Türk Edebiyatı kategorisinde
en çok favorilenen 3. ürün

İletişim Yayınları Oğuz Atay Tutunamayanlar Bütün Eserleri 1 9789754700114

Satıcı : Kitapetkisi
100 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (30)
11 saat 19 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
11 saat 19 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
Tahmini Kargoya Teslim: 2 gün içinde
105 TL Üzeri 5 TL İndirim
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
114,99 TL
11 saat 19 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
DAHA FAZLA SATICI GÖSTER

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

İletişim Yayınları Oğuz Atay Tutunamayanlar Bütün Eserleri 1

Geri Bildirim Ver
 • Oğuz Atay Oğuz Atay Kimdir? Ülkemizde çok okunan ve sevilen büyük yazarlarımızdan Oğuz Atay, 12 Ekim 1934 tarihinde Kastamonu’da doğdu. Nitelikli bir eğitim hayatı geçiren yazarımız, İTÜ İnşaat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nde (Yıldız Teknik Üniversitesi) öğretim üyeliği yapmaya başladı. 1975’te doçent unvanını kazandı ve Topografya adlı mesleki kitabını yazdı. Roman ve öykü yazarı olmasının yanında bir mühendis ve tiyatro oyunu yazarı olan Oğuz Atayı’ın ilk ve en ünlü romanı ülkemizde ve okunan Tutunamayanlar, 1972’de yayımlandı ve eleştirmenler arasında büyük tartışmaya neden oldu. Tutunamayanlar, UNESCO tarafından 20. Yüzyıl Türk Edebiyatı’nın en seçkin eseri olarak kabul edilir. Eser, Flemenkçeye, Almancaya ve The Disconnected adı altında İngilizceye çevrilmiştir. Tutunamayanlar kitabının konusu genel itibariyle modern yaşamın bireyde yarattığı “topluma yabancılaşma”, “toplumdan kopma” ve “kalıplaşmış düşüncelerin reddi” temalarının etrafında döner. Tutunamayanlar’ın ardından 1973’te Tehlikeli Oyunlar adlı roman yayımlandı. Oğuz Atay, tüm öykülerini Korkuyu Beklerken adlı kitabında topladı. Bu kitabı da 1975 yılında Prof. Mustafa İnan’ın hayatını konu alan Bir Bilim Adamının Romanı takip etti. Bu kitapların içinde örülü olan Oğuz Atay sözleri, sıklıkla alıntı yapılan ve çok sevilen bir niteliktedir. Oğuz Atay, kitaplarında düşü ve gerçekliği harmanlar ve üstkurmaca adı verilen kurgu türünü kullanan ilk yazarlardan biri olarak kabul görür. Oğuz Atay, bu anlamda postmodernist bir yazardır. Beyin tümörü nedeniyle hayata gözlerini yuman büyük yazarımızın Günlük ve Eylembilim kitapları 1987’de ve 1998’de yayımlanmıştır. Yıldız Ecevit, 2014 yılında yayımlanan ve İletişim Yayınları tarafından basılan “Ben Buradayım” adlı eseriyle Oğuz Atay’ın hayatını anlatmıştır. Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. Berna Moran, Oğuz Atay`ın bu ilk romanını ``hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı`` olarak niteler. Moran`a göre ``Oğuz Atay`ın mizah gücü ve duyarlığı ve kullandığı teknik incelilkler, Tutanamayanlar`ı büyük bir yeteneğin ürünü yapmış, eserdeki bu yetkinlik Türk romanını çağdaş roman anlayışıyla aynı hizaya getirmiş ve ona çok şey kazandırmıştır``. Küçük burjuva dünyasını ve değerlerini zekice alaya alan Atay, ``saldırısını tutunanların anlamayacağı, reddedeceği türden bir romanla yapar.``
 • Bu üründen en fazla 25 adet sipariş verilebilir. 25 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 10 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Kolektif
 • Roman Türü Aşk-Romantik
 • Cilt Bilgisi Ciltsiz
 • Basım Yılı 2020 ve Öncesi
Geri Bildirim Ver

İletişim Yayınları - Tutunamayanlar - Oğuz Atay

İletişim Yayınları Oğuz Atay Tutunamayanlar romanını okuyucunun beğenisine sunar. Türk edebiyatının çağdaş romancılığa dair ilk örneği olan eser oldukça ünlüdür. Gerek konusu gerek diliyle hem okuyucuların hem de eleştirmenlerin övgüyle bahsettiği bir eserdir. İlk baskısı yapıldığında edebiyat çevrelerinde farklı tartışmalara konu olur. Pek çok eleştirinin odağı hâline gelse de bugün Türk romancılığı için bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Bu açıdan pek çok eleştirmen tarafından ‘bir başkaldırı’ olarak da nitelendirilir. Oğuz Atay’ın ödüllü romanı Tutunamayanlar:

