"

Kapatıcı

" araması için 1488 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
GörkitoKapatıcı No:01
(127)
41,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kapatıcı

Her kadının makyaj çantasında yer alan kapatıcı ürünleri, küçük kusurları görünmez kılmak veya göz altını aydınlatmak için tercih ediliyor. Fondötenden daha yoğun etki vadeden kapatıcılar, makyajı kusursuzlaştırmak için kullanılıyor. Kapatıcılar, farklı yapıları ve özellikleri ile pek çok çeşide sahip. Krem, sıvı, köpük ve stick kapatıcı formları çeşitler içinde yer alıyor. İhtiyaçlarınıza, kullanım alışkanlıklarınıza en uygun kapatıcı formunu seçtikten sonra cilt renginize uygun bir alternatifi alabilirsiniz. 

Kapatıcı Seçmenin Püf Noktaları 

Kapatıcı seçerken kullanım alışkanlıklarınız ve gereksiniminiz üzerinden ilk elemeyi yapabilirsiniz. Kapatıcıda az ürünle bol fayda sağlamak esas görülüyor. Eğer elinizde ölçüyü iyi ayarlayabiliyorsanız, sıvı kapatıcıları tercih edebilirsiniz. Ancak fazla ürün sürüldüğünde sıvı kapatıcılar kırışıklıklara dolarak sizi daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Bol malzeme kullanmaya alışıksanız ve henüz daha risksiz seçenekler tercih etmek istiyorsanız, fırça veya süngerle uygulanan kapatıcılardan alabilirsiniz. Fırça ve süngerler ürünü hafifçe uygulamanızı sağlıyor. Göz altına uygulama yapacaksanız ve göz altında şişlikten de şikayetçiyseniz, kafein etkili kapatıcıları seçebilirsiniz. Eğer sivilce kapatıcı olarak ürün kullanacaksanız, muhakkak fırça ile sürülen bir ürün almalı, sivilce üstüne sürdüğünüz fırçayı yüzünüzün diğer kısımlarında temizlemeden asla kullanmamalısınız. Kapatıcı formunu belirledikten sonra renk seçimi için karar verebilirsiniz. Göz altını aydınlatmak için kapatıcı kullanmak gerekir, ancak göz altınızda morluk varsa seçeceğiniz kapatıcının teninizden bir ton koyu olması tercih sebebidir. Koyu renk göz altının kamuflajını sağlıyor. Eğer morluk sorunu yoksa ten renginizde bir kapatıcı alabilirsiniz. Çok açık tonlar göz altınızı öne çıkaracağından (Aydınlatma uygulanan bölge göz yanılması ile daha önde görünüyor.) gözleriniz daha yorgun ve şiş görünebiliyor. 

Kapatıcı Uygulamak İçin Bilinmesi Gereken Noktalar 

Kapatıcı uygulamadan önce teninizi makyaja hazırlamalısınız. Gözlerinizi temizledikten sonra göz altı nemlendiricisini ve varsa makyaj bazını uygulamalısınız. Ten makyajı için uygulayacağınız fondöteni de göz çevresine gelmeden sürmeli ve cildin alt makyajını tamamlamalısınız. Ardından gönül rahatlığı ile kapatıcıyı sürebilirsiniz. Elinize az ürün almalı, gerekli hallerde yeniden ürün alarak uygulamaya devam etmelisiniz. Kapatıcıyı göz altından burun kanatlarına uzanacak kadar ters bir üçgen şeklinde sürebilirsiniz. Böylelikle yüzünüz daha aydınlık görülür. Bu bölgede sıklıkla görülen gözenek problemine sahipseniz, makyaj öncesinde baz veya primer uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Eğer gözenek kapatıcı özelliği olan bir ürüne sahipseniz, bazsız da uygulama yapabilirsiniz. Eğer sivilce kapatacaksanız, fondötenin üzerine küçük bir fırça ile kapatıcıyı nokta halinde koymalı ve çevresini hafif hareketlerle doğallaştırmalısınız. Kapatıcı birkaç saniye içinde kuruduktan sonra üzerine allık ve pudra uygulayabilirsiniz. 

Kapatıcı Fiyatları

Uygun fiyatlı kapatıcı bulmak her zaman kolay olmuyor. Bir kapatıcıya "uygun fiyatlı" demek için ise etiket fiyatından ziyade fiyat-kalite dengesini gözetmelisiniz. Kapatıcı fiyatları; ürün içeriklerine, vaatlerine, özellik, form ve markalarına göre değişiklik gösterebiliyor. Kampanya dönemlerinde farklı markaların ürünleri yakın fiyatlarla satın alınabiliyor. MAC kapatıcı, genellikle Maybelline kapatıcı ve L'Oréal kapatıcı çeşitlerinden daha yüksek fiyatlarla alıcı buluyor. Stüdyo makyajı için tasarlanan MAC ürünleri, yoğun etki ile diğer markalardan farklı vaatler sunuyor. En pahalı kapatıcı en iyi kapatıcı anlamına gelmiyor. Örneğin, eğer yalnızca günlük kullanım için bir kapatıcı istiyorsanız, çok yoğun etkiye gerek duymayabilirsiniz. Cildinizin ihtiyaç duyduğundan daha yoğun ve fazla miktarda ürün kullanmanız da cilt temizliğini zorlaştırıyor ve cildinizin yıpranmasına sebep oluyor. Kapatıcı seçerken kullanım gereksinimlerinizi, alışkanlıklarınızı, bütçenizi değerlendirerek ürünlere karar vermeli ve size en uygun olan kapatıcıyı seçmelisiniz. Her cilt için en iyi kapatıcı farklı olabilir, Trendyol'da tüm ürünlerin bilgilerini inceleyerek bilinçli tercih yapabilirsiniz.