placeholder
"

Kaktüs

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor
Bimotif Yapay Bitki, Kaktüs
BimotifYapay Bitki, Kaktüs
57,90 TL
Sepete Git
Kaktüs & Sukulent Sukulent 20 Mix Paket
Kaktüs & SukulentSukulent 20 Mix Paket
(333)
Sukulent 20 Mix Paket
74 TL
Sepete Git

Dekoratif Kaktüs Çeşitleri ve Fiyatları

Kaktüs; çöl ikliminde yaşayan, içinde bol miktarda sıvı bulunduran, dikenli bir bitki türüdür. Bu bitki kök, gövde, ve çiçek bölümlerinden oluşur. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uzunluğu türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Bahçe kaktüsleri büyük boyutlara ulaşabilirken, süs bitkisi olanları kısa ve orta uzunluklarıyla evleri süsler. Bu nedenle kısıtlı alana sahip konutlar için süs kaktüs cinsleri tercih edilebilir. Sıkça kullanılmasının altında yatan temel sebep uğraştırıcı bir bakıma gerek duymamasıdır. Ayda birkaç kez yapılacak olan sulama, bitkinin sağlıklı bir şekilde büyümesi için yeterlidir. Daha hızlı gelişim göstermesi için vitamin ve mineral takviyeli ilaçlar da mevcuttur.

Kaktüs hakkındaki yaygın inançlardan biri, bu bitki türünün sadece sıcak ortamlarda yaşayabileceğidir. Bitkinin doğal ortamı sıcak ve kurak iklim tipleri olsa da kalın dış katmanı sayesinde her türlü hava koşuluna uyum sağlar. Bu nedenle kaktüs bulunduğu ortamın sıcaklığından etkilenmeden yaşayabilir. Kaktüslerin gövdeleri genellikle yeşil renkte ve dikenli bir yapıdadır. Süs kaktüsler insan sağlığına zarar verecek derecedeki sivrilikte dikenlere sahip değildir. Yine de özellikle dikenli kaktüslerin küçük çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmasını öneririz. Hayvan sahiplerinin ise leş kaktüs olarak adlandırılan ve dikensiz olmasıyla bilinen türleri kullanmasını tavsiye ederiz.

Kaktüs çiçeği sarı, turuncu, pembe gibi renklere sahip olabilir. Yılda bir kez açan bu çiçek ortalama olarak dört beş hafta yaşadığından oldukça değerlidir. Kaktüs bakımı her ne kadar kolay olsa da dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunur. Besinini fotosentez aracılığıyla üreten bu bitkinin bol ışık alan bir ortamda yetiştirilmesi gerekir. Karanlıkta kalan kaktüs, yeteri kadar besin alamayacak ve hızla gelişemeyecektir. Uyulması gereken bir diğer nokta ise fazla su verilmemesidir. Kaktüsler diğer ev bitkilerinden farklı olarak her gün sulanma ihtiyacı hissetmez. Yaz ve bahar aylarında haftada bir, kış aylarında ise iki üç haftada bir sulanması yeterlidir. Sık sulanan kaktüs çürüme riski taşır.

En Asil Bitki Çeşidi Olan Kaktüsün Özellikleri Nelerdir?

En Asil Bitki Çeşidi Olan Kaktüsün Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif bir malzeme ve bitki çeşidi olarak kaktüs, en güzel tasarımlarıyla hem evlerimiz içinde hem de sevdiklerimiz için ideal bir bitki. İşlevsellik ve görsellik açısından da tam not alan kaktüs, bakımı en kolay bitki grubunda yer alır. Zarif ve şık çiçek tasarımlarıyla bütünleşen kaktüsler, uzun süre canlı kalma özelliğine sahiptir. Yoğun bir şekilde bireyler tarafından talep edilen ürün çeşitleri arasında yer alan kaktüs çeşitleri, olabildiğince farklı alanlarda pek çok boyutta tercih edilebilmektedir.

