"

Kaş Kalemi

" araması için 1094 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kaş Kalemi

Kaşlar, mimikler başta olmak üzere yüzdeki birçok işlevi nedeniyle en belirgin yüz özelliklerinden biridir. Gözleri vurgulamaya, yüzü biçimlendirmeye yardım eder ve iletişimde güçlü bir rol oynar. Estetik açıdan hoş bir görünüm elde etmek için kaşların rutin olarak kesilmesi, şekillendirilmesi ve doldurulması gerekebilir. Kaş kalemi ve göz makyaj ürünleri ile şekillendirilmiş bir kaş, ifadenizi önemli ölçüde değiştirebilir. Maybelline, Benefit ve Flormar kaş kalemi gibi en iyi makyaj ürünlerini göz makyajı kategorisinde inceleyebilirsiniz. Ayrıcalıklı Trendyol fiyatlarıyla beğendiğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz.

Kaş Kalemi Renkleri

Kaşlarınızın rengi saçlarınızın doğal rengine çok yakındır. Bu nedenle saçlarınızın gerçek renginden biraz daha koyu tonda bir kaş kalemi kullandığınızda, kaşlarınızda yapay bir görüntü oluşur. En iyi kaş kalemi rengi, kaşlarınızı tamamlayan ve doğal görünen renktir. Kaş kalemi rengi seçerken saç renginizle birebir aynı olmayan ancak en yakın tonu seçmelisiniz. Örneğin, siyah saçlara sahipseniz kaş kalemi siyah olmamalıdır. Olduğundan daha koyu ya da daha açık renklerde bir kalem kullanmak kaşlarınızda doğal olmayan bir görünüm yaratır. Gerçeğinden ayırt edilemeyen kaşlar için saç renginiz gibi kaşlarınız da tek renk tonda olmamalıdır. Örneğin, doğal ve üç boyutlu bir görünüm için Maybelline kaş kalemi, kaş farı ve kaş jeli kullanabilirsiniz. Kaş kalemini kaşın kalın bölümlerini şekillendirmek için kullanabilir, kaş farını kaş kemerine uygulayarak dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş şekli birçok açıdan ifadenizi belirler. Düzenli bakım olmadan kaşlarınız gür ve dağınık görünebilir. Buna karşılık bakımlı bir kaş, hiç makyaj yapmasanız bile daha zarif görünmenize yardımcı olabilir. Simetrik olmayan kaşlar yüzünüzdeki dengeyi bozabilir. Bir gözün diğerinden daha büyük görünmesine neden olabilir veya görünümünüzü tamamen değiştirebilir. Kaş şekliniz sizi yaşlı, yorgun ya da kızgın gösterebilir.

Bununla birlikte tüm yüz tipleri için geçerli tek bir “doğru” kaş şekli yoktur. Yüzünüzü ve göz şeklinizi inceleyerek kaş renginize uygun geçici ya da kalıcı kaş kalemi ile ideal kaş şeklini oluşturabilirsiniz. Doğru kaş şekli yüzünüze uzunluk ve vurgu ekleyebilir. Ayrıca yüzün alt kısmındaki kusurları uzaklaştırmak için gözleri yüzün üst kısmına çekebilir. Yüz şeklinizi değiştiremezken, görünüşünü etkileyen kaşlarınızı değiştirebilir, dengeli bir görünüm yaratabilirsiniz. Örneğin, düz bir kaş şekli, yüz şeklini kısaltma eğilimindedir. Bu nedenle daha uzun yüzleri olan kadınlar daha kısa, daha dengeli bir yüz yanılsaması yaratmak için düz bir kaş şekli seçebilir.

Kaş kalemini uygularken kaşların çıkış yönüne paralel olacak şekilde, kısa vuruşlarla uygulama yaparak doğal ve kusursuz kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaşları ilk önce dış tarafından doldurmaya başlamak ve iç kenarlarını fazla doldurmamak yumuşak bir görünüm elde etmenizi sağlar. Çok sert çizgiler ise sert görünmenize neden olabilir. Her iki kaşı çizdikten sonra bir kaş fırçası ile kaşlarınızı tarayarak anında dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş şeklinizi sabitlemek için kaş fırçasına az miktarda saç spreyi uygulayabilirsiniz.

Klasik kaş kalemi ile kaşlarınızı şekillendirmekte zorlanıyorsanız, kaş yapısını taklit eden ve açılı özel kıllara sahip Benefit kaş kalemi gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Açılı kaş kalemleri, kaşın doğal yapısına uygun tasarımlarıyla bitiş ve başlangıç hatlarını net bir şekilde çizebilmenizi sağlar. Kaşın bitiş kısmını belirginleştirmek için açılı kaş kaleminin sivri ucunu kullanabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için arka kısmında bulunan tarama fırçasından yardım alabilirsiniz. En iyi kaş kalemleri, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!