"

Kedi Kapısı

" araması için 119 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kedi Kapısı

Evlerde rahatlıkla beslenebilen evcil hayvanlardan kedilerin, en önemli özellikleri özgürlüklerine düşkünlükleri oluyor. Her ne kadar köpekler de kediler kadar dışarıda vakit geçirmeye ihtiyaç duysalar da, kedilerin bağımsız bir şekilde gezip dolaşma ve daha sonra geri dönme dürtüleri onları köpeklerden ayırıyor. Kedilerin bu doğal ihtiyacını önemseyen ve onlara göre bir yaşam alanı oluşturmak isteyen hayvanseverlerin ise hem kendi işlerini hem de kedilerin hayatını kolaylaştıracak bir aksesuar sunuluyor: Kedi Kapısı. Cama, kapı ya da duvara monte edilebilen, özel contalı ve mıknatıslı kilide sahip kedi kapısı modelleri, kedilerin kapının açılmasına gerek olmadan kolayca dışarı çıkabilmelerine izin veriyor. Farklı kilit seçeneklerine sahip olan kedi kapısı modelleri, mıknatıs özelliğiyle aynı zamanda sizin kedinizi tanıyor.

İlk İşlem Mıknatıslı Kedi Kapısı Montajı

Mıknatıslı kedi kapısı olarak da bilinen kedi kapısı aksesuarı, kapı kilitli olmadığı müddetçe kedinizin istediği zaman içeri girip çıkmasına izin veriyor. Her seferinde kalkıp kapıyı açmanıza gerek olmayan, böylelikle sizin de zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan mıknatıslı kedi kapısı, kedilerinizin daha fazla kendi ortamında hissetmesini sağlıyor, onu daha mutlu ve huzurlu yapıyor. Dışarıdaki diğer kedilerle sosyalleşmesine de imkan tanıyan kedi kapısı, her mevsime uygun olarak tasarlanıyor ve evinizin için korunaklı bir ortam oluşturuyor.

Mıknatıslı kedi kapısı montajı kısa sürede yapılabiliyor. Montaj işlemini gerçekleştirmek için öncelikle kedi kapısını monte etmek istediğiniz alana karar vermeniz gerekiyor. Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız ve kedinizin gün içinde bahçeye çıkmasına izin vermek istiyorsanız dış kapınızı alan olarak seçebilirsiniz. Yüksek katlarda bir apartmanda yaşıyorsanız kedinizin rahatlıkla balkona giriş çıkabilmesi, düzenli temiz hava alabilmesi için balkon kapınıza kedi kapısı monte edebilirsiniz. Ahşap, metal, cam ya da duvar her türlü malzemeye monte edilebilen kedi kapısı montajı için yapılması gereken ilk şey kedinizin boyunu ölçmek oluyor. Daha sonra kedinizin ölçülerine göre bir kesim kalıbı çıkarılıyor, gerekli işaretlemeler yapıldıktan sonra kapınız ya da duvarınız profesyonel bir şekilde kesiliyor. Ortaya çıkan boşluğa kedi kapısı vida ve contalar yardımıyla sabitleniyor ve işlem tamamlanıyor. Kedileriniz, artık çok daha özgür bir şekilde hareket ediyor.

Dört Farklı Kilitleme Özelliğiyle Güvenlikli Kedi Kapısı Çeşitleri

Mıknatıslı kedi kapısı montajı sonrasında kedi kapıları farklı şekillerde kullanılabiliyor. Dört farklı kilitleme seçeneğine sahip olan mıknatıslı kedi kapısı, yapılan ayara göre kediyi sadece içeri alırken dışarı çıkmasına izin vermiyor. Bir başka ayar ise kedinin dışarı çıkmasına izin verirken içeri girmesine müsaade etmiyor. Bir diğeri kilidi serbest bırakarak kedinin hem içeri hem de dışarı girmesine izin veriyor ve onu tamamen özgür bırakıyor. Son ayarda ise kedi kapısı tamamen kilitleniyor, kapı ne içeri ne de dışarı doğru açılıyor. Böylelikle evinize dışarıdan başka herhangi bir kedi de giremiyor. Günün farklı zaman dilimlerinde evinizin ve kedinizin farklı ihtiyaçlarına göre organize edebildiğiniz mıknatıslı kedi kapısı kedinizin kontrolünün hep elinizde olmasını sağlarken sizi de çok daha huzurlu hissettiriyor.

Güvenliğinizi Sağlayan Kedi Kapısı Teknolojisi: Manyetik Kilit Sistemi

Kedinize de size de daha fazla özgürlük tanıyan kedi kapısı modelleri, en çok mıknatıslı olma özelliğiyle tercih ediliyor. Kedi kapısı çeşitlerinin harika bir buluşu olan mıknatıs özelliği kapının yalnızca sizin kedinize açılmasını sağlıyor. Kedinizin boynuna takacağınız, ucunda manyetik bir parça bulunduran tasmalar, kedi kapıya yaklaştığında kolaylıkla algılanıyor ve kedinin içeri girmesine izin veriyor. Bu tasmayı bulundurmayan kediler kapıdan içeri giremiyor. Böylelikle kedi kapısı, kapalı ya da açık olsun mıknatıslı kilit ayarıyla yabancı kediler evinizden içeri giremiyor, sizin de içiniz rahat ediyor.

Kedi kapısı, kediler tarafından ilk zamanlarda kolay bir şekilde kullanılmıyor. Kedilerin bu kapıların çalışma sistemlerini anlamaları ve alışarak içinden girip çıkmaları için belli bir zaman gerekiyor. Kedinize tanıyacağınız bu zamanı en etkili kullanma şekli ise onları ödül mamalarıyla kedi kapısı kullanımına teşvik etmek oluyor. Kapının dışına bırakacağınız ve kedi kapısından görebilecekleri ödül maması kabını yem olarak kullanmanızda fayda var. Kediniz bu ödül mamalarına ulaşmak için kedi kapısı içinden geçmek için kendini zorlayacak ve daha sonra kendiliğinden kapıyı kullanmaya başlayacaktır.

Farklı boylarda tasarlanmış teknolojik kedi kapısı çeşitlerini yakından incelemek ve fiyatlar konusunda fikir sahibi olmak isterseniz Trendyol’un kedi ürünleri kategorisine göz atabilirsiniz. Kedinize dilediği özgürlüğü sınırlı biçimde tanıyan kedi kapısı modelleri ile sizin de içiniz rahat olsun.