Çeşitliliğe sahip olan bu ürün çeşitleri, günümüzde popüler bir şekilde talep edilmektedir. Gerek yapısı ve gerekse görünümü ile birlikte kullanıcı kesimin dikkatini çeken bu ürün çeşitleri, pek çok alan içerisinde dekoratif bir şekilde kullanılabilmektedir. Belli başlı yapılara sahip olan bu ürün çeşidi, farklı farklı isimler ile birlikte bireylerin hizmetine sunulmaktadır. Çok çeşitli görünümlere ve özelliklere sahip olan bu ürünler arasında bireyler tarafından sık sık tercih edilme niteliğine sahip olan çiçek açan kaktüs adı verilen ürün çeşidi yer almaktadır. Top, altın fıçı, opuntia, spiral kaktüs türleri farklı renkteki çiçekleriyle meşhurdur. Bu gibi şıklık ve güzellik sağlama noktasında yardımcı olan ürünler, geçmişten günümüze kadar bireyler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanmakta ve satın alınmaktadır.

Farklı farklı niteliklere sahip olan bu ürün çeşitleri arasında bireyler tarafından yoğun bir şekilde ilgi gören dekoratif kaktüs ürününden de bahsetmek mümkün olmaktadır. Genel olarak yeşil renkte bulunan sözü edilen bu ürün çeşitleri, daha pek çok farklı renklerde de bireylerin kullanımına sunulmaktadır. Çok çeşitli alanlar içerisinde kullanıma uygun olan bu ürünler yatak odaları, mutfak ve hatta banyo gibi yerlerde pek çok farklı biçimlerde kullanmak amacı ile fazla bir şekilde satın alınan ürünler arasında yer almaktadır. Genel olarak dikenli bir yapıya sahip olan bu ürün çeşitleri bireyler tarafından ev gibi ortamlarda kullanmak amacı ile çok da tercih edilmese de içinde bulunduğumuz zamanlarda çok çeşitli niteliklere sahip olan ürün çeşitleri mevcut olduğundan dolayı her birey bu noktada kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun olacak bir şekilde pek çok ürün çeşidi arasından seçim yapma imkanına sahip olmaktadır. Biraz önce de belirtildiği gibi sözü edilen bu ürün çeşitleri genel olarak dikenli bir şekilde mevcut olmaktadır. Ancak çeşitli istek ve arzulara sahip olan bireyler tarafından dikensiz bir şekilde de talep edilme olanağı veren ürün çeşitleri de mevcut olmaktadır.

Bu ürün çeşitleri arasında dikensiz kaktüs çeşitleri yer almaktadır. Bireyler tarafından özellikle tercih edilen dikensiz ürün çeşitlerinin kullanımı günümüzde yoğun bir şekilde tercih edilmekte ve birbirinden farklı pek çok alanda kullanılmaktadır. Ürün çeşitleri noktasında çok farklı ürünler mevcut olmakta ve her bir ürün de farklı şekillerde isimlendirilmektedir.Bu noktada her birey kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda dikenli ya da dikensiz bir şekilde bulunan ürünler arasından kolay bir şekilde seçim yapma imkanına sahip olmaktadır. Örneğin pek çok kullanıcı açısından kullanışlı bulunan ve hoş bir görünüme sahip olan bir ürün çeşidi olan tavşan kulağı kaktüs adı verilen ürün farklı birçok mekanda kullanışlı bulunmasından dolayı çeşitli zamanlarda bireyler tarafından talep edilmektedir.

Bakımı Kolay Bitki Kaktüs

Bakımı Kolay Bitki Kaktüs

Her ürün çeşidinde olduğu gibi sözü edilen bu ürün çeşitlerinin de belli başlı kullanım ve bakım rutinleri bulunmaktadır. Kullanıcıların bu noktada gerekli özeni göstererek hareket etmesi, bu mevcut ürünleri uzun vade içerisinde kullanma noktasında önem arz eden faktörler arasında bulunmaktadır. Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılma potansiyeline sahip olan sözü edilen bu ürün çeşitlerinin tercih edilme noktasında ürün çeşidinin sahip olduğu nitelikler ve boyutları önem arz eden nitelikler olmaktadır. Kaktüs bitkisi, ilerleyen zamanlar içerisinde de yine sık sık talep edilecek olan ürün çeşitleri arasında bulunmaktadır.

