"

Kanken

" araması için 8000 sonuç listeleniyor
Kanken aramanız için ürün bulunamadı. Aşağıdakiler ilginizi çekebilir.

Kanken

Kånken çantaların da parçası olduğu Fjällräven markası, kurulduğu gün itibarıyla kullanıcılarının doğada rahat ve uzun zaman geçirmesini amaç edinmiştir. Åke Nordin tarafından 1950'lerde geliştirilen sırt çantası; hatları, modeli, görünümü ile seneler içinde markanın en öne çıkan ve sevilen ürünü haline gelir. 1960'larda Örnsköldsvik'de kurulan Fjällräven, nesillerdir global çapta doğa tutkunları ve gezginlerce çok sevilen, işlevsel ve yaratıcı ürünler ortaya çıkarmaya devam eder. Geliştirilen ürünler, hem doğa tutkunları hem de sektörün öncü isimlerinden takdir toplayarak farklı ve çok sayıda ödülün sahibi olur. İsveç'te kurulan ve geliştirilen marka, global pazarda da sağlam bir yer edinmiştir.

Fjällräven Kånken Çantanın Doğuşu ve Yolculuğu

Fjällräven; tasarımı, fonksiyonelliği ve dayanıklılığı ile uzun ömürlü bir premium outdoor marka kimliği kazanır. Kånken sırt çantası, Greenland ceket, Expedition Down ceket ve Vidda pantolon Fjällräven markasının ikonik ürünleri haline gelir. Bir yandan ürünlerini geliştirmeye odaklanan marka, diğer yandan ürettiği uzun ömürlü parçalar ile kullanıcılarının doğanın tadını çıkarabileceği, seyahat edebileceği anlarda yanlarında olmaya devam eder. Sürdürülebilir bir üretim-tüketim döngüsü ile vizyoner bir yerde konumlanırken doğasever kullanıcısı ile kullanım aşamasında olduğu kadar fikir ve üretim aşamasında da aynı ruhu paylaşır. Günümüzde Fjällräven, ürünleri ile 20'den fazla ülkede alıcıları ile buluşmaktadır.

İsveç'te 1970'lerin sonunda yapılan bir araştırma, üretilen sırt çantalarının vücut yapımıza uygun olmamasından ötürü, özellikle de çocuklarda artan bir sırt ve bel ağrısı ile karşılaşıldığını ortaya koyar. Outdoor ürünlerinde sağladığı kalite ile dikkat çeken kurucu Åke Nordin, araştırmanın sonuçlarını dikkate alarak ağrı problemlerini ortadan kaldırıp sade, kullanışlı, hafif ve dayanıklı yapıda, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun gözlere sahip bir çanta üretir. Bu çanta, günümüzün ikonik modeli Kånken Classic'tir.

Kånken Ürün Ailesi

1978 senesinde Kånken, günümüzün ikonikleşen sırt çantası olacağı yolculuğuna başlar. 40 seneyi aşkın zamanda Kånken çanta, milyonlarca insanı yarı yolda bırakmayan yol arkadaşı olur ve markanın en ikonik parçaları arasında yer almayı sürdürür. Senelerdir tasarımı üzerinde büyük değişiklikler yapmayan Kånken, yalnızca renk yelpazesini ve çeşitli amaçlarla kullanılacak yeni modeller ekleyerek ürün ailesini genişletir. Bu modeller arasında Kånken Classic, Kånken Mini, Kånken LAptop, No.2 serisi ve Re-Kånken Serisi'nin yanı sıra Kånken fotoğraf makinesi, beslenme, kozmetik, laptop ve tablet çantaları, cüzdanlar ve anahtarlık yer almaktadır.

Kånken Classic

Ön yüzünde bulunan fermuarı tamamen açılabilen, kullanışlı ön ve yan cepleri olan sırt çantasının içinde çıkarılabilir bir oturma pedi bulunmaktadır. Günlük hayatta her zaman size eşlik edebilecek bir tasarımı vardır. 300 gr. ağırlığındadır. Bu kadar hafif olmasına karşın sahip olduğu hacim 16 litredir. Boyutları 38 x 27 ve 13 cm'dir. Tamamen vinylal'den üretilmiştir.

