İnkılap Kitabevi Acımak - Reşat Nuri Güntekin 9789751026569

Satıcı :
4.5 Ortalama Puan
5
496
4
54
3
17
2
10
1
40
45 TL
Son 1 ürün
Favorilere Ekle

ÜRÜNÜN KAMPANYALARI

8.8
Satıcı Puanı
8.8
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Satıcıya Soru Sor

Ürün Değerlendirmeleri

4.5
4.5Ortalama Puan
5
496
4
54
3
17
2
10
1
40
617 Değerlendirme
330 Yorum

normalde kitap piyasada yok burda buldum o yüzden memnunum

gülşah çakıcı|4 Ekim 2021|Sadoa satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

Teşekkür ederim

N** u**|22 Aralık 2021|DORAS KİTAPEVİ satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

Alın okuyun okudukça Zehra’ya söversiniz

N** A**|20 Aralık 2021|YALDIZ TİCARET satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

hızlı teslimat için teşekkür ederim

Z** K**|29 Kasım 2021|Cümle Kitap satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

hızlıca geldi kitabım teşekkür ederim

**** ****|5 Aralık 2021|DORAS KİTAPEVİ satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

Ürün Bilgileri

İnkılap Kitabevi Acımak - Reşat Nuri Güntekin

 • Reşat Nuri Güntekin 1928 yılında yayınlanan bu eserinde
 • çalışkan başarılı fakat zaaf gösterenlere karşı acımasız olan Zehra Öğretmen ile babası Mürşit’in bakış açılarından dramatik yaşam öykülerini anlatıyor. Yazar, cumhuriyet öncesinde yeni mezun, idealist genç bir mülkiyelinin iş ve sosyal yaşamdaki çatışmalarını ve uyumsuz ilişkilerini anlatırken, dönemin memuriyet yaşamına, köhne yapısına ait önemli ipuçları da veriyor. Şehirden kasabalara sürüklenirken, ardında birer birer ilkelerini de bırakan genç adam hatalı bir evlilikle korkunç bir sona doğru sürükleniyor. Acı ve sefaletle dolu ortamdan tesadüfle sadece kızı Zehra’yı kurtarabiliyor. Acımak
 • aile içi ilişkileri ve sorumluluklarını, adeta ders verir gibi gözler önüne seriyor.
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Ürün liste ve detay sayfalarında tüketici memnuniyeti göz önüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları ve genel hizmet kalitesine göre belirlenmiş puanı en yüksek satıcı görünür satıcı olur. Diğer satıcılar, ürün detay sayfasında alternatif olarak listelenirler.
 • Listelenen fiyat 21 Ocak 2022 tarihine kadar geçerlidir.
 • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Reşat Nuri Güntekin
 • Roman Türü Aşk-Romantik
 • Cilt Bilgisi Ciltsiz

Ürün Açıklaması

Reşat Nuri Güntekin


Reşat Nuri Güntekin Kimdir?

