"

Kapı Önü Aksesuar

" araması için 864 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kapı Önü Aksesuar

Evin içinin neşesini dışarıya taşımak için en güzel yol, kapıya bir süs asmaktan geçiyor. Neşeli, şakacı kimlikleri ile misafirleri ev sahibinden önce karşılayan kapı süsleri, yüzlerde gülümseme bırakıyor. Yaşayanların zevkine göre belirlenen kapı süsleri, sadece kapının önünden geçenlere bile pozitif enerji veriyor.

Hangi Kapı Süsü Ne İfade Ediyor?

Önceleri doğum, bayram gibi özel günlerde kapının önüne konulan süsler, evin içindeki değişikliği veya o güne dair güzel duyguları insanlarla paylaşma amacını taşıyordu. Artık tamamen dekoratif amaçlı olarak kullanılan kapı süsü modelleri evin içinde yaşayan insanların nasıl bir aile olduklarını da anlatıyor. Apartman dairesi ya da bahçeli evlerde kullanılan farklı modeller, dekorasyonu tamamlarken kimi inanışları da belirginleştiriyor. Kapının önüne konulan bir fil, bereketi çağrıştırırken, baykuş heykeli ya da resmi ile bilgelik anlatılıyor. Kimi evlerin önünde görülen at nalı ya da nazar boncuğunun ise eve uğur getirdiği ve nazarı uzak tuttuğu düşünülüyor.

Stresli bir günün sonunda eve gelen kişiyi karşılayan kapı süsü, o kişiye negatif olan her şeyi kapının dışında bırakması gerektiğini de çağrıştırıyor. Kapının önünde sizi bekleyen gülümseyen bir kedi heykeli, aslında beyne “Eve geldin” sinyali de gönderiyor. Bu dekoratif malzemeler kişinin iç dünyasını rahatlatıyor. Kapı süsü seçerken o süsün kişiye ne anlattığı önem kazanıyor. Kimileri fil görüntüsünü sadece büyüklük olarak algılarken, buğdayları bereket olarak sembolize ediyor. Bu da kapı önü süsleri ile dekorasyonun nasıl kişiselleştirilebileceğini ifade ediyor.

Paspaslar ve Kapı Numaraları ile Sade Şıklık

Dış kapı süsü olarak paspaslar ve kapı numaraları da kullanılıyor. Mermer üzerine çini boyası ile otantik desenler çizilerek yapılan kapı numaralarının her biri kişiye özel yapılmış çağrışımı taşıyor. Çift taraflı yapışkan bant ile kapı ya da duvara tutturulabilen kapı numaraları, özellikle bahçeli evlerde bahçe kapısında çok şık görünüyor. Paspaslar ise bazı apartmanların uyguladığı “Kapının önüne eşya koymayın” kuralına uyan en güzel kapı önü süsü. Misafirlere “Hoş geldiniz” ya da “Güle güle” diyen ya da her gün eve dönen ev sahibini karşılayan paspaslar, kaliteli örgüleri ve dokumaları ile uzun süre dayanıyor. Özellikle bahçeli evlerde kapı önüne konulan süsler arasında, saksı bitkileri de yer alıyor. Özel şekillerde budanmış ağaçlar, ışıklarla süslenerek bahçe içinde ve ev kapısının önünde aydınlık ve canlı bir hava veriyor.

Bahçeli evlerde kullanılacak heykel türü kapı süsleri bazı apartman dairelerinde, koridorda yer kapladığı ve genel kurallara uymadığı için kabul edilmiyor. Bu durumda kapıya asılan “Hoş geldiniz” tabelasındaki renkler ve ifadeler, gelenleri eve girmeden önce psikolojik olarak hazırlıyor. Uçsuz bucaksız bir deniz resminin üzerine yazılmış “Hoş geldiniz” yazısı, insanda huzuru, rahatlığı ve keyfi çağrıştırırken, daha sanatsal içerikli görüntüler evde yaşayanların kültüre ve sanata bakış açıları hakkında bir ön fikir verebiliyor. Dış kapı süsü modelleri, Trendyol çatısı altında, herkesin zevkine hitap eden ürünlerden oluşan bir seçki ile tüketicinin karşısına çıkıyor.

Kapı Süsü Fiyatları

Kapı süsleri, dekorasyondan hoşlanan kişiler için önemli bir aksesuar olarak öne çıkıyor. Bu süsler eğer bahçeli bir eve satın alınacaksa ve bahçede duracaksa hava şartlarından etkilenmemesi gerekiyor. Apartman içinde, daire kapısı üzerinde ya da önünde duracaksa darbeden etkilenmeyen, çabuk kırılmayan ürünler olması önem taşıyor. Dış kapı süsü modelleri, tasarımlarına göre değişen fiyatlarda satılıyor.

Trendyol'un ev dekorasyon kategorisi içerisinde sunulan kapı önü aksesuar modellerinden beğendiğinizi seçebilir ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.