İlgili Kategoriler
Materyal
Renk
Parça Sayısı
Ürün Tipi
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Karaca Fırın & Kek Kalıpları

" araması için 146 sonuç listeleniyor

Karaca Kek Kalıbı

Kap ve Kalıp Boyutları Neye Göre Değişir?

Yemek yapan birçok kişi için besinlerin sağlıklı ve lezzetli olup aynı zamanda hoş bir sunum ile sergilenmesi oldukça önemlidir. Hemen hemen her evde sıklıkla yapılan ve keyifle tüketilen gıdaların başında gelen kekler için de aynı öncelikler söz konusudur. Evlerde yapılan bu tatlı ikramlıkların istenildiği ölçüde ideal olması için gıdanın doğru tarif, malzeme ve yöntemlerle pişirilmesi gerekir. 1973 yılından beri faaliyette olan Karaca markası; kullanıcılarını daima memnun etmeyi hedefler. Tüm alanlarda olduğu gibi mutfak konusunda da dikkat çeken marka, Karaca kek kalıbı ile fark yaratır. Mutfaklara kullanım ve pişirme kolaylığı getiren bu eşsiz lezzet kapları, farklı boy ve modelleriyle sunumlara zenginlik katar. İçi hamur kalmadan, iyi kabarmış, tam kıvamında pişmiş bir unlu mamul için kullanılan malzemenin kalitesi ve miktarı gibi pişirilme şekli de oldukça önemlidir. Gıda maddesi içinde kullanılan malzemeler kadar pişirme kaplarının da kalitesine gereken önem verilmelidir. Zira iyi malzemelerle yapılan bir mamul, yanlış veya kalitesiz bir mutfak gereciyle pişirildiğinde; kalıba yapışma, yanma gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir. Karaca kek kalıbı kullananlar sağlamlık, bakım ve temizlik gibi fonksiyonel özelliklerin yanı sıra zengin alternatif seçeneklerinden dolayı birbirinden zarif tasarımları seçebilir. Gerek kendisi ve ailesi gerekse yakınları veya misafirleri için özenli reçeteler hazırlamak isteyenler, kimi zaman farklı tariflerden yararlanarak kimi zaman da kendi fikirlerini kullanarak lezzetli ve şık keklere imza atabilir. Böylece hem lezzet hem de estetik açısından farklı farklı çeşitler pişirilip keyifle yenilebilir. Sıradan kalıplardan kurtulmak isteyen mutfak dostları klasikleşmiş kare ve dikdörtgen kalıpların dışında yepyeni tasarımlar sayesinde yaratıcı yiyecekler sunabilir. Servis kolaylığı açısından da bu tatlı mutfak aksesuarları ince ya da kalın dilimli servislere uygun olarak tasarımlanır. Yapma amacına ve günün önemine göre de kap veya kalıp seçilebilir. Örneğin; özel günler ve sevdikleri için pasta yapmak isteyenler, kalpli kalıplarla duygularını yansıtabilir. Eğer siz de özenli lezzetler hazırlamak isterseniz; Trendyol Fırın Kek Kalıpları sayfasından Karaca markasını seçerek birbirinden şık alternatiflere ulaşabilirsiniz.

Kap ve Kalıp Boyutları Neye Göre Değişir?