Çalıkuşu kitabıyla tanınan Reşat Nuri Güntekin, 25 Kasım 1889 yılında İstanbul’da doğdu. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı’nın en önemli isimlerinden biri olan yazar, roman dışında tiyatro ve alanlarında da eser ortaya koydu. Yazarlığının yanında müfettişlik de yapan yazar, Anadolu’yu gezmiş ve Anadolu insanını, ve Anadolu’daki insanların birbirleriyle ilişkisini yakından inceleyebildi ve bunları eserlerinde kullandı.Edebî hayatına I. Dünya Savaşı yıllarında başlayan Reşat Nuri Güntekin, 1922 yılında yayımlanan Çalıkuşu eseriyle adından söz ettirmiştir. “Çalıkuşu”, “İstanbul Kızı” adında bir tiyatro oyunu olarak planlandı fakat o zamanlarda oyunun sahnelenmesi olanaksız olunca eser bir roman olarak piyasaya sürüldü. “Çalıkuşu”nun önemi, gerçekçiliğinde yatıyordu ve yazıldığı dönemde ilk gerçekçi roman örneklerinden biriydi. Romanın gerçekçiliği Anadolu’daki sosyal hayatı yansıtmasında yatıyordu.Reşat Nuri Güntekin “Çalıkuşu”nun başarısının ardından Anadolu’daki müfettişlik görevi ile birlikte Anadolu insanını yakından tanıdı ve buradaki gözlerimlerini “Anadolu Notları” adlı kitabıyla anlattı. “Anadolu Notları”, güçlü gözlemleriyle yazarın edebiyat alanındaki ustalığını ortaya koyuyordu.Reşat Nuri Güntekin kitapları, yalın diliyle ve Türk konuşma dilinin zenginliğini yansıtan eserler olmasıyla ön plana çıkmaktaydı.“Yaprak Dökümü” adlı kitabında dönemin aile yaşantısına değinen yazar, eserde Ali Rıza adındaki bir aile reisinin çocuklarının hataları nedeniyle çektiği sıkıntıları anlattı ve dönemin gençlerinin eğlence hayatına düşkünlüğünden ve başka bir takım toplumsal sebepler nedeniyle parçalanan ailelerden bahsetti.“Acımak” adlı eseriyle dönemin Türk eğitim yaşantısına ışık tuttu.Kitapları filmlere ve dizilere uyarlanan Reşat Nuri Güntekin, akciğer kanseri teşhisi nedeniyle Londra’ya tedavi olmaya gitti; fakat 7 Aralık 1956 tarihinde vefat etti. Yazarın mezarı İstanbul, Üsküdar’daki Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.Türk Edebiyatı’nda derin izler bırakan Klasik Edebiyatımızın usta yazarlarından Reşat Nuri Güntekin, ismiyle Türkiye’nin birçok bölgesindeki okul, tiyatro, sokak adlarında yaşamaya devam etmektedir.

Başlıca Reşat Nuri Güntekin Eserleri:


ROMAN:• Çalıkuşu (1922)


• Dudaktan Kalbe (1925)


• Acımak (1928)


• Yaprak Dökümü (1930)OYUNLAR:• Hançer (1920)


• Eski Rüya (1922)


• Ümidin Güneşi (1924)


GEZİ:


• Anadolu Notları (ilk cildi 1936; ikinci cildi 1966)


EĞİTİM:

• Dil ve Edebiyat: Türk Kıraati (1930)


• Fransızca-Türkçe Resimli Büyük Dil Kılavuzu (1935)Reşat nuri güntekin 1928 yılında yayınlanan bu eserinde çalışkan başarılı fakat zaaf gösterenlere karşı acımasız olan zehra öğretmen ile babası mürşit'in bakış açılarından dramatik yaşam öykülerini anlatıyor. Yazar, cumhuriyet öncesinde yeni mezun, idealist genç bir mülkiyelinin iş ve sosyal yaşamdaki çatışmalarını ve uyumsuz ilişkilerini anlatırken, dönemin memuriyet yaşamına, köhne yapısına ait önemli ipuçları da veriyor. Şehirden kasabalara sürüklenirken, ardında birer birer ilkelerini de bırakan genç adam hatalı bir evlilikle korkunç bir sona doğru sürükleniyor. Acı ve sefaletle dolu ortamdan tesadüfle sadece kızı zehra'yı kurtarabiliyor. Acımak aile içi ilişkileri ve sorumluluklarını, adeta ders verir gibi gözler önüne seriyor.Sayfa sayısı: 127baskı yılı: 2016dili: Türkçeyayınevi: Inkılap kitabeviyazar:Reşat nuri güntekinyayınevi:Inkılap kitabevi ;


Şikayet Et

İlgini Çekebilecek Koleksiyonlar

Acımak - Reşat Nuri Güntekin | İnkilap Kitabevi

Reşat Nuri Güntekin, Türk edebiyatının önemli yazarlarından biridir. Yazarın önemli eserlerinden biri olan Acımak romanı, klasikler arasına girer. Eser, birçok kitapseverin kütüphanesinde yerini alır. Üzerinden neredeyse yüzyıl geçmesine rağmen Reşat Nuri Güntekin Acımak İnkılap Yayınları tarafından basılarak beğeninize sunulur.

