafından ocak ve haziran olarak düzenlenir. Buradaki yazıların daha önce başka bir platformda yayınlanmamış olması ilk şarttır. Türkçe veya diğer dillerde yazılan makaleler uygun bulunduğu takdirde belgede yayınlanır. Birbirinden bağımsız konularda sunulan makale ve görüşlerin yer aldığı yayınlar, kişilere farklı bakış açılarından olaylara hakim olabilme kabiliyeti sağlar. İç ve dış hukukun öncelikle değişik fikirlere sahip akademisyenler tarafından masaya yatırılması size daha geniş bir bakış açısı oluşturur. Trendyol üzerinden satın alınabilen dergiler ihtiyacınıza cevap verebilecek içerikleriyle beklentileri karşılar. Güncel gelişmeleri yakından takip etmek amacıyla hem kişisel hem de üniversitelerin yazılarının yayınlandığı bu tarz dergileri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.