Çok çeşitli modellere sahip olan bu ürün çeşitleri, hoş görünümleri ile birlikte hemen hemen herkesin dikkatini çeken nadir ürünler arasında bulunmaktadır. Sözü edilen bu ürünü satın alırken kaktüs faydaları da göz önünde bulundurulması gereken nitelikler arasında yer almaktadır. Her üründe olduğu gibi bu gibi ürün çeşitlerini talep etme ve satın alma noktasında da bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Çok çeşitli bilgilere sahip olunmuş bir şekilde yapılan satın alma işlemi çok daha kaliteli olmakta ve uzun vadede bireye olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Bu mevcut ürün çeşitleri arasında seçim yapma noktasında kullanıcı kesimin karşısına farklı şekillerde kaktüs modelleri çıkmaktadır. Bu noktada her birey kendi istek ve ihtiyaçlarını net bir şekilde belirleyerek bu şekilde bir tercih etme işleminde bulunursa verimli ve kaliteli sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca sözü edilen bu ürün çeşitleri canlı ya da cansız olacak bir şekilde de sınıflandırılmaya tabi tutulmaktadır. Bu noktada bireyler istedikleri şekilde ürünü tercih edebilir ve satın alabilirler.

Genel olarak süs eşyası amacı ile tercih edilen ürün çeşitleri arasında cansız niteliğe sahip olan ürünler bulunmaktadır. Bunun dışında canlı kaktüs çeşitleri de bireyler tarafından yaygın bir şekilde talep edilmektedir. Yıldız çiçeği, dallı, subulata, saksıda kaktüs türlerine örnektir. Sonuç olarak çok çeşitli özelliklere ve görünümlere sahip olan kaktüs türleri mevcut olmakta ve bireylerin kullanımına sunulmaktadır. Hemen hemen her ürün çeşidinde olduğu gibi bu mevcut sözü edilen ürünlerde de farklı şekillerde çeşitli modeller bulunmaktadır. Günümüzde özellikle mutfak tezgâhları ve masalar üzerinde çok çeşitli şekillerde kullanıma olanak veren bu ürün çeşitleri, her ürün çeşitleri gibi zaman içerisinde değişip gelişerek farklı modellerde kullanıcıların hizmetine sunulmaya devam edecektir.

Şık Tasarımlara Sahip Kaktüs Çeşitleri Nelerdir?

Şık Tasarımlara Sahip Kaktüs Çeşitleri Nelerdir?

Su depolayan bitki çeşidi olarak kaktüse direnç kazandırmak mümkün. İster hediye gelsin isterseniz de kendiniz için temin etmiş olun bakımında hem toprağının hem de görünüm kısmının kuru olması gerekir. Sulama aşaması için bu kriterin göz önünde bulundurulması gerekir. Çok çeşitli niteliklere ve görünümlere sahip olan ürün çeşitleri arasında bulunan sözü edilen bu ürün çeşitleri, tercih edilmesi ve kullanılması noktasında kullanıcılara pratiklik ve kolaylık sağlamakta ve ayrıca kullanıldığı ortamlara farklı havalar katmaktadır.