 • Günümüze yakın edebi dil
 • Dönem romanı
 • Geniş insan tahlilleri

Reşat Nuri Güntekin Acımak Kitabı Konusu

Reşat Nuri Güntekin Acımak Kitabı Konusu

Reşat Nuri Güntekin Acımak kitabını 1928 yılında kaleme alır. Derin edebi anlatımı ile günümüzde bile adından söz ettirir ve Türk edebiyat klasiklerinin arasına girmeyi başarır. Acımak İnkılap Yayınları sayesinde sade ve yalın bir dille sizlere aktarılır. Acımak Reşat Nuri Güntekin konusu, bir öğretmenin babasıyla arasında yıllarca süren bir yanlış anlaşılma üzerine kuruludur. Eserle ilgili bazı detaylar şu şekildedir:

Reşat Nuri Güntekin Acımak kaç sayfa sorusunun cevabı ise 159’dur. Her yaştan okur için uygun bir kitap türüdür. Reşat Nuri Güntekin Acımak, sade ve şık kitap kapağının yanı sıra, sade ve ilgi çekici edebi diliyle ön plana çıkar. Yıllar geçse bile Acımak romanı okurlar için başucu kitabı olmaya devam eder. Birçok kitleden insan için ders verici mahiyeti olan bir kitaptır. Yayın şirketi, dönemin Türkçe üslubunu günümüz diliyle harmanlamayı başarır. Akıcı dili ile küçük yaştaki okurlar için de güzel ve ders verici bir kitaptır. İdeal yazı boyutu ve kaliteli kağıt dokusu ile okurların gözlerini yormaz.

Reşat Nuri Güntekin Acımak Hakkında Bilgiler

Reşat Nuri Güntekin Acımak Hakkında Bilgiler

Reşat Nuri Güntekin Acımak hakkında bilgiler eserin arka kapağında yer alır. Acımak Reşat Nuri Güntekin incelemeleri yazarın edebi karakteri kadar kitaplarında ele aldığı konularla da ilgilidir. Reşat Nuri Güntekin Acımak roman incelemesi genel olarak konusu ve okuyucuya hitabı üzerinedir. Yapılan yorumlar ise oldukça ilgi çekicidir. Yayınevi Reşat Nuri Güntekin'in Acımak kitabı yanında diğer birçok kitabını da aynı özenle beğeninize sunar.

Reşat Nuri Güntekin Acımak romanı Türk edebiyatının Anadolu odaklı eserlerindendir. Özellikle insanların yaşamından manzaralar sunar. Acımak kitabı okurları genel olarak yazarın diğer kitaplarında da Anadolu manzaralarıyla karşılaşır. Reşat Nuri Güntekin Acımak okumanın bir diğer artısı ise, o dönemde Anadolu ve Türk insanı hakkındaki psikolojik tahlillerin incelenme fırsatıdır. Acımak Reşat Nuri Güntekin sayfa sayısı 159’dur. İçeriğinin konusu ilgi çekicidir. Ayrıca yazı dilinin edebi güzelliği de ön plandadır. Kitap kapağında kullanılan karton kaliteli olduğu için eser, darbelere karşı dayanıklıdır.

Reşat Nuri Güntekin Acımak Uygun Fiyatlarla Trendyol'da

Reşat Nuri Güntekin Acımak Uygun Fiyatlarla Trendyol'da

Günümüzde Türk edebiyatında yer alan Reşat Nuri Güntekin'in Acımak kitabı, klasikler arasında girmeyi başarır ve hala geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir. Anadolu'da yaşayan bir köy öğretmeninin geçmişte yaşadığı konuları ele alır. Babasıyla yaşananları içten bir duygusallıkla ele alan yazar, romanın sonunu da aynı özenle tamamlar. Kitabın ilgi çekici konusunun yanı sıra, edebi dili de dikkatleri üzerine çeker. Sade ve akıcı bir dil ile birçok okurun hafızasında yer eder. İlginç konusu ve sade dili ile her yaş grubundan insan için uygundur. Yayınevi yıllardır okuyucularına yazarın kitabını sunmaya devam eder. Fiziksel olarak da dayanıklı olan kitap, uzun süre kütüphanede zarar görmeden muhafaza edilir. Reşat Nuri Güntekin Acımak yorumlarına göz attığında okurların memnuniyetini görebilirsiniz. Reşat Nuri Güntekin Acımak fiyat aralıkları ise her bütçeden insanın cebine uygundur. Trendyol sayesinde kitabı almadan ürünü daha önce almış olan müşterilerin yorumlarını okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. Gelişmiş filtreleme seçeneğinden yararlanarak yazarın ve yayınevinin birçok kitabına göz atabilirsiniz. Reşat Nuri Güntekin Acımak satın alabilir ya da birçok Türk edebiyatı klasiklerine bakabilirsiniz.