 • 724 sayfadır. Herkesin kendinden bir parça bulduğu konusu ile merak uyandırıcıdır.
 • Roman okumayı seven herkes için ideal bir seçimdir. Konusu ve dili itibari ile daha çok yetişkinlere yönelik bir eserdir. Çok satan kitaplar listesine her yıl girer.
 • Türkçenin muntazam kullanımına dair önemli bir örnektir.

Oğuz Atay Tutunamayanlar Kitabı Konusu ve Türü nedir?

İletişim Yayınları - Tutunamayanlar - Oğuz Atay

Oğuz Atay Tutunamayanlar konusu itibariyle bir intiharın ardından yaşanan farkındalıkları anlatır. Selim ve Turgut kitabın yakın arkadaş olan iki baş karakteridir. Selim intihar eder. Turgut arkadaşının intiharını araştırmaya başlar. Turgut arkadaşının geçmişini araştırırken onun neden modern hayata ayak uyduramadığını anlar. Oğuz Atay Tutunamayanlar özet olarak karakterler üzerinden modern hayata ve bu yaşantının psikolojik etkilerine değinir. Oğuz Atay Tutunamayanlar türü roman olan bir kitaptır. Yazar anlatmak istediğini bir kurgu içinde aktarır. Türk edebiyatının en popüler romanlarından biridir. Oğuz Atay Tutunamayanlar incelemelerde üst düzey dili öne çıkar. Çeviri yapılması en zor romanlardan biri olarak bilinir. Bu nedenle çok az dile çevrilmiştir. Pek çok edebiyat eleştirmen Oğuz Atay Tutunamayanlar hakkında bilgi verirken ‘Türk dilinde yazılan en iyi eser’ tanımlamasını kullanır.

Oğuz Atay Tutunamayanlar Kitabı Yazarı Kimdir?

Tutunamayanlar kitabının yazarı Oğuz Atay’dır. Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan yazar ilk gençlik yıllarında karikatür çizer. İnce bir mizah anlayışına sahiptir. Bu anlayışına tüm eserlerinde rastlamak mümkündür. Kafka ve Dostoyevski hayranlığı ile tanınır. İki büyük yazarın insan yaşamına ve psikolojisine dair bakış açılarını bazı benzerlikler ile Tutunamayanlar isimli eserinde de görmek mümkündür. Tutunamayanlar, Oğuz Atay’ın adının duyulmasını sağlayan eseridir. Bu kitabı ile yazar büyük bir tartışmanın odak noktası hâline gelir. Ayrıca TRT Roman Ödülü’ne de bu eseri ile layık görülür. Türk edebiyatının postmodern akım ile tanışmasını sağlar. Türk edebiyatına çağdaş roman anlayışını getiren yazar hayatta olduğu dönemde pek tanınmaz. Şu an sahip olduğu ve hak ettiği ilgiyi ancak ölümünden sonra görür.

Oğuz Atay Tutunamayanlar Kitabı Kimlere Hitap Eder?

Üst düzey dil yapısı ve anlatımı ile Oğuz Atay Tutunanlar okuması zor bir eser olarak bilinir. Ancak kurgusu, insana dokunan anlatımı ve gerçekçi tespitleri ile okuyucuyu içine çekmeyi başaran bir eserdir. Genel okuyucu kitlesine uygun olan kitap roman okumayı seven herkese hitap eder. Ayrıca insanın iç dünyasına, psikolojik değişimlerine ve hayatta kalma mücadelesine dair okuma yapmayı sevenler tarafından da tercih edilebilir. Oğuz Atay Tutunamayanlar okuyanların sevdiği ve tavsiye ettiği bir romandır. Oğuz Atay Tutunamayanlar fiyat olarak bütçe dostu bir kitaptır. Trendyol’un avantajlı fiyat seçenekleri ve çeşitli kampanyaları aracılığı ile kitabı daha da hesaplı bir şekilde satın almak mümkündür. Ayrıca Oğuz Atay Tutunamayanlar yorumlarına da web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz. Online alışveriş ile sunulan kolaylıklardan yararlanarak dilediğiniz an satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.