"

Kedi Tarağı Fırçası

" araması için 439 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kedi Tarağı ve Fırçası

Evde kedi besleyen tüm hayvanseverlerin ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında kedi tarağı geliyor. Kedilerin tüylerinin hem güzel ve ışıltılı görünmesini hem de tüylerinin daha az dökülmesini sağlayan kedi tarağı, özellikle tüy dökme zamanlarında tüyleri toparlayarak büyük fayda sağlıyor. Kedinizin daha bakımlı görünmesini sağlayan, kedinin yalanırken yuttuğu tüy oranını azaltan, ev içi hijyene katkı sağlayan kedi tarağı; aynı zamanda kedinizin tüylerini tararken onun gövdesini incelemenize, herhangi bir sorun varsa fark etmenize izin veriyor. Kedi tarağı çeşitleri; furminator, metal dişli fırça, tarama eldiveni gibi farklı stillerde kedi sahiplerine sunuluyor.

En İşlevsel Kedi Tarağı Çeşitlerinden Kedi Fırçası

Fırça şeklinde tasarlanmış kedi tarağı ürünleri, ergonomik tutma sapları sayesinde kolayca kavranabiliyor ve kedinizin tüyleri keyifle taranabiliyor. Çelik tellere sahip olan kedi fırçası, tarama sırasında kedinizin derisine masaj yaparken aynı zamanda ona zarar vermiyor, canını acıtmıyor. Aksine yumuşak ve şefkatli bir dokunuş hissi veriyor. Kedi fırçası, deriye yaptığı masaj sayesinde kıl köklerindeki kan dolaşımını tetikliyor ve kedinizin tüyleri çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Kedi fırçası ile kedinizin tüylerini taramak aynı zamanda zayıf tüylerin de bir arada toplanmasını sağlıyor ve etrafa dağılmasını önleyip yaşama ortamınızı daha hijyenik ve sağlıklı yapıyor. Tüyleri kedi tarağı ile tarama esnasında kedinizin derisi havalanıyor ve deri enfeksiyonu oluşumu büyük ölçüde önlenmiş oluyor. Kedi tarağı ile tüyleri banyodan sonra tarayarak kurutmak da kedinizin deri sağlığı ve tüy bakımı için önemli oluyor.

Kedi Tarağı ile Kedinizi Tararken Ona Masaj Yapın

Kedi bakım ürünleri alanında devrimsel bir buluş olarak görülen, en sık kullanılan kedi tarağı türlerinden biri furminator oluyor. Furminator kedi tarağı, kedinizde hem dökülmüş hem de yakın zamanda dökülmeye hazırlanan tüyleri toplayarak kedinizin tüylerinin çok daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlıyor. Tüylerin yanında ölü deriyi de alarak düzenli kullanıldığı takdirde tüy dökülme oranını yüzde 80 oranında önlüyor. Tutmayı kolaylaştıran konforlu sap ise kedi tüyü tarama işlemini oldukça zahmetsiz ve keyifli hale getiriyor. Ancak furminator kedi tarağı kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta var; o da aynı bölgenin uzun süre taranmaması. Özellikle de hassas cilde sahip kediler üzerinde kedi tarağı 5 dakikadan fazla uygulandığında deride tahriş meydana geliyor. Furminator kedi tarağı hakkında bilinmesi gereken ve pek çok kedi sahibi kişinin aklındaki soru ise bu kedi tarağı türünün tüyleri kesip kesmediği oluyor. Furminator kedi tarağı tüyleri kesmiyor, bunun yerine hızlıca dökülecek olan tüyleri topluyor.

Furminator kedi tarağının yanında kedi tarama eldiveni, bir diğer adıyla tımar eldiveni de kedi severlerin çok tercih ettiği türlerden oluyor. Kedi tarama eldiveni türündeki kedi tarağı elinize geçirilerek kullanılıyor ve tarama işlemi bu eldivenle kediniz üzerine uygulanıyor. Bu kedi tarağı eldivenin avuç içi, hafif bir dişli yüzeye sahip olup dökülen ve dökülmek üzere olan tüyleri kedinizden kolaylıkla alıyor. Taramaktan ziyade kedinizi okşayarak gerçekleştirdiğiniz bu işlemle kedinizin tüyleri parlıyor ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Kedinizin tüylerini toplarken ona masaj hissi de veren kedi tarağı sadece tüyleri değil, koltuklarınızın ve halılarınızın üzerindeki tüyleri de alarak ortamın hijyenine katkı sağlıyor.

Kedi Tarağı Kedinizin Çocukluk Alışkanlığı Olmalı

Kedi tarağı çeşitlerinin bir faydası da tarama yapılan kedilerin tüylerinin birbirine karışıp topaklanmaması oluyor. Eğer kedinizin tüyleri keçelenmiş ise tarama işleminden önce keçe açıcı sprey ya da krem kullanılabiliyor. Yoğun tüy yapısına sahip kedileri, günde en az 1 defa özel kedi tarağı ile taramanız hem sizin hem de onun sağlığı için öneriliyor. Kedi tarağı ile tarama işlemini kedinize her gün düzenli olarak yapabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bir şey var; o da kedinizi küçüklükten itibaren bu tarama işlemine alıştırmak. Bebekliğinde kedi tarağı ile tanışmayan ve bu işleme yabancı olan kediler, ileriki zamanlarda kedi tarağı ile iyi anlaşamıyor, ondan kaçar duruma geliyor. Bu sebeple kediniz henüz bebekken onun tüylerini taramaya başlamanızda fayda var. Bebek kediniz için kedi tarağı seçerken yavru kediler için üretilmiş kedi taraklarını almanız gerekiyor. Kedinizin boyuna ve yapısına uygun olan kedi tarağı seçimleri, tarama işleminin kedinizin cildine zarar vermesini önleyerek sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Farklı özelliklere sahip birbirinden işlevsel yüzlerce tarak çeşidine Trendyol’un kedi ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.