İNTFA Tarımsal Alışveriş MerkeziDoğal Rio Grande Domates Tohumu - 100 gr - 24.000 Adet Tohum IF-SDDM013

İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen
286,00 TL143 TL
KARGO BEDAVA
%50
indirim
Satıcı:
Tahmini Teslimat Tarihi: 22 - 29 Kasım
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
  • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
  • Bu ürün İNTFA tarafından gönderilecektir.
  • Bu butikte indirim kuponları/kodları geçerli değildir.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • Ürün kartında gösterilen üstü çizili ilk fiyat tedarikçi tarafından beslenen perakende satış fiyatıdır.

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen

Ürün Açıklaması

Doğal Rio Grande Domates Tohumu Çeşitleri


Yumurta şeklinde 98- 120 gr. Arası kırmızı sert bir çeşittir. Yerde yetişen bu bitki sanayi açısından oldukça önemli yer tutar.

Doğal Rio Grande Domates Tohumunda Toprak Hazırlığı Ve Ekimi Nasıldır?

Toprak derin sürülmelidir. Sonbaharda pullukla toprak derince sürülür. İkinci sürüm ilkbaharda tavında yine pullukla yapılır. Sonra tırmık, tapan veya diskaro çekilerek kesekler kırılır. Domates derin köklü bir bitki olduğu için kültür alanlarında geçirimisiz pulluk tabanı oluşmuş ise çizel veya dippatlatan ile toprak işlenir . Ekim yapılırken metrekareye 5-6 gr tohum gelecek şekilde sıravari veya serpme olarak yapılır. Sıravari en iyi yoldur. Ekimden sonra tohumların üzeri 1 cm kadar kalınlıkta harçla örtülür ve hafifçe bastırılarak süzgeçli kovalarla tohumların bulunduğu kısma inecek kadar çimlenme suyu verilir.


Doğal Rio Grande Domates Tohumunda Sulama Ve Gübreleme Nasıl Yapılmalıdır ?

Domates için dikimden evvel dekara 2-3 ton iyi yanmış çiftlik gübresi uygulaması gereklidir. Yine meyveler fındık iriliğin alınca 10-15 gün ara ile 100 litre su ile 600-800 gr potasyum nitratın yapraktan uygulanması meyve ve bitkisini olumlu yönde etkiler. Üst gübresinin; ilki meyveler ilk görüldüğünde (fındık şekilndeyken) verilecek üst gübrenin yarısı, meyveye yattığında da diğer yarısı karık arasına verilir. İlk meyveler görüldükten sonra sulama önem kazanır ve mevcut şartlara göre uygun periyotlarla yeteri kadar sulama yapılmalıdır. Nihayet olgunluk devresine girip hasat başladıktan sonra bu devrede pratik bir kaide olarak her toplamayı takiben mutlaka su verilmelidir.


Doğal Rio Grande Domates Tohumunda Hasat Ve Verim Nasıldır ?

Domates sabahları veya akşam üzeri toplanır. Hasat çeşidin erkenciliği, yetiştirme, bakım şartları ve gönderilecek pazarın uzaklığı gibi çeşitli faktörler göz önünde tutularak hasat yapılmalıdır. Açıkta domates üretiminden 3600-4000 kg/da ürün alınmaktadır . Ancak iklim, toprak değerleri ve bakım gibi durumlar bu rakamı etkileyebilir.

Doğal Rio Grande Domates Tohumu Çeşitleri Yumurta şeklinde 98- 120 gr. Arası kırmızı sert bir çeşittir. Yerde yetişen bu bitki sanayiinin olduğu yer. Doğal Rio Grande Domates Tohumunda Toprak Hazırlığı Ve Ekimi Nasıldır? Toprak derin sürülmelidir. Sonbaharda, toprak derince sürülür. İkinci sürüm ilkbaharda tavında yine kaşıdı. Sonra tırmık, tapan veya diskaro çekilerek kesildi kırılır. Domates derin köklü bir bitki kültürü için gerekli olan pulluk tabanı oluşmuş ya da dippatlatan ile toprak işlenir. Ekim öğütülmüş 5-9 gr tohum gelmez sıravari veya serpme olarak yapılır. Sıravari en iyi yoldur. Ekimden sonra tohumların üzeri 1 cm kadar kalınlıkta harçla örtülür ve hafifçe bastırılarak süzgeçli kovalarla tohumların altına kısma inecek kadar çimlenme suyu verilir. Doğal Rio Grande Domates Tohumunda Sulama Ve Gübreleme Nasıl Yapılır? Domates için dikimden evvel dekara 2-3 ton iyi yanmış çiftlik gübresi uygulamanız. Yine meyveler fındık iriliğin alınca 10-15 gün ara ile 100 litre su ile 600-800 gr potasyum nitratın yapraktan verilmesini ve bitkisini artırarak etkiler. Üst gübresinin; ilki meyveler ilk görüldüğünüzü (fındık şekndeyken) verilecek üst gübrenin yarısı, meyveye yattığında da diğer yarısı karık arasına verilir. İlk meyveler görüldükten sonra yetiştirirler ve mevcut şartlara göre uygun periyotlarla yeteri kadar sulama yapılmalıdır. Nihayet olgunluk devresine girip hasat başladıktan sonra bu devrede pratik bir kaide olarak onu toplamayı takiben mutlaka su verilmelidir. Doğal Rio Grande Domates Tohumunda Hasat Ve Verim Nasıldır? Domates sabahları veya akşam üzeri toplanır. Hasat çeşidin erkenciliği, yetiştirme, bakım koşulları ve gönderilecek pazarın uzaklığı gibi çeşitli faktörler gözünde tutularak hasat yapılmalıdır. Açıkta domates üretimi için 3600-4000 kg / da ürün sunmaktadır. Ancak iklim, sağlık ve doğa gibi olaylar bu rakamı etkileyebilir. bakım kalitesi ve ihracata karşı tutum gibi. Açıkta domates üretimi için 3600-4000 kg / da ürün sunmaktadır. Ancak iklim, sağlık ve doğa gibi olaylar bu rakamı etkileyebilir. bakım kalitesi ve ihracata karşı tutum gibi. Açıkta domates üretimi için 3600-4000 kg / da ürün sunmaktadır. Ancak iklim, sağlık ve doğa gibi olaylar bu rakamı etkileyebilir.Ürün Özellikleri

Tip:
Sebze Tohumları 
Renk:
Beyaz
Satıcı: İNTFA Satıcı Ünvanı: CİHAD AKAR İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: Konya Vergi Kimlik Numarası: 32227076414
Yukarı Çık