Diğer çiçek türlerine göre bakımı ve kullanımı kolay olan bu ürün, genel olarak hemen hemen her ortamda kullanılmak üzere bireyler tarafından tercih edilen ürün çeşitleri arasında yer almaktadır. Yaygın bir şekilde kullanıma sahip olan bu ürün çeşitleri, pek çok farklı nitelikte ve boyutta kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Bu noktada tercih edilen ürün çeşitleri arasında zebra kaktüs ve tüylü kaktüs adı verilen ürünler bulunmaktadır. Sözü edilen bu ürün çeşitleri, birbirinden farklı görünümlere sahip olan ürünlerden olmakta ve bireylere çeşitli alanlarda kullanma imkânı sunmaktadır. Bu ürün çeşitleri dışında özellikle çocuklar ya da renkliliği seven bireyler tarafından da talep edilen ürün çeşidi renkli kaktüs ürününden söz etmek mümkün olmaktadır. Bu ürün çeşidi, renkli bir yapıya sahip olmasından dolayı talep edilen ve kullanıldığı her ortama uyum sağlayabilen ürünler arasında yer almaktadır.

Bu bahsedilen ürünler dışından daha pek çok popüler bir şekilde tercih edilen ürün çeşitleri mevcut olmaktadır. Örneğin kaktüs hediyelik olarak da bireyler tarafından talep edilen ürünlerden bir tanesi olmakta ve bir o kadar da beğenilmektedir. Bu sayede tatmin olmuş bireyler farklı hediye fikirleri ortaya çıkmış olmaktadır. Günlük hayat içerisinde pek çok farklı alanda kullanılan ve arzu edilen ürünler arasında bulunan kaktüs çeşitleri, geçmiş zamandan günümüze kadar farklı farklı yerlerde kolaylıkla tercih edilmektedir. Ayrıca tüm bu sözü edilen ürün çeşitleri dışında yani hazır bir şekilde kullanıcı kesime sunulan ürünlerin dışında farklı bireylerin farklı istek ve arzularına karşılık verebilecek nitelikte bulunan kaktüs tohumu adı verilen ürün çeşidi de mevcut olmaktadır. Bu sayede bireyler arzu ettikleri halde kendi kaktüslerini kendileri dikme olanağına sahip olmuş olacaktır. Bu da tercih edilen bir durum olmaktadır.

Odanızın Dekor Ürünü Olan Kaktüsün Modelleri Nelerdir?

Odanızın Dekor Ürünü Olan Kaktüsün Modelleri Nelerdir?

Binlerce farklı kaktüs türü mevcuttur. Hoyya Kerri adı verilen, kalp şeklinde kaktüs, evlerde yetişebilir. Parmak kaktüs küçük boyutuyla masa süsü olarak kullanılabilir. Euphorbia kaktüs filmlerden çıkmış görüntüsüyle otantik bir tarz oluşturmak için uygundur. Özel tasarımlarla bütünleşen ve farklı amaçlara hizmet eden kaktüs modelleri, bolca güneş ışığına ihtiyaç duyarlar. Evinizin en çok güneş alan kısmına koyuğunuzda kaktüsünüz için verimli bir alan oluşturmuş olursunuz. Talep edilmesi yaygınlaşan ürün çeşitleri arasında yer alan sözü edilen bu ürün çeşitleri, genel olarak dekorasyon amacı ile satın alınan ürünlerden bir tanesi konumunda olmaktadır. Çok çeşitli özelliklere ve boyutlara sahip olan bu ürün çeşitleri gerek mutfakta gerekse salonlarda popüler bir şekilde tercih edilmektedir. Radyasyon emici kaktüsler yatak odalarında ve salonlarda da kullanılmaktadır Sözü edilen bu ürünler özellikle sahip oldukları boyutlar noktasında bireylere çeşitlilik sağlamaktadır. Örneğin bu noktada bireylerin tercih edebileceği küçük kaktüs ürünü bulunduğu gibi büyük kaktüs gibi çeşitli niteliklere sahip olan ürünler de mevcut olmaktadır. Bu sayede yer noktasında sorun yaşama olasılığı en aza indirilmekte ve bireylerdeki tatmin olma seviyesini maksimum seviyeye çıkarılmaktadır.

