"

Kedi Konserve Mamaları

" araması için 2801 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kedi Konserve Mamaları

Evinizin ve sizin vazgeçilmez bir parçanız olan kediniz için tamamlayıcı bir ürün olan konserve mamalar; her ırk, boyut, cinsiyet ve yaşta kedi için ayrı ayrı üretilen mamalardır. Konserve mamalar içerisinde kedinizin ihtiyacı olan; tahıl, yağ, protein, karbonhidrat, sebze ve su bulunur. Konserve mamalar üretilirken tüm bu bileşenler jel haline getirilir ve bu şekilde paketlenir, pişirilir. Böylece kediniz hem ihtiyacı olan tüm yan ürünleri depolar hem de favori ıslak mamasını yemenin keyfini sürer. Kuru mamalar, içlerinde bir kedi için gerekli mineral, tahıl, protein ve karbonhidrat gibi ana bileşenleri barındırıyor olsa da, kedilerin doğada yediği yemeklere çok benzeyen konserve mamalar ile hem kedinizi ödüllendirebilir hem de içeriğine bağlı olarak bağışıklık sistemi ya da tüy güçlendirici olarak kullanabilirsiniz. Kuru kedi maması üreticisi birçok firma, mevcut ürünleriyle aynı değerlerde olan ve kedilerin damak tadına uygun konserve mamalar üretir. Konserve mamalar ile bağlantılı en önemli özellik ise içeriğindeki etin suyu ile konserve ya da pakete koyulmasıdır. Bu şekilde mamasını afiyetle yiyen kediniz, sıvı alımını artıracak ve kuru mamadan kaynaklı bağırsak tembelliğini de giderecektir. Konserve mamalar, sürekli olmasa da aralıklı olarak kedilere verilmelidir. Kediler, konserve mamalar ile hem lezzete doyar, hem de boşaltım sistemi başta olmak üzere pek çok iç fonksiyonları konserve mamalar ile desteklenir.

Islak Kedi Maması Çeşitleri

Konserve mamalar kuru mamalarda yer alan tüm aroma ve çeşitlere sahiptir. Balık, sığır eti, kümes hayvanları içeren ıslak mamalara ek olarak; veteriner serisi olarak da bilinen ve kedilerin üriner sistemleri, bağırsak fonksiyonları, tüy sağlıkları gibi nokta atışı faydalar sağlayan özel konserve mamalar da bulunur. Yaş kedi maması alırken mutlaka içeriğini kontrol etmelisiniz. Gerçek et kullanan markaları tercih etmeniz, şeker içermeyen konserve mamalar satın almanız gerekir. Yaş kedi maması çeşitleri; konserve, folyo paket ya da folyo tabak gibi korunaklı paketlerde satılır. Dilediğiniz formda yaş kedi maması satın alabilirsiniz. Bu konu daha çok kedilerinizin sayısı ile da bağlantılıdır. Konserve mamalar ertesi gün kullanılmak üzere daha kolay saklandığı için tek kedisi olan hayvan severler tarafından tercih edilirken diğer konserve mamalar, açıldığında tüketilmek için üretildiğinden, çok sayıda kedisi olan ya da kedisine tüm mamayı yedirmek isteyen kullanıcılar tarafından satın alınır. Bu tercih, hem kedinizin iştahına hem veterinerinizin önerisine hem de size göre değişir. Konserve mamalar alırken mutlaka kutu içeriğinde yazan saklama koşullarına dikkat etmek gerekir. Bozulmuş konserve mamalar kedinizin bağırsaklarında çeşitli sorunlar ortaya çıkarabilir.

Yetişkin Kediler İçin Konserve Mamalar

Belirli bir yaşın üstündeki kediler, dişi ve erkek olmalarına göre farklı ek besin ihtiyaçları duyabilir. Yaşlanan kedilerde yağlanmayı önlemek, böbrek fonksiyonlarını desteklemek ve eklemleri güçlü tutmak gibi faydaları olan yetişkin kediler için konserve yaş mama çeşitlerini tercih etmelisiniz. Özel veteriner serisi olan bu konserve mamalar, içeriklerinde yüksek oranda EPA ve DHA barındırır. Yetişkin kediler için özel üretilen konserve mamalar sayesinde kedinizin ırkı ne olursa olsun, tüy sağlığı gözle görülür oranda iyileşecektir.

Kısır Kediler İçin Konserve Mamalar

Kediler kısırlaştırıldıktan sonra, vücut fonksiyonları yavaşlar ve böylece kilo almaya daha müsait hale gelirler. Bu nedenle özel veteriner serisi olan ve kilo kontrolü sağlayan konserve mamalar kullanmaları gerekir. Genellikle "sterilised" olarak bilinen bu konserve mamalar, kedilerin üriner sistemini destekler ve içeriğinde; demir, iyot, bakır ve magnezyum barındırır. Birçok veteriner, kısırlaştıktan sonra kedilerin konserve mamalar ile desteklenmesini önerir. Kısır kediniz için alacağınız konserve mamalar için veterinerinize danışabilirsiniz.

Yavru Kediler İçin Konserve Mamalar

Yavru kediler, bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesine ihtiyaç duyar. Bu sebep de göz önünde bulundurularak markalar tarafından yavru kedilere özel olarak üretilen ve kolay çiğnenebilen küçük boyutta yaş kedi maması üretilir. Yavru kediler, özel üretilen konserve mamalar ile ihtiyaç duydukları vitamin desteklerini alabilir ve daha sağlıklı büyüyebilir. Konserve mamalar sayesinde yavru kediler, ince kıyılmış eti daha kolay çiğneyebilir.

Konserve Yaş Mama

Konserve mamalar, kedilerin içgüdüsel olarak en çok yöneldikleri mamalardır. Bu sebepten, tam konserve mamalar ile kedinizi sürekli olarak ıslak mama ile besleyebileceğiniz gibi, kuru mama ile kullanılan tamamlayıcı konserve mamalar ile bağışıklık sistemlerine katkı sağlayabilirsiniz. Konserve mamalar konusunda en tecrübeli ve güvenilir markalara Trendyol kedi ürünleri kategorisinden ulaşabilir, en uygun fiyatlı ürünleri ayrıcalıklı koşullarla satın alabilirsiniz!