Kek pişirirken tarifteki ölçülere uymak, tat ve görünüm için son derece önemlidir. Doğru reçete ile hazırlanan bir gıda için ikinci önemli koşul; pişirilecek kabın seçimidir. Kabın büyüklüğü malzeme ile doğru orantılı olmalıdır. Kullanılacak kalıp için ikramlığın kaç kişilik ya da ne kadar büyük olacağı öncelikler arasında yer alır. Örneğin; tek kişilik servise uygun mini çeşitler için Karaca muffin kek kalıbı tercih edilebilir. Az sayıda kişiye ikram edilecek, düşük gramajlı unlu mamuller için küçük çaplı bir kalıp kullanılabilir ancak daha büyük keklerin yapımı amaçlanırsa; ölçüsü geniş kare veya dikdörtgen kalıpların yanı sıra çapı geniş oval ya da kelepçeli formlar satın alınabilir. Karaca dikdörtgen kek kalıbı çeşitleri içinde 23x33x5 cm boyutlu bir kap, büyük gramajlı kekler için idealdir. Tarife ya da istenilen görünüme uygun olarak bazen derinliği yüksek kalıplar da tercih edilebilir. Bu tür beklentiler için yine dikdörtgen modeller arasında bulunan 23x13x7,5 cm’lik bir kalıp alınabilir. Küçük veya orta boy bir tercih içinse; Karaca 22 cm kek kalıbı ideal bir ölçü olabilir. Yuvarlak kalıplarda boyutlar ortalama olarak 24 cm, 25 cm ve 26 cm’dir. Aynı anda küçük boyutlarda ancak farklı görünüm ve lezzetlerde ikramlıklar hazırlanmak istenirse her bir modeli ayrı figürlerden oluşan Karaca 4’lü kek kalıbı modeli seçilebilir. Böylece tek seferde birden fazla farklı ikramlık pişirilebilir. Tercihe göre tüm kekler aynı malzemeden olabileceği gibi farklı malzemelerden de yapılabilir. 4’lü model sayesinde farklı görünümler elde edilebilir. Üstelik pişirme sonrası ufak dokunuşlar ile sunumları daha farklı ve yaratıcı hale getirebilirsiniz. Örneğin; sade bir kek, 4’lü kalıp ile pişirildikten sonra birinin üzerine çikolata sos, diğerine pudra şekeri, diğerlerine ise krem şanti ya da krema eklenerek farklılık yaratılabilir. Arzuya göre 4’lü kalıplardan sadece biri veya ikisi de kullanılabilir. Pişirilen bu malzeme ile pasta yapmak isterseniz de; ince ve yumuşak kek olarak bilinen pandispanya hazırlayabilirsiniz. Pandispanya yapmak için yüksek derinlikli kalıplara ihtiyaç duyulmaz. Derinliği 2,5 cm’den başlayan fırın tepsisi ya da 5 cm’lik herhangi bir kek kalıbı işinizi görür. Benzer biçimde tart hazırlamak için de düşük derinlikteki kalıplar kullanılabilir. Tart pişirilirken genellikle bu işe uygun Karaca tart kek kalıbı seçilir ancak çok derin olmayan ve özellikle kenarları tırtıklı olan dalgalı kalıplardan da yararlanılabilir. Muffinler için ise küçük çaplı ancak çok sayıda kalıbın bir arada olduğu mini ve yuvarlak kalıplar tercih edilebilir. Muffin’in boyut ve sayısına göre 6’lı ya da 12’li kalıplar seçilebilir. İhtiyacınıza uygun farklı boyut ve modellerdeki kalıplar için Karaca markasının zengin modellerini Trendyol sayfasından inceleyebilirsiniz.