Daha pek çok konuda kullanıcılara farklı imkanlar sunma potansiyeline sahip olan bu ürün çeşidi, zaman içinde göstereceği değişim ve gelişim ile birlikte çok daha farklı istek ve ihtiyaçlara sahip olan bireylere hitap edecektir. Kullanışlı ve bir o kadar da albenili bulunan sözü edilen bu ürünler, pek çok kullanıcı tarafından farklı alanlarda kullanmak üzere tercih edilebilmektedir. Genellikle çalışma masaları ya da mutfak ve banyo gibi alanlarda sık sık kullanılan bu ürün çeşidi işyerleri gibi daha pek çok yerde de bir o kadar tercih edilebilme niteliğine sahip olan ürünler arasında yer almaktadır. Ayrıca küçük dışında mini kaktüs adı verilen tercih edilen ürün çeşitleri de mevcut bulunmakta ve gerekli şekillerde bireylerin hizmetine sunulmaktadır. Bu sözü edilen ürün çeşitleri dışında çok daha farklı özelliklere sahip olan ürün çeşitleri mevcut olmaktadır. Bu ürün çeşitlerinin başında da aşılı kaktüs adı verilen ürün gelmekte ve bu mevcut ürün kullanıcı kesim tarafından büyük bir ilgi ile tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Bahsedilen bu ürün çeşitlerinin çok çeşitli kullanım alanları ve bakım şekilleri bulunmaktadır. Sözü edilen bu ürün çeşitlerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için ürün için gerekli olan koşulların en iyi şekilde sağlanması gerekmektedir. Bu sayede memnun edici sonuçlara ulaşmak kolaylaşmakta ve bireylerin tatmin olma seviyeleri artmaktadır. Bireylerin maksimum seviyede tatmin olması noktasında kaktüs çiçekleri önem arz eden faktörler arasında bulunmaktadır. Burada belirtilmesi gerekir ki bazı ürünler çiçek verirken bazı farklı niteliklere sahip olan ürün çeşitleri çiçeksiz bir şekilde kullanıcı kesim tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca son olarak belirtilmesi gerekir ki, sözü edilen bu ürüne sahip olmak isteyen belli birtakım bilgi ve tecrübeye hâkim olması gerekmektedir. Bu bilgiler kaktüs bakımı ve kaktüs çoğaltma ve benzeri çok çeşitli konularda olmaktadır. Bu gibi çok çeşitli konularda bilgi sahibi olmak sahip olunan bireyden alınan tatmin düzeyini artırmada yardımcı olmaktadır.

Minimal Düzene Kaktüs ile Adım Atma İmkanını Yakalayın

Minimal Düzene Kaktüs ile Adım Atma İmkanını Yakalayın

Her ne kadar farklı boyut ve biçimlerde çeşitleri olsa da herkes tarafından beğeni ve talep gören oldukça dekoratif bir üründür. Bu mevcut ürünler çok çeşitli özelliklere sahip olmalarından dolayı farklı istek ve ihtiyaçlara sahip olan bireyler tarafından kolay ve pratik bir şekilde satın alınabilmektedir. Kullanıcılara sunulan çok çeşitli kaktüs modelleri arasında dikkat çeken ürünlerden bir tanesi de yılan kaktüs adı verilen ürün çeşididir. Ayrıca sözü edilen bu ürünler çok çeşitli boyutlara sahip olmak ile birlikte büyük ürün çeşitlerini talep eden bireyler tarafından yoğun bir şekilde satın alınan ürünlerden bir tanesi de uzun kaktüs ya da dev kaktüs olarak adlandırılan adı verilen ürün olmaktadır.

