"

Kasklar

" araması için 959 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kasklar

İster amatör ister profesyonel olsun, tüm sürücüler için kaliteli bir kask seçimi hayati öneme sahiptir. Herhangi bir kaza durumunda baş bölgesini darbelerden koruyan kasklar, sadece güvenliğinizi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda açık hava koşullarında konforlu bir sürüş olanağı sağlar. Rüzgar, yağmur, kar gibi hava koşullarının yanı sıra yol döküntüleri ve gürültü kirliliğine karşı da baş bölgesini korur. Müzik ve GPS navigasyonu gibi yenilikçi özelliklere sahip kask modelleri, sürüş konforunu artırmaya yardımcı olur. En iyi motosiklet aksesuarları ve kask çeşitleri için sürücü ekipmanları kategorisini inceleyebilir, beğendiğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz.

Kask Modelleri

Motosiklet kaskları sert bir dış katman (kabuk), yumuşak bir iç katman (astar) ve kaskı baş bölgesine sabitleyen bir mekanizma olmak üzere üç temel bileşenden oluşur. Biniş stillerine göre farklı kasklar bulunur. Bir kaskın maksimum koruma sağlaması için, başınıza uygun ölçülerde olması zorunludur. İdeal bir kask hem güvenli hem de konforlu olmalıdır. Bu nedenle öncelikle başınızın şekline uygun kaskı seçmelisiniz.  

Full face kask modelleri sürücünün başını tamamen kaplar. Satın alabileceğiniz en iyi ve çok yönlü kask tipidir. Full face her zaman giymek için uygun bir kasktır. Bir yüz siperi sürücünün burnunu ve gözlerini korur ve çene çubuğu adı verilen kabuğun uzantısı sürücünün yüzünün altını örter. Rüzgar, böcek, yol döküntüleri ve diğer tehlikelere karşı maksimum koruma sağlar. Full face kasklar en az havalandırmaya sahip, ancak darbelere ve yabancı elementlere karşı en koruyucu kask modelidir. Aynı zamanda mevcut olan en sessiz kasklar bu kategoridedir.

Modüler kask modelleri full face kasklarının bir alt kategorisidir. Bu kasklar, bir darbe anında sürücüyü serbest bırakmak için menteşeli bir mekanizma kullanır ve mekanizma kaskı anında bir açık kaska dönüştürür. Çene açılır kask olarak da bilinen modüler kask modelleri hem açık hem de full face kaskının faydalarını bir arada sunar. Sürücü kaskı çıkarmadan telefonda konuşabilir. Yemek ya da içecek tüketebilir.

Cross kask modelleri güneşliklere, ekstra çene korumasına ve ilave havalandırmaya sahiptir. Bununla birlikte, birçok modelde vizör bulunmaz. Sadece off-road sürüşleri için tasarlanmış kasklar, sürücünün gözlerinden bol miktarda hava akışını uzak tutmak için büyük bir tepe özelliğine sahiptir. Gözlüklerle giyilmek üzere tasarlandıklarından yüz kalkanları yoktur ve olağanüstü derecede hafiftirler. 

Açık yüz motosiklet kaskı modelleri, en az kısıtlayıcı kask türü olmakla birlikte koruma seviyesi düşüktür. Kaskın kabuğu sürücünün çenesini veya yüzünü örtmediği için büyük miktarlarda hava akışına maruz kalmak kaçınılmazdır. Açık yüz kaskları diğer kask türlerine göre daha ucuz olma eğilimindedir ve genellikle özellikleri sınırlıdır.

Sürüş sırasında yüzünüzde rüzgarı hissetmeyi istiyorsanız, yarım kask sizin için en iyi seçim olabilir. Yarım yüz kaskları açık yol hissinden zevk almanıza izin verir. Başınızın yanlarında, üst kısmında ve arkasında güçlü bir koruma sağlar. Birçok model geri çekilebilir veya yukarı açılabilir yüz kalkanları ve vizörlere sahiptir. Full face veya modüler kask modelleri ile karşılaştırıldığında, yarım kask özellikle uzun süreli kullanım için daha hafif ve daha rahattır.

Kask Fiyatları

Kaskların ilk ve en önemli amacı, bir kaza durumunda başınızı korumaktır. Bu nedenle motosiklet kask seçiminde en önemli kriter güvenliktir ve güvenlikten asla ödün vermemeniz önerilir. Güvenliğe ek olarak uyum, rahatlık, fiyat ve kask türü de seçimler arasında belirleyicidir. Tüm motor kaskı modelleri arasında en pahalı kask fiyatları genellikle özel uygulamalar için tasarlanmış yarış kasklarında görülür. Geleneksel bir kasktan çok daha hafif olan ve karbon fiberden yapılan yarış kaskları, kullanılan malzeme ve işçiliğe göre daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. Kask seçerken bütçenize uygun en iyi kask modelini seçmek için yeterli güvenlik seviyesini sağlayacak modelleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. En iyi kask modelleri, ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol'da!