Güçlü Markadan Benzersiz Kek Kalıbı Modelleri

Güçlü Markadan Benzersiz Kek Kalıbı Modelleri

Unlu gıdalar için kullanılan kalıp modelleri birçok kritere göre farklılık gösterir. Bu modeller hem şekil hem de ürün malzemesine göre değişebilir. Şekil itibarıyla kare, dikdörtgen, oval, silindir ve baton gibi düz geometrik biçimlerin yanında yıldız, çiçek, dalga ve kalp gibi şekilleri olan özel kalıplar kullanılabilir. Özellikle davet sofraları için bu özel şekilli kalıplar ile son derece keyifli sunumlar yapılabilir. Figürlü kalıplar, sıradan bir çeşidi bile benzersiz hale getirebilir. Son yıllarda gözde olan desenler arasında Karaca tornado kek kalıbı , Karaca rüzgar gülü kek kalıbı veya Karaca rose ve star kek kalıbı birçok mutfakta sevilerek kullanılır. Klasik formların dışında kekine özel bir şekil vermek isteyenler, aries modeli ile özel davetlerinde harikalar yaratabilir. Tencereler, tavalar gibi pek çok mutfak ekipmanında olduğu gibi kalıplar da farklı malzemelerden üretilir. Son yıllarda popüler olan ve sık sık kullanılan granit, seramik, döküm ve silikon gibi malzemeler kalıp için de idealdir. Örneğin; granit, seramik ve silikon malzemeler yapışma riskini azalttığı için döküm malzemeler ise pişme kalitesine etki ettiği için tercih edilir. Karaca granit kek kalıbı ya da Karaca seramik ve emaye kek kalıbı gibi modeller, bu özellikleri dolayısıyla sevilerek kullanılır. Az gramaj ile pişirilen muffin tipi mamullerde kalıba yapışma, sık rastlanan sorunlar arasında olmakla beraber özel silikon kalıplar, bu sorunu ortadan kaldırır. Düşük sıcaklıklarda ağır ağır pişmesi gereken besinler için ise Karaca döküm kek kalıbı muhteşem bir seçenektir. Yıldönümleri, doğum günleri, sevgililer günü gibi özel zamanlar için saklanan Karaca kalpli kek kalıbı, günlük yaşamda da hoş sürprizler için keyifli bir alternatif olabilir. Kalıp modelleri, pişirilecek unlu mamulün cinsi göz önünde bulundurularak da seçilebilir. Örneğin; browni için kare veya dikdörtgen formlar servis için daha uygundur. Benzer biçimde mozaik pasta yapımında baton kalıplar, pasta yapımında ise yuvarlak ya da kare formlar seçilebilir. Siz de Trendyol online alışveriş sayfasındaki birbirinden güzel Karaca kek kalıpları arasından istediklerinizi alarak sevdiklerinize nefis kekler sunabilirsiniz.

Fonksiyonel Kek Kalıpları

Fonksiyonel Kek Kalıpları

Mutfakta keyifli zaman geçirmenin en önemli faktörlerinden biri; kullanılan malzemelerdir. Mutfaktaki ekipman ne kadar işlevsel ise işler de o kadar zevkli hale gelir. Bazı pişirme aksesuarlarının işlevselliği, ürünlerin tasarımı ve malzeme kalitesiyle yakından ilgilidir. Kullanım kolaylığı açısından Karaca kelepçeli kek kalıbı, oldukça pratiktir. Kek fırından çıkarılıp bir miktar soğumaya bırakıldıktan sonra kalıbın yanlarında yer alan özel klipsler kolayca çözülür. Böylece ziyansız ve zahmetsiz olarak kalıbından çıkarılır. Seramik ve granit malzemelerden üretilen kalıplar, hem gıdanın tam istenildiği gibi pişmesine yardımcı olur hem de kolay temizlenir. Çok ince ve kalitesiz malzemelerden yapılan kalıplar, hamurun dış yüzeyinin çok çabuk pişip yanmasına, ısı iletkenliğinin az olmasından dolayı içinin çiğ kalmasına sebebiyet verebilir. Oysaki özel malzemelerden üretilen markanın koleksiyonunda bu sorunlar yaşanmaz. Bazen de mutfakta yaşanabilecek aksilikler dolayısıyla kalitesiz malzemelerden yapılan ürünlerde kırılma, çatlama gibi hasarlar görülebilir ancak yıllarca güvenle kullanılan tüm Karaca ürünleri gibi unlu gıda kalıpları da sağlamlığıyla mutfak dostlarının gönlüne taht kurar. Özellikle döküm ve granit malzemelerden üretilenler, darbe aldığında yamulmaz. Ayrıca ısıyı homojen şekilde dağıttığı için besinin hamur kalma veya yanma riski önlenir. Kısaca yanmaz, yapışmaz, kırılmaz özellikteki dayanıklı malzemelerden üretilen bu kalıplar, keyifli tasarımlarıyla da sofralara zenginlik katar. Yüksek dereceli sıcaklıktaki her tür fırın için uygun olan modeller, zarar görmeden bulaşık makinelerinde temizlenebilir. Sıklıkla kullanılan kalıplar arasındaki favori modellerin üçlü ya da ikili setler halinde satın alınması daha fonksiyoneldir. Karaca 2’li kek kalıbı setleri, hem takım oluşturdukları hem de daha avantajlı fiyatlarla sunuldukları için tercih edilir. Ürünlerin kullanım özelliklerine ilişkin detaylı bilgilere Trendyol’da bulunan Karaca kek kalıbı yorumları üzerinden erişebilirsiniz.

