"

Kahverengi Göz Kalemi

" araması için 401 sonuç listeleniyor
S'GLAM Eyelıner Pencıl Espresso

S'GLAMEyelıner Pencıl Espresso

(108)
Eyelıner Pencıl Espresso
119 TL
Sepete Git

Kahverengi Göz Kalemi Çeşitleri ile Buğulu Bakışlara Kavuşun

Kahverengi göz kalemi en çok tercih edilen göz kalemleri arasında ilk sıralarda yer alır. Bakışları buğulu ve anlamlı gösteren kahverengi göz kalemi, her renkteki gözü güzel gösteren etkili bir göz makyajı tamamlayıcısıdır. Kahverengi göz kalemi kullananlar; bu rengin ciltte daha güzel durduğunu, özellikle açık ve yumuşak ten ve saç rengine sahip olan kadınlara daha çok yakıştığını belirtir. Koyu kahve göz kalemi, daha yumuşak bir etki isteyen kadınların tercihleri arasındadır. Yeşil gözlü ve ela gözlü kadınlara çok yakışan bu renk, kişiye son derece elit bir görünüm kazandırırken, mavi gözlü kadınlar da uygun renkli bir far ile koyu kahve göz kalemi kullanarak cool bir görünüme kavuşurlar. Bu sayede hem şık hem de göz alıcı bir göz makyajına sahip olabilirler.

Kahverengi Göz Kalemi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Kahverengi Göz Kalemi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Göz kalemi kullanmadan önce göz kapağına makyaj bazı olarak açık renk bir far uygulamak ve üzerine de kahverengi far ile gölgelendirme yapmak gözü olduğundan büyük gösterir. Uygulanacak olan baz far, makyajın daha uzun süre dayanmasını sağlar. Ayrıca kalem çekmeden önce sürdüğünüz far, göz kaleminin daha rahat çekilmesini sağlar. Açık renkli bir far sürerek ince bir kahverengi göz kalemi kullanmak gözlere canlı ve taze bir görünüm sağlarken makyaja doğal bir görünüm katar. Bir diğer alternatif olarak orta kalınlıkta kahverengi bir kalem çektikten sonra ince göz farı süngeri yardımıyla dağıtılırsa maskülen bir ifade oluşur. Buğulu ve çekici göz makyajı yapmak isteyenler bu tekniği kullanır. Kahverengi simli göz kalemi kullanarak kuyruklu ve orta kalınlıkta bir çizgi çekildiği zaman ise gece davetleri için şık ve havalı bir görünüm elde edilir. Bu stilde bir gece makyajı yapıldığı zaman çekilen fotoğraflarda gözler daha çok dikkat çeker.

Kahverengi Göz Kalemi Makyaj Artistlerinin Favorisi

Kahverengi Göz Kalemi Makyaj Artistlerinin Favorisi

Kahverengi göz kalemi ile yapılan makyajlarda romantik ve buğulu bakışlara sahip olmak mümkündür. Ayrıca akmayan kahverengi göz kalemi ile yaptığınız makyajlar, plajlarda gün boyu rahatça kullanılırken gün içerisinde aktif yaşamı olan iş kadınları tarafından da tercih edilir. Uzun süren çalışma saatleri sonrasında akşam davetlerinde rahatlıkla kullanılan kahve göz kalemi, suya dayanıklı özelliği sayesinde, terleme ve ıslanma durumlarında akmadan tazeliğini korur. Kahverengi göz kalemi önerisi veren makyaj artistleri piyasada mevcut olan çok sayıda göz kalemi ürününü kullanırlar. Açık kahve göz kalemi renklerinden koyu kahve göz kalemi renklerine kadar çok sayıda kahve tona sahip markalar arasında pek çok seçenek bulunur. Bu markalar arasından cilt tonuna, göz rengine ve bütçeye göre kalitesine ve kalıcılığına güvenilen bir markanın ürününü seçilir. Piyasada uygun fiyatlı ürünlerden yüksek fiyatlı ürünlere kadar her bütçeye uygun seçenek yer alır.

Kahverengi Göz Kalemi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahverengi Göz Kalemi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahverengi göz kalemi tavsiyesinde bulunan makyözler, doğru kahve tonlarındaki renk kullanımının gözlerin doğal aurasına farklı bir canlılık kattığını belirtir. Oftalmolojik olarak test edilmiş ve güvenilirlik testlerinden geçmiş göz kalemlerinin kullanılmasının önemine dikkat çeken uzmanlar, akma bulaşma yapmayan ve göze zarar vermeyen yumuşak uçlu kalemleri tercih ederler. Kaliteli bir ürün seçmek göz sağlığı için önemlidir. Sürümü kolay ve gözleri sulandırmayan ürünlerin seçilmesi ve göze bastırılmadan uygulanan kremsi ürünlerin kullanılması gerekir. Böylece kirpik dipleri zarar görmemiş olur. Ayrıca seçilen ürünün kalıcılığı da kahverengi göz kalemi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özelliktir. Gözde dağılan, akma ve bulaşma yapan göz kalemleri, yorgun ve bakımsız görünüme sebep olur. Alanında uzman markaların kahverengi göz kalemlerine Trendyol üzerinden ulaşmanız mümkün. Trendyol’un her zevke ve bütçeye uygun fırsatları sizleri bekler.