"

Kaynak Makinesi

" araması için 240 sonuç listeleniyor

Kaynak Makinesi

Çelik, alüminyum, pirinç, paslanmaz çelik, plastik veya polimer malzemelerin birleştirilmesi işlemlerinizde kullanacağınız kaynak makinesi çeşitleri; farklı model ve tasarımlarla evde ve işte ihtiyaç duyabileceğiniz birçok ürün gibi, Trendyol'da yer alır. Farklı kaynak makinesi modelleri arasından işinize yarayacak olan modeli bulabilmek için, kaynak makinesi çeşitleri ile ilgili açıklamalara göz atmanız faydalı olacaktır. Kaynak makinesi ürünlerine elektrikli el aletleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak Makinesi Çeşitleri

Herhangi bir kaynak makinesi almadan önce mevcut olan farklı tipleri bilmek, en ideal olanıdır. Kaynak makinesi modellerinin bazıları daha basit, bazıları daha gelişmiş işlevler sunar. Neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, kaynak ihtiyaçlarınızı karşılamak için hangi özelliklerin gerektiğinin farkında olmanız tavsiye edilir. Kullanacağınız kaynak tekniğine göre kaynak makineleri; gazaltı (MIG) kaynak makinesi, Inverter (TIG) kaynak makinesi, plastik boru kaynak makinesi ve oksiasetilen kaynak makinesi gibi çeşitlere ayrılır. 

Gazaltı veya MIG kaynak makinesi, yeni başlayanlar için yaygın bir kaynak işlemidir. Tüketilebilir tel elektrotlarında elektrik ark formları kullanır ve evde kullanım için en yaygın kullanılan tip olarak bilinir. Bu tür kaynaklarda kullanılan malzemeler paslanmaz çelik, alüminyum ve yumuşak çeliktir.

Inverter veya TIG kaynak makinesi, ustalaşması zor olsa da, ustaca kullanıldığında en sağlam kaynak makinesi türlerinden biri olarak kabul edilir. Inverter kaynak makinesi hem DC yani Doğru Akım kullanan hem de taşınabilen kaynak makinesi türüdür. DC ile çalışıldığında, düşük akım şiddetlerinde kararlı bir ark rahatlıkla oluşturulabilir ve düşük akımla çalışılabildiği için, ince çaplı elektrotlar ile küçük kesitli parçaların kaynağı yapılabilir. Kısa ark boylarında çalışılabilir ve sıçramalar daha az olur. Inverter kaynak makinesinin boyutları ufak olduğu için, çalışılması zor yerlere rahatlıkla girilebilir. Ayrıca DC ve düşük akımla da çalışılabildiği için tavan ve zor pozisyonların kaynağında başarılıdır. Inverter kaynak; demir dışı metaller, magnezyum, bakır alaşımları ve paslanmaz çelikte kullanılır.

Plastik boru kaynak makinesi veya su borusu kaynak makinesi; plastik su borularının, pvc doğramaların yapım, onarım ve montaj işlerinde kullanılan türde bir kaynak makinesidir.

Oksiasetilen kaynak makinesi tipi kaynak makinesinde teknik olarak çeliği bile eriten bir alev oluşturan asetilen ve oksijen gazı karışımını kullanılır. En yaygın kullanılan kaynak makinesi değildir; çünkü en iyi bakım işleri veya gaz metal kesimi için kullanılır. Genellikle bronz, bakır veya alüminyum gibi yumuşak metalleri lehimlemek için kullanılır. Oksiasetilen kaynak makinesi, çok ağır olmayan kaynak işleri için en iyisidir.

Çubuk Kaynak

Çubuk kaynağı veya korumalı metal ark en eski kaynak tipidir. Kullanım açısından çok basit ve eski moda ama kaynak söz konusu olduğunda olağanüstü bir güç üretir. Kalın malzemeler için en iyi şekilde kullanılan bir çubuk kaynağı çeşitli malzemelerde kullanılabilir. Bu makine şeklini kullanan çoğu kaynak aksesuarı teknolojisi, genellikle biraz hantal olsa da bazıları daha az ağırlık ve kola sahip olacak şekilde yenilenmiştir. Çubuk kaynak için kullanılan makine ve aksesuarları Trendyol'da inceleyebilirsiniz.

Kaynak Makinesi Aksesuarları

Trendyol'da elektrik kaynak makinesi çeşitlerinin yanı sıra kaynak makinesi aksesuarları da bulunmaktadır. Portatif kullanım için mini kaynak makinesi, pürmüz, fasarit tabancası, ahşap yakma makinesi, kaynak maskesi, el puntası, topraklama pensi, şalümo gibi şekillendirme ya da onarım amaçlı kaynak makinesi ve kaynak aksesuar ürünleri; ilgili kategori altında yer alır. Ürün sayfasında verilen, ürünün kullanım alanlarıyla ilgili tanıtıcı bilgiler sayesinde aradığınız özelliklerdeki ürünü bulmanız ve ürün tercihinizi kolaylıkla yapmanız amaçlanır. 

Yukarı Çık