Renkli Kalıplar ile Mutfağınız Artık Daha Canlı

Renkli Kalıplar ile Mutfağınız Artık Daha Canlı

Birçok kişiye göre mutfakta zaman geçirmek bir nevi terapi gibidir. Çoğunlukla mutfağını sevenler; yemek yapma işine daha çok zaman ayırır. Yemek yapmayı hobi olarak görenler, mutfakta kullandıkları araç-gereçleri de özenle seçer. Bazı kişiler mutfak dekorasyonunda yalınlıktan hoşlandığı için nötr renkteki mutfak ekipmanlarından yana tercihte bulunur. Bazı kişiler de; mutfak araç ve aksesuarlarında soft ya da canlı renklere yönelir. Marka güvencesiyle üretilen kalıplar, farklı modellerin yanı sıra zengin renk alternatifleri sunar. Siyah ve beyaz gibi klasik renklerin dışında pek çok renk çeşidiyle üretilen kalıplar, tasarımları daha da güzelleştirir. Kahverengi, kırmızı, yeşil, gri, pembe ve mor gibi renklerin yanı sıra gold, blush gibi özel renkler de koleksiyonda yer alır. Son yıllarda mutfak gereçlerinde pembe ve yeşil gibi soft renklerin favori olması sonucu özellikle Karaca pembe kek kalıbı ön plana çıkmıştır. Bu seriyi Karaca rose gold kek kalıbı, Karaca blush kek kalıbı, Karaca shiny rose kek kalıbı gibi pembe rengin farklı tonları izler. Rose gold ve shiny rose kalıplar, parlak renklerden hoşlanan kişilere hitap eder. Pembe dışında en gözde renklerden biri de mor olup, Karaca pretty ve violet kek kalıbı canlı görünümü ile mutfaklara renk katar. Yeşilden hoşlananlar için Karaca jennese kek kalıbı birçok farklı modeliyle keyifli bir seri oluşturur. Seçkin seriler arasında yer alan Karaca cassie kek kalıbı ile Karaca aries ve libum kek kalıbı, gerek tasarımları gerekse renkleri ile dekorasyona ayrıcalık katar. Mutfaklarda elegans tarzdan hoşlananlar ise Karaca copper kek kalıbı ile zevkini yansıtabilir. Eğer zarif tasarımlarla mutfağınıza şıklık katmak isterseniz; Trendyol sayfasındaki Karaca fırın kalıpları kategorisinden ürünlerin farklı renklerini görebilirsiniz.

