İş Bankası Kültür YayınlarıSağduyu (Ciltli) 516507

İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen
37 TL
KARGO BEDAVA
Satıcı:
8
Satıcı Puanı
8 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Tahmini Teslimat Tarihi: 29 Şubat - 4 Mart
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
 • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
 • Bu ürün BÜŞRA KİTAP tarafından gönderilecektir.
 • Thomas Paine (1737-1809): Aydınlanma döneminin en önemli yazar, aydın ve devrimci düşünürlerindendir. Risaleleri ve özellikle Sağduyu adlı eseriyle Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi’nin hazırlanmasında önemli bir rol oynadı. 1792’de yazdığı İnsan Hakları adlı eseriyle, Fransız Devrimi’nin temellerini de güçlendiren en önemli isimlerden biri oldu. Meclisin Fransız olmayan üç üyesinden biriyken Robespierre döneminde tutuklandı. İlk kez Amerikan Devrimi öncesinde yayımlanan Sağduyu, 13 koloninin Büyük Britanya’nın hâkimiyetinden kurtulması gerektiği tezini öne sürer, bu tezi İngiliz Anayasası, yönetim şekilleri, monarşi, Amerika’nın o dönemdeki siyasi konumu ve kudretine dair, son derece pratik önerilerle desteklenmiş fikirleri eşliğinde sunar. Bu metin, özlü ve güçlü fikirleri sayesinde, ithaf edildiği Amerikan sakinleri tarafından bir anıt-metin mertebesine çıkarılmıştır. Halkını devrim rüyasında ve hakikatinde yalnız bırakmamış olan bu metin, Amerika’nın en çok basılan (2000’lerde bile) ve okunan eseri olarak tarihe geçmiştir.
 • Bu butikte indirim kuponları/kodları geçerli değildir.

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen

Ürün Açıklaması

 • Thomas paine (1737-1809): Aydınlanma döneminin en önemli yazar, aydın ve devrimci düşünürlerindendir.
  Risaleleri ve özellikle sağduyu adlı eseriyle amerikan bağımsızlık bildirgesi’nin hazırlanmasında önemli bir rol oynadı.
  1792’de yazdığı insan hakları adlı eseriyle, fransız devrimi’nin temellerini de güçlendiren en önemli isimlerden biri oldu.
  Meclisin fransız olmayan üç üyesinden biriyken robespierre döneminde tutuklandı.
  Ilk kez amerikan devrimi öncesinde yayımlanan sağduyu, 13 koloninin büyük britanya’nın hâkimiyetinden kurtulması gerektiği tezini öne sürer, bu tezi ingiliz anayasası, yönetim şekilleri, monarşi, amerika’nın o dönemdeki siyasi konumu ve kudretine dair, son derece pratik önerilerle desteklenmiş fikirleri eşliğinde sunar.
  Bu metin, özlü ve güçlü fikirleri sayesinde, ithaf edildiği amerikan sakinleri tarafından bir anıt-Metin mertebesine çıkarılmıştır.
  Halkını devrim rüyasında ve hakikatinde yalnız bırakmamış olan bu metin, amerika’nın en çok basılan (2000’lerde bile) ve okunan eseri olarak tarihe geçmiştir.
Satıcı: BÜŞRA KİTAP Satıcı Ünvanı: BÜŞRA TATAR İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: İstanbul Vergi Kimlik Numarası: 10502327550