placeholder
"

Jules Verne Kitapları

" araması için 2449 sonuç listeleniyor
The Çocuk 80 Günde Devrialem
The Çocuk80 Günde Devrialem
(1)
12 TL
Sepete Git

Her Yaşa Hitap Eden Hikayeleriyle Jules Verne Kitapları

Bilimkurgunun babalarından biri olarak bilinen dünyaca ünlü yazar Jules Verne, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de oldukça popüler bir yazardır. 1828 – 1905 yılları arasında yaşamış olan Fransız yazarın hayatı boyunca 734 adet kitap yazdığı bilinir. Yazar, her yaş grubu için kitaplar yazsa da daha çok çocuklar ve gençler için roman ve öykü türlerinde kitapları var diye bilinir. Jules Verne, yaşamış olduğu yıllardaki eşsiz öngörü yeteneği ile modern bilim-kurgu dünyanın oluşmasının sağlanması ve bazı icatlara fikir babalığı yapması ile de tanınır. Yazar kimliğinin yanı sıra gezgin olarak da bilinen yazar, özellikle gemi seyahatlerine tutkundur. Nantes kentinde doğduğu bilinen yazarın çocukluğundan itibaren her fırsatta sahile inip, gemileri izlemesi ve kendisini gemilerde hayal etmesi ile birçok öykü ve romanın da altyapı oluşturduğu bilinir.

Jules Verne’in Kitap Seti

Jules Verne’in Kitap Seti

Jules Verne kitapları birbirinden farklı türde hikaye ve roman türlerinden oluşur. Bu kitaplar klasikleşmiş eserler olduğu için günümüzde setler halinde de satılır. Jules Verne kitap isimleri denildiğinde ilk akla gelen kitapları; Denizler Altında 20.000 Fersah, İki Yıl Okul Tatil, Balonla Beş Hafta, Dünyanın Merkezine Yolculuk, Seksen Günde Devr-i Alem ve Aya Yolculuk olarak sıralanır. Gezme tutkusu ile bilinen Jules Verne’in adından en çok söz ettiren yapıtları da gezi ile ilgili olan eserleridir. Yazar kitaplarında en çok etkilendiği coğrafya biliminden mutlaka söz eder ve onunla ilgili bilgiler verir. Bunların yanı sıra romanlarında da psikolojiyi, politik durumları ve sosyal hicvi okurlarına hissettirmeden aynı potada eritmesiyle de ön plana çıkar. Jules Verne’nin kitaplarını okuyan okurlar çok farklı semalarda gezinirler. Bir gün atmosferi bile geçip Ay’a ayak basacakken, bir gün denizin en dibinde iner seyahat ederler. Diğer bir gün ise balta girmemiş ormanda kendilerini bulurlar. Yazarın kalemi o kadar kuvvetlidir ki; çocuk, genç ve yetişkin her kesime hitap eder. Çocukların hayal dünyasını bambaşka bir noktaya taşıyan yazar, gençlerin ise vizyonunu genişletir. Yetişkinler için de bir soluklanma ve farklı hayaller kurmayı sağlar. Jules Verne kitap seti sayesinde evde yaşayan her okur rahatlıkla kendine ait bir parça bulup, keyifli zaman geçirebilir.

Jules Verne’nin Seçkin Kitapları Trendyol’da

Jules Verne’nin Seçkin Kitapları Trendyol’da

Jules Verne ülkemizde oldukça sevilen bir yazardır. Kitapları genelde çocuk ve gençler için bir ilham kaynağı olarak görülür. Birbirinden sevilen eserlerinin bir araya getirildiği Jules Verne kitap setleri, Jules Verne’nin en çok okunan kitapları bir araya getirilerek oluşturulur. Yazarın en çok okunan kitaplarının yanında, okunması gereken ancak diğer popüler kitaplarının gölgesinde kalmış kitapları bulunur. Bu kitaplarından; Karpatlar Şatosu, Kaptan Grant’in Çocukları, Dünyanın Ucundaki Fener, On Beş Yaşında Bir Kaptan ve Esrarlı Ada kitapları Trendyol’dan kolaylıkla satın alınır.

Jules Verne’in Kitap Fiyatları

Jules Verne’in Kitap Fiyatları

Jules Verne kitapları fiyatları değişkenlik gösterir. Trendyol’da Jules Verne kitapları tek tek alınabileceği gibi, setler halinde de avantajlı ve uygun fiyatlarla Jules Verne kitapları satın al butonuna basarak almak mümkündür. Kitap setleri genellikle 10, 13, 15 ve 20 kitaplık serilerden oluşur. Bayram tatilleri, yaz tatilleri veya sömestr tatilleri için ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklar ve gençler için kitap setleri güzel bir hediye olmasının yanında okuma alışkanlığı da kazandırır. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için Trendyol’da bulunan Jules Verne kitaplarından istenilenleri kolayca sepete atılıp, hızlıca satın alınabilir. Siz de hem çocuğunuz hem de kendiniz için bu muhteşem yazarın eserlerine sahip olabilirsiniz.