Bunlar dışında küçük ya da normal boyutlardaki boyutlara sahip olmak isteyen bireyler tarafından da tercih edilmesi muhtemel ürün çeşitleri mevcut olmaktadır. Ayrıca taş kaktüs adı verilen çok daha farklı niteliğe sahip olan ürün çeşitleri de mevcut olmaktadır. Hakkında açıklama yapılmış olan ürünler ve daha nicesi, hediye olarak da orijinal bir fikir olarak kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Sıradışı olan bu hediye ile karşıdaki bireylerin mutlu edilmesi kolay bir hal almış olmaktadır. Ayrıca bahsedilen bu ürün çeşitleri, uzun vadede kullanıcılar tarafından kullanılabildikleri için talep edilmekte ve büyük bir ilgi ile bireyler tarafından kullanılmaktadır. Çok fazla çiçeklenme gibi bir yapısı bulunmayan kaktüs, oldukça sert mizaçlı bir yeşil bitkidir. Bu bağlamda erkeklere verilecek hediye konusunda her zaman ilk tercih olarak yer alabilir. Sıkça tercih edilme nedenlerinden en önemlisi aslında ortama olan uyumlarından kaynaklıdır. Hem bakımı kolay hem de çabuk adapte olan kaktüslerin tek ihtiyaç duyduğu şey aslında bolca güneş. Kış aylarında dahi sık sık havalandırarak yaşam süresine katkıda bulunabilirsiniz.

Kaktüs Modellerinin Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Kaktüs Modellerinin Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Her üründe olduğu gibi sözü edilen bu ürün çeşitlerinde de pek çok farklılık mevcut olmakta ve çok farklı istek ve ihtiyaca sahip olan bireyler tarafından satın alma eylemi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca sözü edilen bu ürün çeşitlerinin satın alındıkları zaman beraberinde daha pek çok ürünün de satın alınması gerekmektedir. Örneğin bu gerekli olan ürün çeşitlerinden bir tanesi de kaktüs toprağı adı verilen ürün olmaktadır. Bahsedilen bu ürün çeşidi bir bitki niteliğinde olduğu için uzun vadede kullanılabilmesi diğer her bitki çeşidi gibi toprağa ihtiyaç duymaktadır. Sözü edilen bu ürün çeşitleri, sahip oldukları nitelikler ile doğru orantılı bir şekilde çok çeşitli fiyatlara sahip olmaktadır. Sonuç olarak kaktüs fiyatları mevcut ürün ile doğru orantılı olacak bir şekilde değişim göstermekte ve kullanıcılara sunulmaktadır.

Bunun dışında sözü edilen ürün çeşidinin fiyatının belirlenmesi notasında kaktüs meyvesi de etkili olan faktörler arasında yer almaktadır. Bu noktada her birey kendi istek ve ihtiyaçları ile uyum sağlayacak bir şekilde kendi bütçelerini de göz önünde bulundurarak en uygun kararı vermelidirler. Çok çeşitli alanlar içerisinde kullanılmak üzere etkili özelliklere ve gerekli olan niteliklere sahip olan bu ürün çeşitleri tatmin edici süs eşyaları arasında yer almaktadır. Özellikle mutfak gibi çok çeşitli alanlarda kullanılmak üzere tercih edilen bu ürün çeşidi günümüzde popüler olan ve yoğun bir şekilde talep edilen ürün çeşitleri arasında yer alan ürünler arasında yer almaktadır.

Sonuç olarak tatmin edici niteliklere sahip olan ve bir o kadar kullanışlı bulunan bu ürün, zaman içerisinde çok daha farklı şekillerde üretilerek çeşitli istek ve ihtiyaçları bulunan bireylerin hizmetine sunulmaktadır. İşlevsel ve dikkat çekici olan sözü edilen bu ürün ile birlikte en sıradan alanları bile güzelleştirmek ve ilgi çekici bir hale getirmek mümkün olmaktadır. Sizler de birbirinden farklı ürünlerin bulunduğu Trendyol’un internet sitesi ya da online alışveriş uygulaması içerisinde tercihler yaparak istek ve arzularınız doğrultusunda pek çok ürüne en kısa sürede sahip olabilirsiniz. Teraryum, sulukent kaktüs gibi spesifik aramalarınız için arama butonundan yararlanabilir; dallı, çiçekli kaktüsleri araştırmak için filtreleme özelliğimizden faydalanabilirsiniz.