"

Kaşık

" araması için 967 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kaşık

Temel mutfak gereçlerinden biri olan kaşıklar, kullanıldığı yere göre farklı modellere sahiptir. Yemek servis ederken kullanılan servis kaşıkları, yemek hazırlarken kullanılan çok parçalı setler, ölçü kaşıkları ve daha birçok kaşık türü Trendyol’un sofra kategorisi altında alıcıya sunulur.

Kaşık Modelleri

Kaşık modelleri arasında yemek kaşığı, tatlı kaşığı, çorba kaşığı gibi farklı yemeklerde kullanılan kaşık çeşitleri yer alır. Paslanmaz çelikten üretilen ve uzun yıllar parlaklığını koruyan yemek kaşıkları arasında 6 veya 12 parçadan oluşan bakır veya gümüş renginde kaşıklar bulunur. Bulaşık makinesinde yıkanabilen kaşıklar, lüks modelleri ile günlük yaşamdan şık davetlere kadar her alanda kullanılabilir. Lüks takımlar dışında günlük kullanıma hitap eden daha sade kaşık modelleri de kaliteli markaların ürünleri arasında yerini alır. Tatlı kaşıkları arasında 6’lı setler halinde satılan zarif ürün çeşitleri öne çıkar. Çay kaşığı setlerinde ise şık tasarımlar ve günlük sade modeller bulunur. Şık çay kaşıkları; renkli sapları, otantik motifleri, kristal süslemeleri, sap kısmında kuş veya meyve figürleri ile her zevke ve bütçeye hitap eden ürün çeşidini içine alır. Farklı sap tasarımlarının yanında çubuk veya çırpıcı gibi sıra dışı biçimlere sahip olan ürünleri de çay kaşıkları arasında bulmak mümkündür. Eğlenceli bir kullanım sunan sıra dışı kaşık modelleri; cam, bambu ve çelik kaşıklar olarak bulunabilir.

Kullanışlı Kaşık Çeşitleri

Mutfakta farklı alanlarda ihtiyaç duyulan kaşıklar arasında dondurma kaşığı, baharat kaşığı, kokteyl kaşığı, meyve kaşığı ve ölçü kaşığı çeşitleri bulunur. Meyve kaşıkları, kavun ve karpuz gibi meyvelere şekil verirken kullanılan küçük oval ağızlı ürünlerdir. Şık meyve tabakları hazırlamak için üretilen kaşıklar, çelik dayanıklı gövdesi ile kolay bükülmediği için uzun süre kullanılabilir. Çelik dondurma kaşıkları ise set halinde satılır ve düz ağızlı yapısı ile tatlı kaşıklarından ayrılır. Dondurma servisi için tasarlanan top kaşık çeşitleri tekli ürünler arasında bulunabilir. Baharat kaşıkları küçük tasarımları ile ölçü kaşıklarından biridir. Genellikle baharat kavanozunun içine yerleştirilerek kullanılan baharat kaşıkları, kürek biçimindeki tasarımları ile farklılık gösterir. Çelik veya ahşaptan üretilen kaşıkları birçok farklı model eşliğinde bulabilirsiniz. Ölçü kaşıkları arasında kahve ölçü kaşığı çeşitlerine de erişebilirsiniz.

Servis Kaşıkları ve Kaşık Setleri

Yemek hazırlarken veya yemek servis ederken kullanılan servis kaşıkları set halinde veya tek parça olarak satılır. Kaşık seti içinde sağlıklı kullanımı ile öne çıkan bambu setler, popüler bir kullanıma sahipken çelik setler, ahşap setler, plastik, silikon setler de ürünler arasında yer alır. Bambu setler; 2, 3 veya 5 parça halinde alıcıya sunulur ve suya dayanıklı tasarımı ile sorunsuz bir kullanım sergiler. Ahşaptan üretilen tahta kaşık seti çeşitleri ise rahat kullanımı ile öne çıkar ve setler içinde delikli tahta kaşık çeşitleri, düz ağızlı karıştırma kaşığı, süzgeçli kaşık gibi farklı parçalar bulunur. Tek parça satılan ürünler arasında ise makarna kaşığı, kepçe, kevgir, salata kaşığı, maşa gibi birçok ürüne erişilebilir. Plastik, çelik, silikon ağızlı veya ahşaptan üretilen tekli servis gereçleri ihtiyaca göre seçilebilir. Çelik servis kepçeleri ve düz ağızlı servis kaşıkları her mutfakta bulunması gereken parçalardan biri olur. Tezgah üzerinde dik durabilen ayaklı kepçeler ise popüler kullanımı ile öne çıkar. Makarna kaşıklarından biri olan spaghetti kaşıkları ise genellikle silikon ağızlı tasarımları ile dikkat çeker. Kolay hareket ettirilen yapısı ile daha esnek bir kullanım sunan silikon kaşıklar şık renkleri ile mutfağa renk katar.