"

Kaşıklık

" araması için 1521 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kaşıklık

Düzenli mutfaklar için olmazsa olmaz ev gereçlerinden biri olan kaşıklık, kullanılacağı yere ve üretildiği malzemeye göre farklı modellere sahiptir. Çekmece içi kaşıklıklar, tezgah üstü kaşıklıklar ve kepçe kaşıklıkları olarak değişen ürünleri Trendyol’un mutfak saklama ve düzenleme kategorisi altında farklı model seçenekleri arasında bulabilirsiniz.

Tezgah Üstü Kaşıklık Modelleri

En popüler kaşıklık modellerinden biri olan tezgah üstü kaşıklık modelleri; ahşap, plastik, seramik, metal gibi farklı malzemelerden üretilir. Ahşap kaşıklıklar arasında bambu ürünler ve meşe, çam gibi ağaçlardan üretilen ürünler bulunur. Bambu kaşıklık çeşitleri, şık ve açık rengi ile benzer ürünlerden ayrılırken ahşap kaşıklık modelleri eskitme dokuları ve şık motifleri ile öne çıkar. Hem ahşap hem bambu ürünler arasında tek bölmeli ürünler ve çatal, bıçaklar için birden çok bölmeye sahip ürünler yer alır. Kolay temizlenir yapısı ile öne çıkan plastik tezgah üstü kaşıklıklar, çok bölmeli biçimleri ve şık tasarımları ile değişir. Özellikle çok bölmeli ürünler, bıçaktan çay kaşığına kadar her ürün için ayrı bölmesi ile işlevsel bir kullanım sergiler. Tek bölmeli plastik kaşıklıklar arasında ise desenli motifli ürünler yer alır. Seramik, cam ve porselen kaşıklık modelleri ise şık ürünlerden biri olur ve iç hacmi ile değişiklik gösterir. Tezgah üstü kaşıklıklar arasında metalden üretilen ferforje ürünler de yer alır. İki bölmeli veya üç bölmeli ferforje ürünler; beyaz, gümüş ve bakır renk seçenekleri ile alıcıya sunulur.

Yatay ve Fonksiyonel Tezgah Üstü Kaşıklıklar

Tezgah üstünde kullanılan ve kaşık altlığı olarak adlandırılan yatay kaşıklık modelleri, yemek yaparken ihtiyaç duyulan pratik mutfak gereçlerinden biridir. Yemeği karıştırdıktan sonra tezgâhın kirlenmemesi için tasarlanan ürünler; silikon, porselen ve ahşaptan modeller eşliğinde bulunabilir. Bambu kaşık altlıkları mikrop barındırmayan yapısı ile doğallığa önem verenlerin tercihi olur. Ayrıca doğal ahşap görünümü ile bambu kaşıklar ve servis gereçleri ile uyumlu bir kullanım sunar. Seramik kaşık altlıkları ise renkli yapısı ve şık tasarımı ile öne çıkar. Temizlenmesi daha kolay olan seramik kaşıklıklar, porselen kaşıklar gibi daha ağır bir tasarıma sahiptir. Yatay kaşıkların yanı sıra tezgah üstü kaşıklık modelleri arasında fonksiyonel bir kullanım sunan ürünler de yer alır. Kaşık altlıkları gibi tezgâhın kirlenmemesi için tasarlanan modeller, dik pozisyonda durup hem kaşığı hem de tencere kapağını tutar. Tezgahın düzenli ve temiz kalmasına yardımcı olan ürünler, plastikten üretilir ve sağlığa zarar vermeyen yapısı ile güvenle kullanılabilir.

Çekmece İçi Kaşıklık Modelleri

Çekeme içine yerleştirilerek kaşık, çatal veya servis gereci gibi mutfak gereçlerini düzenli bir şekilde saklamayı mümkün kılan çekmece içi kaşıklık çeşitleri, diğer kaşıklık modelleri gibi üretildiği malzemeye göre değişir. Bambu kaşıklıklar dört dikey bölmesi ve bir yatay bölmesi ile standart ebatlara sahiptir. 38 x 29 x 5 cm ebatları ile çekmecenin ölçüsü alınarak seçilmesi gereken ürünler, suya karşı dayanıklı yapısı ile uzun yıllar kullanılabilir. Bambu ürünler arasında açılarak genişleyen ürün çeşitleri de yer alır. İhtiyaca göre iki farklı bölme daha eklenebilen ürünler, kasa ebadına göre ayarlanabilir yapısı ile daha esnek bir kullanım sunar. Bambu ürünler dışında ahşap kaşıklık modellerine de erişmek mümkündür. Plastik kaşıklık seti çeşitleri ise ayarlanabilir ürünler ve ayarlanamayan standart ürünler olarak değişir. Ayarlanamayan ürünler altı, yedi ve sekiz bölmeli tasarımları ile düzenli bir kullanım sunar. Ayarlanabilir plastik kaşıklıklar ise çekmece boyutuna göre genişleyebilen yapısı ile farklı ihtiyaçlara cevap verir.