Kånken Mini

Kånken Classic'in küçüğü diyebileceğimiz Kånken Mini sırt çantası, çocuklar için harika bir alternatif olmasının yanı sıra yetişkinler için de gündelik kullanıma uygun, pratik ve kullanışlı bir sırt çantası olarak görülmekte ve yetişkinlerce de sevilen ve tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. 220 gr ağırlığı, 7 lt. hacmi vardır. Boyutları 29 x 20 ve 13 cm'dir. Tamamen vinylal malzemeden üretilmiştir.

Kånken Laptop

Kånken Classic modelinin yanında laptop'ını taşımak isteyenler için uygun ilaveler yapılarak üretilmiş olan sırt çantasıdır. Arka kısmında 13″,15″ ve 17″ boyutlarında laptop'ların sığabildiği, korumalı, fermuarlı ayrı bir bölme yer almaktadır. İçinde Classic modelde olduğu gibi taşınabilir bir oturma pedi vardır. Uzun saatler laptop'ı ve diğer eşyalarını sırtında taşıyacak kullanıcılar için destekli omuz pedli askıları bulunmaktadır. Farklı boyutlarda laptop'lar için farklı boyut ve hacimlere sahip 3 ayrı versiyon üretilmiştir.

Re-Kånken

Fjällräven markasının en özel serilerinden olan Re-Kånken, 11 adet pet şişenin geri dönüştürülerek bir araya gelmesinden meydana gelmektedir. Enerji, su ve kimyasal tasarrufu sağlayan Spindye tekniği kullanılarak üretilen Re-Kånken modeli, kimyasalın minimum seviyede kullanıldığı iplikler ile üretilir. Model, Kånken Classic ve Kånken Mini ile aynı boyutlarda iki farklı versiyonu ile koleksiyonda özel bir yer tutar.

Diğer Kånken Modelleri

No.2 serisi; Classic, Mini ve Laptop boyları ile üretilen, kulpları ve bazı detaylarında deri kullanılmış olan, uzun ömürlü ve sağlam G-1000 kumaşı ile yapılmış, içinde de yine G-1000 standardında oturma pedi bulunan Kånken serisidir.

Kånken Premium Black; tamamen No.2 ile aynı şekilde geliştirilmiş, ancak tümü siyah malzemeler kullanılarak üretilmiş özel bir Kånken modelidir.

Kånken Photo İnsert, yumuşak korumaları ve isteğe göre düzenlenebilen iç bölmeleri olan bir çantadır. Kånken Mini boylar ve Kånken Laptop 13″ boylar dışında tüm Kånken'lerin içine sığmakta, böylece sırt çantası olarak da taşınabilmektedir.

Kånken Laptop & Table Case; 34 x 24 ve 2.5 cm, boyutlarına kadar olan laptop ve tablet bilgisayarlar için uygun, yumuşak ve korumalıdır. Fermuarlı ana bölmesi ve açık yan cebi vardır.

Kånken Mini Cooler; yiyecek ve içeceklerinizi, sıcaksa sıcak, soğuksa soğuk tutabilen Mini boylara tam oturan ve tüm modellere sığabilen bir beslenme çantasıdır.

Kånken Toiletry Bag; kozmetik veya tıraş çantası olarak kullanılabilen, 2 ana bölümlü ve içinde düzenleyicileri ve cepleri bulunan bir modeldir.

Kånken Travel Wallet, bir fermuarlı ana bölüm ve bir dış cepten oluşmaktadır. Fermuarlı ana bölümde; pasaport, kredi kartı, kartvizit, bozuk para, kağıt para ve telefon için ilave cepler yer almaktadır.

Kånken Card Wallet, gündelik hayata uygun tasarlanmıştır. Bir fermuarlı ana bölüm ve bir dış cepten oluşmaktadır. Fermuarlı ana bölümde; bozuk para, kağıt para, kredi kartı, kartvizit ve anahtar için ilave cepler yer almaktadır.

Kånken Pen Case, çantaların yan bölümünde bulunan ceplere dik olarak tam oturabilmektedir. Bir fermuarlı ana bölümü bulunmaktadır.

Kånken Keyring, Kånken omuz askıları ile aynı dokuya sahip olan anahtarlık, ailenin en küçük üyesidir.

Yukarı Çık