İthaki Yayınları Silmarillion- J. R. R. Tolkien 9789752733947

Satıcı : aykitapevi
245 TL
Koleksiyona Ekle
Son 2 ürün
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (2)
Stone House
8.9
merchant-badge-image
4 saat 40 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
NOWON
9.9
4 saat 40 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
499,90 TL

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

İthaki Yayınları Silmarillion- J. R. R. Tolkien

Geri Bildirim Ver
 • Sılmarıllıon J R R Tolkıen İthaki Yayınları /
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar J. R. R. Tolkien
 • Roman Türü Klasikler
 • Cilt Bilgisi Ciltsiz
 • Basım Yılı 2020 ve Öncesi
Geri Bildirim Ver

İthaki Yayınları Silmarillion - J. R. R. Tolkien

Tolkien fantastik edebiyatın çok sevilen ve tanınan yazarlarından biridir. Bu eser, sinemaya da uyarlanan Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ile tanınan yazarın en son eseridir. Son yıllarını bu eser üzerinde çalışarak geçiren yazar bu eserinde Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’ndeki karakterler ve olayların geçmişini ele alır. Yazarın fantastik dünyasının yaratılış öyküsünü barındırır. Yazarın en önemli çalışması kabul edilen eser, İthaki Yayınları Silmarillion adıyla basılır. Yaşamı boyunca üzerinde çalıştığı eser, oğlu tarafından yazarın ölümünden ancak dört yıl sonra tamamlanır. Eserin konusu Elf’lerin tanrılara isyan ederek Orta dünyaya sürülmeleri, orada da insanlar ve cücelerle birleşerek kötü tanrı Morgoth’a karşı verdikleri zorlu ve umutsuz savaştır. Yazarın hayali dünyasının başlangıç hikayesidir. Bu eser, heyecan verici, sürükleyici bir öyküdür.

 • Fantastik edebiyat eseri
 • Yaratılış öyküsü
 • Sürükleyici ve macera dolu konu

Tolkien’in Hayatının Esere Etkisi

Tolkien’in Hayatının Esere Etkisi

Tolkien; Hobbit, Yüzüklerin Efendisi, bu gibi fantastik kurgu eserleriyle tanınan İngiliz yazardır. Güney Afrika’da doğan yazar, babasının ölümüyle İngiltereye üç yaşındayken döner. Annesiyle daha sonra kitaplarındaki Shire köyüne ilham olan İngiteredeki Sharehole’a taşınır. Babasının ölümü nedeniyle maddi açıdan kolay olmayan bir çocukluk geçirir. Birinci Dünya savaşına katılır, bu savaşın etkileri de yazarın hayali dünyasına yansır. Tolkien Silmarillion adlı eseri üzerinde çalışırken çocuklarına bu evrende geçen öyküler anlatır. Bu öykülerden Hobbit kitabı doğar ve büyük bir başarı kazanır. Bu başarının üzerine Yüzüklerin Efendisi serisini yazar. Oxford'dan emekli olduktan sonra kendisini bu eser üzerinde çalışmaya verir. Ne var ki eser oğlu tarafından ölümünden dört sene sonra tamamlanabilir. Yazarın kişisel hayatının da yansıması olan bu eser, dikkat çekici anlatımı ile okuyucular tarafından beğenilir.

Yazarın Fantastik Dünyasının Temeli

Yazarın Fantastik Dünyasının Temeli

Kitabı yazmaya 1914’de başlayan yazar, Oxford'daki dil bilimi profesörlüğü görevinden emekli olduktan sonra kendini Silmarillion adlı eserini tamamlamaya verir. Ancak tamamlayamadan ölmüş, eseri edebi vasisi atadığı oğlu tamamlar. Yazar bu kitabında Hobbit’teki ve Yüzüklerin Efendisi’ndeki karakterlere detaylı bir geçmiş kurgular. Fantastik dünyasında yer alan Orta dünyaya mitolojik bir köken oluşturmuştur. Yazarın önemli çalışması kabul edilen eser, kurguladığı dünyanın özüdür. Hobbit ve Yüzüklerin Efendisin’deki evrenin yaratılış öyküsüdür. Romanda Elf’lerin tanrılara isyan ederek Orta Dünya'yaya sürülmeleri, insanlar ve cücelerle birlik olup kötü tanrı Morgoth’a karşı verilen zorlu savaş anlatılır. Yazarın Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi kitabındaki kurguladığı dünyasının kuruluş öyküsünün destansı biçimde anlatıldığı eser, İthaki Yayınları Silmarillion yorumları da okuyucunun beğenisini gösterir. Siz de bu sürükleyici esere 9789752733947 kodu ile pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Destansı ve Fantastik Kuruluş Öyküsü

Destansı ve Fantastik Kuruluş Öyküsü

Fantastik edebiyatın önemli isimlerinden olan yazarın sinemayada aktarılan, tanınan ve sevilen eserleri Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nin geçtiği Orta Dünya’nın kuruluş öyküsüdür. Dil bilimci olan ve İngiliz dilinin mitolojik köklerini araştıran yazar bilgi birikimi ve ilgisiyle fantastık dünyasında kendine özgü diller kurgular. Çocukluğunda büyüdüğü köy, 1. Dünya Savaşı’na katılmasının etkileri ve dil bilimi profesörü olarak mitolojiye olan bilgisi yazarın eserlerinin geçtiği masalsı dünyayı yaratırken etki eder. Bu kuruluş öyküsü de de tüm bu bilgi birikimiyle inşaa edilir. Yazar uzun yıllar incelikle fantastik dünyasının kuruluşunu anlatan bu eseri üzerinde çalışır. Ancak ölümünden sonra oğlu tarafından tamamlanır. Hatta ilk kitabı Hobbit bu eser üzerinde çalışırken çocuklarına anlattığı masallardan doğar ve büyük başarı kazanır. Siz de İthaki Yayınları Silmarillion fiyatını inceleyebilir, bu esere Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz..