"

Kartuş

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor
Canon Crg-057h Orjinal Toner
Kargo Bedava
CanonCrg-057h Orjinal Toner
2.544 TL
Sepete Git

Kartuş

Günlük olarak kullanılan elektronik aletlerin sayısı her geçen gün artış gösterir. Teknolojide yaşanan gelişmelerle kişilerin çalışma şekillerini kolaylaştırmayı hedefleyen markalar, elektronik aletlerdeki özellikleri de sürekli olarak geliştirir. Gün içinde en az akıllı telefonlar kadar kullanılan bilgisayarlar, özellikle iş yerlerinin olmazsa olmaz elektronik aletlerinden biridir. Her sabah işe gittiğinizde ilk iş olarak bilgisayarınızı açar ve işlerinize başlayabilirsiniz. İş yerinde yaptığınız toplantıda katılımcılara vermeniz gereken belgeler olabilir. Bu belgeleri pratik ve hızlı şekilde kağıda dökmenizi sağlayacak olan aletlerse yazıcılardır. Yazıcılar, bilgisayar ekranında kendi yazmış olduğunuz yazıyı kağıda basmanızı sağlar. Eğer bir yazıcınız yoksa bu baskı işlemi için size en yakın kırtasiyeye ya da herhangi bir baskı merkezine gitmeniz gerekir. Bu da özellikle yoğun iş temposunda size ekstra zaman kaybettiren bir durumdur. Tüm bunların yaşanmaması adına bilgisayarlar kadar önemli olan yazıcılar, sizlerin talebini en doğru şekilde karşılayabilmek adına pek çok özelliği barındırır. Yazıcı denince ise ilk akla gelen kartuş nedir sorusudur. Yazıcıların baskıya dönebilmesini sağlayan yakıtlara verilen isim, bu sorunun en basit ve açıklayıcı cevabıdır. Bir araba, benzin ya da motorin yakıtı olmadan hareket edemiyorsa yazıcılar da içlerinde kartuş boyası barındıran parçalarla basım işlemini gerçekleştirir. Yazıcıların her türlü talebinizi karşılayabilmesi içinse fark yaratması önemlidir. Bu noktada eski yıllarda siyah ve beyaz dışında baskı yapamayan bu aletler, günümüzde kartuş renkleri sayesinde pek çok farklı renkteki baskıyı elde etmenizi sağlar. Yazıcılar ve yazıcıların baskı yapmasını sağlayan kartuşlar, birbirinden ayrılmayacak iki üründür. Kullanıcılar ister iş hayatlarında isterlerse de günlük hayatlarında herhangi bir belge çıktısı alabilmek için bu aletlere ihtiyaç duyar. Bu nedenle de kartuş nerede satılır sorusu, bu parçaya ihtiyaç duyanların merak ettiği bir konudur. İhtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizler için en uygun modelleri Trendyol üzerinden detaylı bir şekilde inceleyerek kararınızı verebilirsiniz. Yazıcı seçiminde fiyatlar da cihazların özellikleri kadar önemlidir. Kartuş fiyatları karşılaştırması yaparak hem bütçenize hem de taleplerinize en uygun modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

3D Yazıcı ve Kartuşlarla Teknolojinin Keyfine Varın

Son yıllardaki teknolojik gelişmeler hemen hemen her sektöre etki eder. Teknolojik gelişmelerden payına düşeni alan sektörlerden biri de baskı ve yazıcı sektörüdür. Eskiden sadece iş yerlerinde, kırtasiyelerde ya da basım yapan yerlerde bulunan yazıcı ya da fotokopi makineleri günümüzde evlerde de kullanılır. Yazıcılara bu kadar rağbet gösterilmesi de bu sektörü oldukça geliştirir. Yazıcılar, bilgisayar ya da telefondaki bir yazıyı ya da fotoğrafı kağıda basarak çıktı almanıza yardımcı olur. Eski yıllarda sadece çıktı amacıyla kullanılan bu aletler, günümüzde bambaşka bir tasarım ve amaçla da kullanılabilir. Teknolojinin geldiği noktayı gözler önüne seren 3D modeller, yazı ya da fotoğraf çıktısı almanın yanı sıra üretim de yapılabilen cihazlardır. Üretim sektörüne büyük katkı sağlayan 3D yazıcıların temel mantığı; bilgisayar, tablet ya da telefon üzerinde tasarlanan dijital bir ürünü yazıcıyla birlikte elle tutulabilen fiziksel bir ürüne dönüştürmesidir. Özellikle üretim ve mühendislik sektörlerinin günümüzde sıklıkla kullandığı 3D yazıcıların çalışma mekanizması ise genel olarak üç adımdan meydana gelir. İlk adım yazıcıların modelleme kısmıdır. Bilgisayarlarda ilgili programlarla basımı gerçekleştirilecek olan ürünün çizimi ve tasarımı hazırlanır. Sonraki adım 3D baskının gerçekleşmesidir. Baskı gerçekleştirilip ürün meydana geldiğinde ise belli başlı ufak pürüzler söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda 3D yazıcıların çalışma mekanizmalarına ait son adım olan yüzey iyileştirme gerçekleştirilir. Bu adım sayesinde baskıyla elde edilen üründe meydana gelen hatalar temizlenerek kusursuz bir 3 boyutlu tasarım meydana gelir. Teknolojinin her geçen gün değişip gelişmesiyle birlikte baskı sektöründe de oldukça farklı tasarımlar ve ürünler boy gösterir. Baskılara bambaşka bir tarz katarak farkını ortaya koyan 3D yazıcılar, özellikle son yıllarda oldukça rağbet gören cihazlar arasına girer. Bilgisayarda hazırlanan bir tasarımın fiziki bir boyut kazanmasını sağlayan bu aletler, kullanıcılarına minimum düzeyde atık vermeleri sebebiyle de tercih edilir. Minimum atık oluşturmak ve doğa dostu ürünler kullanmak isteyenler ister evde isterse de ev dışı kullanımda bu yazıcıları tercih edebilir. Kullanmış olduğunuz yazıcı ister ev tipi daha basit modeller isterseniz de 3D gibi daha donanımlı aletler olsun, yazıcının daha başarılı ve uzun soluklu olabilmesi için cihazların diğer parçalarına da önem vermeniz gerekir. Yazıcıyı destekleyen ve asıl görevini yapmasını sağlayan en önemli parçalardan biri kartuşlardır. Kullandığınız yazıcı tipi ve modeline uygun ürün kullanımı yazıcıların daha kaliteli baskı vermelerini sağlar. 3D bir yazıcı kullanıyorsanız tercihiniz 3D yazıcı kartuş modellerinden yana olmalıdır. 3D tüm yazıcı modellerine uyum sağlayan bu ürünleri Trendyol’dan araştırabilir, cihazınıza uygun ürün kolay ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Farklı Kartuş Çeşitlerini Keşfe Çıkın

Günümüzde yazıcıların ofislerden sonra ev ortamına da girmesiyle beraber yazıcı araç gereçlerine duyulan gereklilik de hızlı bir artış gösterir. Bilgisayarınızda ya da akıllı telefonunuzda yer alan bir yazının ya da fotoğrafın fiziksel olarak elle tutulur baskısını alabilmek için yazıcılar en büyük yardımcılardır. Yazıcılar gelişen teknolojiyle birlikte kullanım amaçlarına göre çeşitlenir. Örneğin; eğer ofisiniz için bir yazıcı arayışındaysanız daha büyük ve fonksiyonel yazıcı modelleri sizin için doğru bir tercih olur. Bunun yanı sıra yazıcıyı evinizde kullanıyor ve gün içerisinde çok sık çıktı almıyorsanız daha basit prensiple çalışan modelleri kullanabilirsiniz. Yazıcının kartuşu bittikçe yenisiyle değiştirmek yerine ürünü doldurmayı düşünüyorsanız kartuş tüp modellerini inceleyebilir ve yazıcınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Özellikle ofis ortamında ya da sıklıkla yazıcıdan çıktı alınması gereken yerlerde, kullanıcılar bitmeyen kartuş modellerine yönelir. Bunun pek çok sebebi vardır. Bu sebeplerden ilki; eğer yazıcıdan gün içinde sıklıkla çıktı almanız gerekiyorsa, bu çıktıların düzgün şekilde alınabilmesi için dolu ürünlere ihtiyaç duymanızdır. Ancak alınan her bir çıktıda ürün seviyesi azalır ve zamanla biter. Eğer yazıcınızı çok fazla kullanıyorsanız, bu modellerle daha uzun süre değişim yapmadan ya da boya eklemeden ürünü kullanmaya ve çıktı almaya devam edebilirsiniz. İş yerlerinde gün içinde yazıcıdan pek çok çıktı alınır. Bu çıktılar kimi zaman renkli kimi zamanda renksiz olabilir. Renkli çıktılar, siyah beyaz çıktılara göre yazıcının kartuşunun daha çabuk bitmesine sebep olur. Eğer normal bir ürün satın alırsanız, düzenli olarak yazıcıda bulunan ürünü yenisiyle değiştirmeniz gerekebilir. Bu da her seferinde yeni bir ürün satın almanız anlamına gelir. Ofis giderleri düşünüldüğünde kartuş masrafları oldukça fazladır. Bu nedenle yeni bir ürün almak yerine bitmeyen bu modelleri tercih edebilirsiniz. Diğer tip modellere göre doğru ekonomik baskı seçenekleriyle 50 kat daha fazla çıktı alabilirsiniz. Bu sayede sürekli ürün doldurma ya da değiştirme derdinden kurtulabilirsiniz. Ekstra giderlerin bütçenizi olumsuz etkilemesinin önüne geçmek istiyorsanız siz de Trendyol üzerinden bitmeyen ürünleri inceleyebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kartuşlara Kolayca Ulaşın

İş yerinizde yazıcıları her gün düzenli olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda evden yürüttüğünüz bir işte çalışıyorsanız sıklıkla bilgisayar ya da telefonunuzdan çıktı almanız gereken durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda bilgisayar ya da telefondan çıktı almanıza yardımcı olan elektronik ekipman yazıcıdır. Yazıcılar, ekran üzerinde görmüş olduğunuz yazı ya da fotoğrafı kağıda dökmeye yarar. Bu şekilde bulunduğunuz ortamda çıktılarınızı kolayca alıp işinize devam edebilirsiniz. Yazıcıdan çıktı alınmasını sağlayan parçalara ise kartuş adı verilir. Kartuşlar, yapılarında bulunan boya ya da diğer bir adıyla kartuş mürekkebi sayesinde ve yazıcıdan aldıkları sinyalle yazı ya da fotoğraf çıktısı almanızı sağlar. Bu parçalar, evinizde ya da ofisinizde sahip olduğunuz yazıcı modeline göre çeşitlenir. Yazıcınıza uygun olan ve baskı kalitesini artıran kartuş seti tercih ederek cihazların potansiyelini de artırabilirsiniz. Ürünleri bu şekilde hazırlanan setlerden yana tercih edip satın aldığınızda yazıcınız için gerekli olan tüm mürekkep renklerini uygun fiyata temin edebilirsiniz. Setlerde çok kullanılan siyah mürekkebin yanı sıra kırmızı, mavi, yeşil gibi canlı ve eğlenceli renklerde mürekkepler de yer alır. Renkli mürekkepleri set değil de tek tek almak isterseniz, Trendyol sayfalarından tüm renkleri inceleyebilirsiniz. Yazıcınızın en çok kullanılan ve en önemli parçalarından biri kartuşlarıdır. Kullanılan çeşide ve miktara göre değişmekle birlikte kartuş mürekkebi zamanla azalır ve biter. Bittiği zamanda yenisiyle değiştirilerek baskı işlemlerine devam edilebilir. Baskı kalitesi düşmeden ve yazıcıya zarar vermeden en kısa sürede ürünleri temin etmek isteyenler kartuş nereden alınır merak eder. Sizler de kullandığınız yazıcıların performansının ve baskı kalitesinin artması için yazıcınızla uyumlu ürünleri Trendyol sayfalarından inceleyebilir, uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.

Renkli Kartuş Çeşitleriyle Ortama Renk Katın

Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte günlük hayatta kullandığınız ürün ve aletlerin de farklılaşması kaçınılmaz olur. Eskiden daha çok bazı ofislerde ya da baskı alınan iş yerlerinde bulunan yazıcılar, günümüzde tüm ofislerde ve hemen hemen çoğu evde de yerini alır. Yazıcıların bu derece tercih edilmeleri ise cihazların yardımcı malzemelerinin çeşidini de her geçen gün artırır. Farklı basım seçenekleriyle işinizi kolaylaştırmak ve baskılarınızla fark yaratmak istiyorsanız renkli kartuş çeşitleri sizler için doğru tercihlerdir. Birbirinden farklı pek çok renkle çıktılarınızı renklendirmek için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Eski tip cihazlardan alınan çıktılar genel olarak siyah beyazdır. Fakat zamanla yazıcı kullananların ihtiyaç ve taleplerinin artması ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte renkli mürekkep modelleri kullanıcılara sunulur. Eğer siyah beyaz çıktılardan sıkıldıysanız, bilgisayar ya da akıllı telefonunuzdan çıktı alırken başlıkların ya da marka ve logoların kendi renginde kağıda yansımasını istiyorsanız mavi kartuş çeşitlerine göz atabilirsiniz. Yazı belgelerinin ve logoların renklendirilmesini sağlayan bu ürünler, aynı zamanda da elektronik aletlerinizde mevcut olan fotoğraflarınızın ekranda gördüğünüz şekilde ve deformasyona ya da renk kaybına uğramadan kağıda dökülmesini sağlar. Renkli özelliğe sahip bu ürünlerle hem yazılarınıza hem de tasarımlarınıza renk katabilirsiniz. Bunların yanı sıra yazı belgesi çıktınız fazla olursa en çok ihtiyacınız olan siyah kartuş çeşitleridir. Yazı belgelerinizin çıktılarının hiçbir şekilde bozulmadan net ve pürüzsüz şekilde basılmasını sağlayan bu ürünler, uygun fiyatları ve her marka yazıcıya uyum sağlamaları ile tercih edilir. Sizler de sahip olduğunuz yazıcıya uygun olan modeli Trendyol üzerinden bularak ister siyah beyaz isterseniz de eğlenceli renklerde çıktı alabilirsiniz.

Toner ve Kartuşun Tüm Özelliklerini Keşfedin

Bilgisayarlar, özellikle son yıllarda hem ev ortamında hem de iş yerlerinde en çok kullanılan elektronik aletlerin başında gelir. Yazıcılar ise bilgisayarlarla birlikte gün içinde sizlere yardımcı olan ve bilgisayara bağlı olarak kullanılan aletlerden biridir. Yazıcıların kullanıcıların talebini en doğru şekilde karşılayabilmeleri içinse pek çok farklı modeli ve çeşidi bulunur. Bununla birlikte yazıcı çeşidine ve özelliklerine göre yazıcının baskıyı yapabilmesini sağlayan toner ya da kartuş adı verilen parçaları vardır. Satın almayı düşündüğünüz yazıcının fonksiyonlarına bakarken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de bu parçaların özellikleridir. Talebinizi doğru şekilde karşılayacak ve size uygun baskı kalitesini sunacak olan modellerin kartuşlu ya da tonerli yazıcı olduğunu kontrol edebilir ve kararınızı o doğrultuda verebilirsiniz. Kararınızı nasıl vereceğinizi düşünüyorsanız kartuş çeşitleri ve tonerler arasındaki belli başlı farkları bilmeniz sizlere büyük kolaylık sağlar. Toner olarak ifade edilen ürünler, yazıcıdan çıkartmak istediğiniz yazı ya da fotoğraf belgesinin cihazdan toz halinde kağıda dökülmesini sağlarlar. İçeriğinde karbon ve polimer maddesi bulunur. Kartuş ise kendi içinde mürekkep ve toner kartuş olarak ikiye ayrılır. Temel olarak kartuş ve toneri birbirinden ayıran en büyük farksa tonerin baskı yaparken yazıcıdan toz püskürtmesi, kartuşun ise mürekkebi ısıtarak püskürtüp çıktı belgesine dönüştürmesidir. Bunun dışında her iki üründe de mürekkep bittiği zaman baskı yapılması mümkün olmayabilir. Bu nedenle ya yeni ürün satın alınarak değiştirilmeleri ya da doldurulmaları gerekir. Bu durumda da özellikle tonerli bir yazıcı kullanıyorsanız doldurma işlemini yaparken tozların ağız, burun ya da gözünüze temas etmemesi için özen göstermeniz önemlidir. Trendyol üzerinden bu iki farklı formu inceleyerek cihazınıza uygun modeli seçebilir ve satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kartuş Yardımcılarına Trendyol’da Göz Atın

Kartuşlar, yazıcı ve fotokopi makinelerinin olmazsa olmaz parçalarının başında gelir. Ancak kartuşların da doğru bir şekilde çalışmaları ve kaliteli baskı sunmalarını sağlayan önemli destekçileri bulunur. Kartuş yardımcılarının başında şerit kartuş gelir. Bu parça, yazıcınızda bulunan şeritlerin zarar görmeden daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlar. Yazıcıdan doğru ve pürüzsüz yazı ya da fotoğraf baskısı almak oldukça önemlidir. Baskıda en önemli noktalardan biri mürekkebin kalitesi ve baskıya doğru şekilde geçilmesidir. Şerit bu noktada oldukça önem arz eder. Mürekkebin hiçbir şekilde dağılmadan yazıya ya da fotoğraf baskısına dönüşmesini sağlar. Bu da hem yazıcınızın hem de yazıcının kağıda dökülmesini sağlayan ürünün daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. Kullanımı kolaylaştıracak ve ürünlerin ve yazıcıların ömrünü uzatacak olan bir başka parça ise tıpalı kartuş modelleridir. Özellikle ev tipi yazıcılarda kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bu modeller, ürünün içindeki boya tamamen bittiğinde ya da bitmeye yakın olduğunda kolaylık sağlar. Ürünü mürekkeple doldurmanız sonrasında bu tıpaları kapatabilir, mürekkebin dışarıya ya da yazıcıya buluşmasının önüne geçebilirsiniz. Ürün üzerindeki delik sayesinde mürekkep ürüne kolay ve pratik bir şekilde dolar. Sonrasında da akma ya da kuruma olmaması için bu tıpalar kapatılarak ürün ve mürekkebin uzun süre dayanması sağlanmış olur. İster günlük hayatta kendinize ait önemli belgelerin ya da hatırası olan fotoğrafların çıktısını alırken isterseniz de profesyonel ortamda işle ilgili belge çıktısı alırken kullanmış olduğunuz yazıcılarda bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede cihazları daha etkin bir şekilde kullanabilir ve zamandan da önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Yazıcıda pratiklik sizler için önem arz ediyorsa kullanım kolaylığı sağlayan 5 yollu yönlendirici kartuş çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Trendyol üzerinden hem farklı ihtiyaçlarınıza yönelik modelleri inceleyebilir hem de fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Hangi Kartuşlar Doldurulabilir?

Auto - reset yapıda olan kolay dolum yapılabilen kartuşlar tercih edilmelidir. Teknolojide yaşanan gelişmelerle kişilerin çalışma şekillerini kolaylaştıran, en az akıllı telefonlar kadar kullanılan bilgisayar ve işyerlerinin olmazsa olmaz elektronik aletlerindendir. Belgelerinizi hızlı ve pratik şekilde kâğıda dökmenize yardım eden orijinal ürün, canlı, net, kaliteli sayfalar çıkarmanızı sağlar. Yoğun iş temposunda ekstra zaman kazandıran bu ürün sayesinde diğer işlemlerinizi kolay, pratik şekilde halledebilirsiniz. Yazıcıların baskı kalitesini artıran ihtiyaç ve beklentinizi karşılayabilen farklı renkteki baskıları elde etmenizi sağlayan özel üretim üründür. Minimum düzeyde atıkla çevre koruma bilinci aşılayan, son yıllarda oldukça tercih edilen özel üretim malzemedir. Minimum atık oluşturan doğa dostu ürünler evde, iş yerinde her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Yazıcının daha başarılı, uzun soluklu kullanabilmesi için düzenli olarak dolumunu yapmanız tavsiye edilir.

Kartuş Kaç Defa Doldurulur?

Okulda, iş ve günlük hayatınızda pek çok belge çıktısı almanıza olarak sağlayan teknoloji aygıtı ürün ihtiyaç ve beklentilerinize cevap verebilir. Ortalama 100 -250 defa dolum yapabileceğiniz orijinal ve mühürlü ürünler orijinal ambalajından çıkarıldığında 3 ile 6 ay kullanılabilir. Okul, işyeri, kırtasiye ve diğer baskı yapan alanlarda kullanılan günümüzde oldukça rağbet gösterilen bu ürün pek çok sektörde sıklıkla tercih edilir. Kullandığınız yazıcı tipi ve modeline uygun kartuşu tercih ederek birbirinden kaliteli, orijinal baskılar çıkarabilirsiniz. Bilgisayar ya da akıllı telefonlarınızda yer alan fotoğraf ve yazıları pürüzsüz, net şekilde çıkaran teknolojik bir üründür. Evde yürüttüğümüz çalışmaları, bilgisayar ve telefonunuzdan almanız gereken çıktıları kolay, hızlı ve net şekilde çıkarmanıza olanak sağlayan, günümüzün en çok rağbet gören elektronik ekipman malzemelerindendir. Bilgisayar ya da telefondaki yazı, fotoğrafı kâğıda basarak canlı, net, pürüzsüz çıktılar almanızı sağlar.

Kartuş Nedir, Ne İşe Yarar?

Eskiden sadece çıktı amacıyla kullanılan, günümüzde pek çok yazı ve fotoğrafı pürüzsüz, net bir şekilde almanıza olanak sağlayan teknoloji aygıtı bir üründür. 3D modellerle yazı ya da fotoğraf çıktı almanın yanı sıra üretimini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bilgisayar, tablet ve telefon üzerindeki dijital bir ürünü yazıcıya elle tutulabilir, fiziksel bir ürüne dönüştürerek birbirinden renkli, kaliteli çizim, yazı ve tasarımları zahmetsiz, hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Baskı kalitesi yüksek çıktıların üzerinde meydana gelebilen hataları temizleyerek baskılara bambaşka bir tarz katar. Çıktılarınızı kolaylıkla alarak diğer işlemlerinize hızlı, sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz. Siyah mürekkebin yanı sıra mavi, kırmızı, yeşil gibi canlı ve eğlenceli renk mürekkepleri tercih edebilirsiniz. Kullanılan çeşit, miktara göre farklı dizayn edilir. Uzun süre rahat ve emniyetli şekilde kullanabileceğiniz canlı, net, pürüzsüz, renkli çıktılar almanıza olanak sağlayan bu ürünleri Trendyol'da analiz ederek bütçenize uygun fiyat seçenekleriyle rahatlıkla satın alabilirsiniz.