placeholder
"

Jelatin

" araması için 9648 sonuç listeleniyor
Jelyap Tatlım Yaprak Jelatin 12 Yaprak
JelyapTatlım Yaprak Jelatin 12 Yaprak
(38)
Tatlım Yaprak Jelatin 12 Yaprak
20 TL
Sepete Git
tito Bitkisel Jelatin E406 1 Kg
KARGO BEDAVA
titoBitkisel Jelatin E406 1 Kg
834,85 TL
Sepete Git
aktarloji 5 kg Jelatin Tozu
KARGO BEDAVA
aktarloji5 kg Jelatin Tozu
1.199,90 TL
Sepete Git
aktarloji 3 kg Jelatin Tozu
KARGO BEDAVA
aktarloji3 kg Jelatin Tozu
649,90 TL
Sepete Git

En Güzel Jelatin Çeşitleri ile Harika Sunumlar

Jelatin, doğal bir yapıştırıcı olarak görev yapar. Bitkisel yosunlardan ya da hayvanların kıkırdak ve kemik dokularından elde edilen ürün; tatlılarda, marmelatlarda, kullanılır. Kıvam vermek veya koyulaştırmak için tercih edilen jelatin tozu, son dönemde kozmetik sektöründe de değerlendirilir. Soyulabilen maskelerin temel maddesi olan jelatin, makyaj malzemelerinden şampuanlara kadar her alanda değerlendirilir. Jelatin maskesi, cilt ve saç bakımında sıkça kullanılır. Saçları ve cildi daha parlak gösterirken yüzdeki siyah noktaların giderilmesinde etkili olan maskeler özellikle kadınların ilgisini çeker. Yoğun olarak gıda sektöründe kullanılan jelatin; meyve sularında durultma işlemlerinde, belli başlı gıdalarda yapı düzenleyicisi olarak, yağ oranı düşürülerek hazırlanan besinlerde yağ hissini yansıtmak, kalori eklemeden hacim kazandırmak amacıyla tercih edilir. Neredeyse her gördüğünüz besin içerisinde görebileceğiniz malzeme; konserve gıdalarda, hazır soslarda, şekerlemelerde kullanılır. Gıda jelatin, köpük oluşturma ve oluşan bu köpüğü uzun süre muhafaza edebilme özelliği sayesinde ürünlerin hacimlerini artırır. Süt ürünlerinde, tatlılarda ve kremalarda değerlendirilen gıda jelatin, bu özelliği ile tercih edilir. Bir diğer değerli özelliği ise süspansiyonların ve emülsiyonların oluşumunu kolaylaştırması olarak karşınıza çıkar. Bu özellik, jelatinin dondurmalarda ve dondurulmuş tatlılarda yer almasını kolaylaştırır.

Jelatin Nedir?

Jelatin Nedir?

Jelatin çeşitleri, sağlıklı gıdalarda da rol oynar. Kemik suyu, jelatin için doğal bir kaynak olarak sektörde yer alır. Kemik suyu; sindirim sorunları, otoimmün bozuklukları ve daha fazlasını temizlemek amacıyla jelatin içerisinde bulunur. Glisin başta olmak üzere pek çok amino asitin yer aldığı formülde glisin özellikle dikkat çeker. Bağırsak astarını güçlendirmesinin yanı sıra cilt, kardiyovasküler, sindirim ve eklem sağlığını iyileştiren glisin vücuda çok sayıda fayda sağlar. İçerdiği yüksek protein değeri sayesinde iştah düzenleme konusunda ön plana çıkan jelatin, diyetisyenler tarafından da önerilir. Jelatin faydaları arasında; sindirim sistemi ve bağırsak sağlığını güçlendirmesi, eklemleri koruyarak eklem dayanıklılığına katkı sağlaması, uyku kalitesini iyileştirmesi, bilişsel yetenekleri geliştirerek ruh sağlığına olumlu katkıda bulunması, cilt sağlığına pozitif etkisi olması, kemik ve kalp sağlığına iyi gelmesi ve tok hissettirmesi gibi faktörler bulunur. Jelatin besin değerleri; %10-12 arasında su, %85-90 arasında protein ve %2-3 mineralden oluşur. Hayvan kemiklerinin veya derisinin içerisinde bulunan kolajinin hidrolize edilmesiyle oluşan jelatin, yapısı gereği saf bir protein olarak ön plana çıkar.