Kalıpların Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalıpların Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalıplar, talimatlar doğrultusunda kullanıldığında uzun süre sizinle olur. Hamuru yağlama aşamasında silikon veya yumuşak fırça kullanırsanız; çizilme riskini azaltırsınız. Kalıplar, kullanım sonrası temizlik için bulaşık makinesinde ya da elde yıkanabilir. İkramlıklar pişirildikten sonra kalıpta az olsa bile hamur parçası görürseniz; bulaşık makinesine atmadan önce bir süre ılık suda bekletmeniz ve hamuru yumuşattıktan sonra fırçalamanız daha etkili sonuç verir. Ilık suya elma veya üzüm sirkesi damlatıp bekletmek de lekelerin çıkmasını kolaylaştırır. Ayrıca mevcut lekelere limon sürüp, zeytinyağı ile temizlemek de kalan hamur parçalarının yüzeyden ayrışmasını sağlar. Makine dışında elde temizlik için kalıbı ılık ya da sıcak suda bir miktar beklettikten sonra deterjanlı süngerin yumuşak kısmı ile yıkamak gerekir. Yapışmazlık özelliğinden ötürü Karaca silikon kek kalıbı modelleri çok kolay temizlenir. Bu tipteki kalıplar, makinede yıkama için de uygundur. Küçük gözlü olmaları sebebiyle Karaca mini ve yuvarlak kek kalıbı zor temizlenir diye düşünülse de aksine kolayca temizlenir. Özel malzemelerden üretilen tüm Karaca ürünlerinde olduğu gibi bu kalıpların hijyeni de size sunulan kullanım talimatları doğrultusunda zahmetsizce sağlanabilir. Parçaların her kullanımda ilk günkü gibi bakımlı olması için sert yüzeyli fırçalar ya da teller ile kesinlikle temizlenmemesi gerekir çünkü çok sert yüzeyli temizlik malzemeleri, ürünleri çizip hasar verebilir. Özellikle seramik ve teflon yüzeye sahip ürünlerde metal malzeme kullanılmaması tavsiye edilir. Sık kullanılan ürünleri mutfak dolaplarında kolay alınabilecek yerlerde saklamak, iç içe geçebilen kapları bu şekilde muhafaza etmek, ürünlerin üzerine ağır mutfak ekipmanları koymamak uzun ömürlü kullanım sağlar. Yıllar boyunca güvenle kullanabileceğiniz çeşitli renkteki ve desendeki ürünler için Trendyol sayfasındaki Karaca Fırın Kalıpları kategorisinden favori ürünlerinizi seçebilirsiniz.

Kalıplarda Avantajlı Fiyatlar Trendyol’da

Kalıplarda Avantajlı Fiyatlar Trendyol’da

Tüm mutfak gereçlerini olduğu gibi kalıpları almadan önce de ürünlerin hangi malzemeden yapıldığına, şekline, boyutuna ve en çok hangi ekipmanın ihtiyacınızı karşıladığına dikkat etmelisiniz. Sağlamlık ve işlevselliğinin yanı sıra benzersiz şıklıkları sayesinde rakiplerine daima fark atan Karaca markası, farklı renk ve desenlere sahip kaplarla kullanıcılara zengin ürün seçenekleri sunar. Kaliteli malzemelerden üretilen Karaca kek kalıbı fiyatları ise; ekipmanların niteliklerine göre çeşitlilik gösterir. Fiyat aralığının değişmesinin en önemli sebeplerinden biri; modellerin sahip olduğu malzemenin türü ve şeklidir çünkü her bir kalıbın diğerlerine göre farklı bir sınıfı bulunur. Karaca tarafından üretilen kalıplar alüminyum, carnauba wax kaplama, çelik, silikon, emaye, granit ve döküm türleri ile piyasaya sunulur. Bu materyallerin neredeyse hepsi yapışmaz yüzeyli ürünlerden oluşur ancak materyalden dolayı unlu gıdaların pişme süreleri farklılık gösterebilir. Siz de markaya ait modeller arasından tercih yaparken kullanım amacınızı daima göz önünde bulundurmalısınız. Uzun süreli kullanımlar için çoğunlukla granit, çelik ve döküm malzemelerden üretilen modeller seçilmelidir. Uygun fiyatlarla piyasaya sunulan silikon kalıplar, saklama kolaylığı ve esnekliği sayesinde kullanıcılardan tam not alır. Fiyat aralığı konusunda etkili olan bir diğer faktör de; kalıpların sahip olduğu boyuttur. Fiyat artışı çoğu zaman boyut ile doğru orantılıdır. Yapım amacına göre değişen tercihler, modellerin fiyatları üzerinde de etkilidir. Eğer birden fazla ürüne ihtiyacınız varsa; en çok kullanılan Karaca 3’lü kek kalıbı setlerinden alarak mutfağınızdaki eksiklikleri tamamlayabilirsiniz. Birbirinden güzel ve lezzetli, muhteşem tatlar hazırlamak için her bütçeye uygun seçenekleri Trendyol sayfasında bulabilirsiniz. Karaca Fırın & Kek Kalıpları kategorisi üzerinden ürünleri ve özelliklerini tüm detayları ile inceleyebilir, kullanıcı yorumlarını değerlendirerek ihtiyacınız olan ürünlere bir an önce kavuşabilirsiniz.