"

Imza Kalemi

" araması için 2556 sonuç listeleniyor

İmza Kalemi Çeşitleri ile Sevilen Hediyeler

İmza kalemi, kişilerin imza atmaları için kullandıkları kalem olarak geçmektedir. Tek görevleri bu olmamakla beraber böyle özel bir adlandırmaya sahiptirler. İmza kalemleri pek çok çeşide sahiptir. Bu çeşitlilik kalem alacak kişilere iyi bir fırsat niteliğindedir. Kişiye özel imza kalemi olduğu gibi genel olarak satılan imza kalemleri de mevcuttur. Oldukça geniş bir ürün skalasına sahiptir. Hem yazılan renk olarak, hem de kalemin türü olarak farklılıklar bulunmaktadır. Tükenmez imza kalemi olduğu gibi pilot imza kalemi de mevcuttur. Bu ikisinin dışında roller imza kalemi, kalın uçlu imza kalemi, dolma imza kalemi gibi farklı çeşitlerde imza kalemleri de bulunmaktadır.

İmza Kalemi Özellikleri ve Çeşitleri

İmza Kalemi Özellikleri ve Çeşitleri

Almak istenilen ürün türüne göre seçim yapabilecek aralık geniştir. İmza kalemleri hediye olarak da verilmektedir. Sevdiğiniz kişiye ona özel aldığınız kalemi hediye ederek sevdiğiniz kişiyi memnun edebilirsiniz. Kalite, renk ve kalem türüne göre birçok farklı kaliteli imza kalemi bulunmaktadır. Bunlar beyaz imza kalemi, keçeli imza kalemi gibidir. Bu kadar çeşitlilik arasından sevdiğiniz kişiye onun sevebileceği bir kalemi almak zor bir durum olmayacaktır. Hatta oldukça pratik bir hediyedir. Kalem alabileceğiniz birçok farklı marka bulunmaktadır. Birden fazla markanın var olması, birden fazla ürün çeşitliliğinin oluşmasına yol açmaktadır. İşte bu yüzden imza kalemi kategorisinde çok fazla ürün bulunmaktadır. İşlevsel olarak aynı olan bu kalemler; kullanım şekilleri, kaliteleri, markaları, renkleri, imza kalemi ucunun yapısı ve kalem türlerine bağlı olarak sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırma sayesinde çok fazla imza kalemi özellikleri ortaya çıkmaktadır. Mürekkepleri bittiğinde mürekkep dolumu yapılabilecek mürekkep imza kalemi olduğu gibi kişinin ismine özel tasarlanan kalemler de mevcut olarak bulunmaktadır. Bu imza kalemleri arasından kendinize alıyorsanız kendi zevkinize uygun olanı kolayca imza kalemi tavsiyelerine bakarak alabilirsiniz. Eğer sevdikleriniz için alıyorsanız onların zevklerine uygun olan ürünü almanız gerekmektedir.

İmza Kalemi Fiyatları

İmza Kalemi Fiyatları

İmza kalemlerinde farklı ürün özelliklerinin olmasından dolayı çok fazla çeşitli ürün bulunmaktadır. Bundan dolayı imza kalemi fiyatları oldukça geniştir. Çok uygun fiyatlı ürünlerin varlığı olduğu gibi nispeten fiyatı daha yüksek olan ürünler de bulunmaktadır. Bu tamamen sizin ürün seçiminize kalmaktadır. Kalemlerin uç kalitesi veya kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatın artmasında önemli bir etkendir. Aynı zamanda bazı kalemler kişiye özel olarak üretilmektedir. Böyle durumlarda fiyatın artması beklenilen bir durum olacaktır. Çünkü diğer kalemlere göre ayrı bir süreçten geçmektedirler. Bunun dışında imza kalemlerinin daha basit formda olanları da bulunmaktadır. Bu kalemler aslında günlük olarak hepimizin kullandığı kalemlere benzemektedir. Bu kalemlerin fiyatı çok daha uygun olmaktadır. Çünkü kullanılan malzemelerin fiyatları daha düşüktür. Eğer hediyelik imza kalemi arayışındaysanız daha özel olarak tasarlanan kalemlere bakabilirsiniz. Bu kalemler hem görünüm, hem de kullanım açısından çokça iyi durmaktadır. Hediye olarak vereceğiniz bu kalemler, hem sizi, hem de hediye verdiğiniz kişiyi çokça memnun etmeye yarayacaktır.

Trendyol Farkıyla İmza Kalemleri

Trendyol Farkıyla İmza Kalemleri

İmza kalemleri, oldukça geniş bir ürün skalasına sahiptir. Bu ürünler arasında isme özel imza kalemi ürününden ıslak imza kalemi ürününe kadar pek çok farklı özellikte ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasından kolay seçim yapmak için bir kalemden istediğiniz özellikleri düşünmeniz gerekmektedir. Eğer imza kalemini hediye etmek istiyorsanız daha özel bir ürün almanız doğru olacaktır. Ama eğer kendiniz için pek çok yerde kullanabileceğiniz görünümü çok da önemli olmayan bir ürün almak istiyorsanız o zaman da daha basit kalemlerden tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin tamamını görmek ve beğendiğiniz ürünü kolayca satın alabilmek için Trendyol ürün sayfasını inceleyebilirsiniz. Çeşitli kalemlerin satışa sunulduğu Trendyol’da kendi zevkinize göre olan ürünü bulmak son derece kolay olacaktır.

İmza Kalemi Nasıl Olmalıdır?

İmza kaleminin akmaz ve korunaklı bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Mürekkebi çok akışkan olmayan ve damlatma problemi bulunmayan kalemlerin tercih edilmesi gerekir. Önemli belgeleri imzalamak için kullanılan bu kalemlerin sorunsuz şekilde kullanılabilmesi önemli bir konudur. Eğer sık kullanılmayan yalnızca önemli belgelerin imzalanması için kullanılacak olan bir kalem ise mutlaka kapaklı olmalıdır. Kapağının tam kapatılabilmesi mürekkebinin kurumaması için önemli bir konudur. İmza kalemlerinin uç yapıları da önemlidir. İmza atmak için kullanılacak olan kalemlerin 0.6 mm ile 1.00 mm arasında değişen uç kalınlıklara sahip olması tavsiye edilir. Bu orandan daha kalın olan kalemler imzanın daha dolgun görünmesine neden olur. İmza kalemleri yalnızca imza atmak için değil günlük işlerde de kullanılabilen kalemlerdir. Bu nedenle günlük işler ve yazı yazmaya uygun olan kalemler de tercih edilebilir.

İmza Kalemi Ne Renk Olmalıdır?

İmza kaleminin genellikle mavi renk olması tercih edilir. Mavi renkli kalemlerle imza atmak resmî belgeler için çok daha uygundur. Siyah renge sahip olan kalemlerle imza atılırsa fotokopide sorun yaşanabilmektedir. Yani kopya ve benzeri sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun dışında belgelerin fotokopi veya gerçek olduğunun anlaşılabilmesi için de mavi renkli kalemlerin kullanımı daha doğrudur. Kırmızı ve benzeri renge sahip kalemler de resmî belgeler için uygun olmadığından genel olarak mavi renkli mürekkeplerin kullanımı uygun olacaktır. Askeri alanlarda mavi renk dışında farklı renklere imza atmak yasaktır. Avukatlar da genel olarak paraf ve imza için mavi renkli imza kalemlerini tercih etmektedir. Bu kullanım şekli resmi evraklar için önemli olmaktadır. Ancak günlük ve genel kullanım için siyah renkli imza kalemleri de tercih edilebilir. Yazılı belgeler siyah renk kullanıldığı zaman daha estetik bir görünüme sahip olur.

İmza Kalemi Nasıl Doldurulur?

İmza kalemlerinin doldurulma şekli kalem çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Kalem çeşidi fark etmeksizin dolum yapabilmek için kalem mürekkebine ihtiyaç duyulmaktadır. Pistonlu olarak adlandırılan imza kalemlerinin doldurulabilmesi için piston kısmının çevrilerek tamamen aşağıya indirilmesi gerekmektedir. Daha sonra yapılması gereken ise kalemin uç kısmı aşağı gelecek şekilde mürekkebin içine daldırılmasıdır. Bu aşamadan sonra piston tersi yönde çevrilerek yukarı doğru çekilir ve kalemin dolması sağlanır. Kalem ucu mürekkep içinden çıkarıldıktan sonra peçete kullanılarak fazla mürekkep silinmelidir. Bu aşamadan sonra kalem kullanıma hazır hale gelecektir. Diğer imza kalemleri de yine benzer şekilde doldurulur. Vakumlu imza kalemlerin doldurulması için de yine benzer adımlar izlenmektedir. Yalnızca doldurma aşamasında vakum özelliğinden yararlanılmaktadır. İmza kalemi çeşitlerini ve özelliklerini Trendyol’dan inceleyebilir, isteklerinize ve zevklerinize uygun olan kalem modelleri arasında seçiminizi yapabilirsiniz.