Jelatin Fiyatı

Jelatin Fiyatı

Jelatin fiyatları modelden modele değişkenlik gösterir. Sığır jelatin, gıda sektöründe en sık kullanılan maddeler arasında yer alır. İçeceklerin ve tatlıların yapısını düzenlemek amacıyla kullanılan ürün, %100 hayvansal bir gıda olarak ön plana çıkar. Saf bir kolajen olan madde, gıdaların uzun süre muhafaza edilmesine aracı olur. Toz jelatin, jelatinin toz haline getirilmiş halidir. Tatlıları koyulaştırmak için değerlendirilen ürün, hızlı ve kolay biçimde jel elde edilmesinde kullanılır. Kullanılacak sıvının içerisine eklenen toz, kısa sürede sıvı ile karışarak jelin oluşmasını sağlar. Bir miktar soğuk su içerisinde yaklaşık 5-7 dakika bekletildikten sonra kullanılan yaprak jelatin, kıvamlı tatlıların elde edilmesinde sıkça kullanılır. A tipi ve B tipi olmak üzere iki ayrı kategoride de değerlendirilen jelatinlerde bu fark fiyatların değişmesinde rol oynar. Sığır ve domuz postlarından asidik işlem vasıtasıyla elde edilen A tipi jelatinin ham maddesi deridir. Kemik ve boynuzlardan alkali işlemlerin uygulanması sonucu elde edilen B tipi jelatinin hammaddesi ise kemiktir. Kolestrolden muaf olan jelatinin içerisinde düzenli olarak alınması gereken pek çok amino asit içerir. Böylece dengeli ve sağlıklı beslenme programlarının destekçisi olan ürün, faydalarıyla birlikte insan hayatında rol oynar. Sıvı tutma özelliği ile dönemsel şişkinlerin azaltılmasına yardımcı olan jelatin kullanımı, hayatların kolaylaştırılmasını sağlar. Yosunlardan ve bitkilerden elde edilen bitkisel jelatin, kıvam artırıcı olarak sektörde bulunur. Hayvansal jelatin ise bitkisel olanlara nazaran daha sık kullanılır. Bu durumun sebeplerinden ilki ise üretiminin kolay olması olarak karşınıza çıkar. Bununla birlikte daha ekonomik olması ve su bağlayabilmesi sebebiyle rağbet gören hayvansal jelatin ürünleri, ağırlıklı olarak şekerleme üreticileri tarafından kullanılır. Saf protein olması nedeniyle sporcuların beslenme programını destekleyen organik jelatin, eklem ağrılarını gidermekte etkili performans sergiler. Kozmetik sektöründe, cilt bakımında sıkça kullanılan sıvı jelatin ise yüz maskelerinde rol oynar. Gözeneklerin sıkılaştırılması, siyah nokta ve aknelerin giderilmesi ile birlikte kolajen desteği sağlayan sıvı jelatin bitkisel veya hayvansal kaynaklı olabilir. Genel olarak ekonomik bir çizgide ilerleyen jelatin fiyat skalası belli başlı alt kategoriler içerisinde değişkenlik gösterir. Temin edeceğiniz ürünü çok farklı alanlarda kullanarak hem cilt bakımı, hem de vücut sağlığı açısından çok yönlü özellik gösteren bir maddeye kavuşmuş olursunuz.

Jelatin Trendyol’da

Jelatin Trendyol’da

Çok yönlü fonksiyonel bir madde olan jelatin yiyecek, gıda ve kozmetik sektörünün dışında paketleme sektöründe de görmeniz mümkün. Şeffaf jelatin, kolay açılıp kapanabilir klipsli yapısı ve iç gösteren şeffaflığı sayesinde ürünlerin muhafaza edilmesinde sıkça tercih edilir. Yapışkanlı jelatin koleksiyonu farklı boyutlarıyla her ürünü muhafaza edecek modeli bünyesinde barındırır. Organik jelatin tozu, kullanıcılar bulmakta zorlandığı ve güvenilir adreslerden temin etmesi gereken değerli bir besin maddesidir. Sıvı ile karıştırılarak hem gıda, hem de kozmetik sektöründe değerlendirilebilen toz yapısı, organik olması sebebiyle beden ve cilt dostu olur. Çok değerli bir protein türü olan kolejenin doğal biçimde salgılanmasına yardımcı maddenin titizlikle seçilmesi önem arz eder. Helal jelatin olarak adlandırılan güvenilir maddelerin bulunduğu koleksiyon beklentilerinizi karşılar. Elde edildiği hayvana ve elde ediliş biçiminize titizce yaklaşan üreticilerin sunduğu koleksiyon, gıda ve kozmetik alanında değerli pay sahibi materyalleri sunar. Kapsüllü ilaçların kaplanmasından soyulabilen cilt maskelerine kadar geniş yelpazede değerlendirilen ürünler faydaları ile beğeni toplar. İnsan bedeninin dışarıdan alması gereken amino asitleri yoğun biçimde içeren jelatin, özellikle glisin asiti ile ön plana çıkar. Glisin, sakinleştirici etkisi sayesinde ruh sağlığını iyileştirirken uyku kalitesini düzeltir. Doğal olarak zihin berraklığı ve sakin bir ruhu hali için dışarıdan temin edilmesi gereken glisin, stres hormonlarını düşürmek konusunda etkili performans sergiler. Jelatin, bu anlamda zihinsel ve bilişsel gelişime olumlu katkıda bulunur. Son dönemde kozmetik sektöründe etkin rol oynaması ise cilt problemlerinin giderilmesinde ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne serer. Cilt hücrelerinin gençleşmesi, cildin UV ışınlarına karşı yarattığı doğal bariyerini güçlendirmesi, kırışıklıklardan koruması, serbest radikalların yarattığı hasarların giderilmesi konusunda tercih edilir. Cilt için birinci yapı taşı konumunda bulunan jelatin, cilde sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırırken doğal kolajen olan jelatin bu noktada ön plana çıkar. Et tüketirken vücuda giren kimyasal bileşikler nötralize eden jelatin, fazla miktarı zarar veren amino asitlerin etkilerini yok eder. Fazlası kalbe zararlı olan metioninin olumsuz etkilerini azaltan jelatin içeriği, sağlıklı amino asit miktarının kana karışmasına yardımcı olur. Güçlü kemiklerin inşa edilmesinde, tüketenlerin uzun süre tok hissetmesinde etkili olan jelatin; pek çok alanda sağladığı faydalar neticesinde sıkça tercih edilir. Güvenilir alışverişin adresi Trendyol, en yararlı ürünleri sizlere sunar. Ayrıca; Trendyol üzerinden renkli jelatin, paket jelatin ve şekersiz jelatin seçeneklerine de göz atabilirsiniz.