"

Jose Saramago Kitapları

" araması için 777 sonuç listeleniyor
Şule Yayınları Güneşe Yolculuk

Şule YayınlarıGüneşe Yolculuk

105 TL
Sepete Git
Maya Kitap Iran Masalları

Maya KitapIran Masalları

76,98 TL
Birlikte Al Kazan
Sepete Git
Can Sanat Yayınları Sinekli Bakkal

Can Sanat YayınlarıSinekli Bakkal

(36)
Sinekli Bakkal
139 TL
Sepete Git
Girdap Kitap Kan Tiryakisi
Hızlı Teslimat

Girdap KitapKan Tiryakisi

49,99 TL
Sepete Git

Çarpıcı Jose Saramago Kitapları Trendyol'da!

1922 yılında Portekiz'de doğan yazar, küçük yaştan itibaren çalışmaya başlar. Okulun ardından makinist olmakla ilgilenirken sonraları yazmaya başlar. Jose Saramago tüm kitaplarında mizahi yönünü gösterir. Günah Ülkesi romanı, 1947 yılında okuyucularla paylaşılır. Çok sayıda noktalama işareti kullanmadan düzensiz bir yazı stiliyle oluşturduğu eser, oldukça sevilir. Jose Saramago Körlük eseri ise çok okunanlar arasında yerini bulur. Jose Saramago ilk kitabı Günah Ülkesi'nden sonra yeniden yazıya geçmesi şiir ile olur. Jose Saramago Görmek kitabında demokrasinin saptırılması ile ilgili bir eleştiri yapar. Bu eser de fazlasıyla talep görür. Jose Saramago Kabil ise otoriteye karşı başkaldırı kitabıdır. Trendyol üzerinden yapacağınız seçimlerle siparişinizi oluşturabilir, yazarın istediğiniz eserini okuyabilirsiniz.

Jose Saramago Kitaplarıyla Keyifli Anlar

Jose Saramago Kitaplarıyla Keyifli Anlar

Cesaretli bir yazar olan Jose Saramago kitaplarında bu kişiliğini öne çıkarır. Döneminde yaşanan pek çok siyasi ve politik durumun içinde yer alan yazar, tüm konuları eserlerinde işler. Jose Saramago son kitabı Kabil'dir. Dinlere karşı farklı bir bakış açısı olan yazarın bu eserinde durum mizahlarına fazlasıyla rastlanır. Kara mizahı ile öne çıkan yazar, eleştirel dil kullanır. Topluma ve dinlere karşı yaptığı bu tarz yaklaşımlar, aforoz edilmesine sebep olur. Bazı dönemler yazmayı bırakan Jose Saramago Nobel ödüllü kitabıyla da bilinir. Ricardo Reis'in Öldüğü Yıl eseri ödül alan bir yapıttır. Kabil, Filin Yolculuğu, Mızraklar Mızraklar Tüfekler Tüfekler, Görmek, Ölümlü Nesneler, Körlük kitapları Jose Saramago kitapları hangi sırayla okunmalı sorusuna cevap niteliği taşır. Yazarın hangi dönemde ne gibi duygular hissettiğini ve dönemin siyasetine karşı nelerle mücadele ettiğini iyi anlayabilmeniz için okuma sırası önemlidir. Jose Saramago Mağara eserinde doğallığın bozulmasını felsefi bir alegoriye dönüştürür. Trendyol üzerinden uygun fiyatlı Jose Saramago setlerine sahip olabilir, kütüphanenizi bu etkileyici eserlerle doldurabilirsiniz.

Geniş Bir Okur Kitlesine Sahip Jose Saramago Kitapları

Geniş Bir Okur Kitlesine Sahip Jose Saramago Kitapları

Eleştirileriyle bilinen ve birçok konuya alaycı yaklaşımıyla eserlerini oluşturan Jose Saramago bütün kitaplarında benzer üslubu kullanır. Jose Saramago kitapları yorumları, aydınlatıcı ifadelerden oluşur. Yazarın Ölümlü Nesneler kitabı sade bir dille yazılır. Kolay okunan ve kısa sürede tamamlanması mümkün olan eserlerdendir. Siyasi çerçeveyi ele alarak oluşturduğu Toprağın Uyanışı ve Yitik Adanın Öyküsü eserleri ise devrik cümlelerle doludur. Virgüllerin çok fazla kullanıldığı kitaplarda cümleler uzun tutulur. Maddi ve manevi olarak insanların kör olabileceğini vurgulayan Jose Saramago Körlük kitabında ahlaki çöküntülere etken olabilecek durumlardan bahseder. Jose Saramago kitapları set olarak almak istediğinizde uygun fiyatlarla sizlere sunulur. Jose Saramago kitap serisi için Trendyol üzerinden indirim dönemlerini takip ederek fırsatlardan yararlanabilir, online alışveriş keyfini deneyerek Jose Saramago Ölümlü Nesneler, Toprağın Uyanışı, Yitik Adanın Öyküsü gibi eserlerin sahibi olabilirsiniz.

Çarpıcı Jose Saramago Kitapları Trendyol'da!

Çarpıcı Jose Saramago Kitapları Trendyol'da!

Farklı kitlelere hitap eden ve eleştirel olarak çeşitli grupları ele alan yazarın çok sayıda eseri vardır. Çevresindeki olaylardan uzaklaşmadan mizahi tavrıyla eserlerini ortaya koyan Jose Saramago romanlarında ciddi konuları sade bir dil kullanarak aktarır. Sosyal, siyasi, dini ve politik konuları ele alması gerçekçi bir yaklaşımla eserlerini ortaya koyduğunu gösterir. Okuyucuların bu ana hatlar çerçevesinde gerçekçi bir okuma yapması eserlerden sıkılmadan devam edebilmesini sağlar. Jose Saramago kitapları fiyatları farklı seçeneklerle karşınıza çıkar. Jose Saramago eserleri sorgulayıcı dili ile sizin de aklınıza takılan pek çok sorunun cevabını bulabilmenizi kolaylaştırır. Jose Saramago kitap sıralaması ise Günah Ülkesi, Ressamın Günlüğü, Ricardo Reis'in Öldüğü Yıl, Yitik Adanın Öyküsü, Lizbon Kuşatmasının Tarihi, İsa'ya Göre İncil, Körlük, Görmek, Kabil şeklindedir. Jose Saramago kitap önerisi yorumlarını ve tüm eserlerini Trendyol'dan inceleyerek siparişinizi verebilirsiniz.