"

Kedi Taşıma Çantası

" araması için 1242 sonuç listeleniyor
Evene Gri Kedi Taşıma Çantası
KARGO BEDAVA
EveneGri Kedi Taşıma Çantası
400 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kedi Taşıma Çantası

Pek çok ev hayvanı gibi kediler de bir kaç günden uzun süre yalnız kalamaz. Hem beslenme hem de psikolojik nedenlerle ev hayvanlarının uzun süre yalnız bırakılması doğru değildir. Bu nedenle bazı kedi aksesuarları kedi sahiplerinin hayatını kolaylaştırabilir. Bu aksesuarlar arasında özel bir yere sahip olan kedi çantası, uzun ya da kısa süreli seyahatlerde kedinin istenen adrese, konforlu bir şekilde kolaylıkla taşınabilmesini sağlar. Farklı renk ve tasarımlarda olabilen kedi çantası; yaz ya da kış mevsiminde veterinere giderken, tatile çıkarken ya da yurt dışına giderken kedinin sahibine eşlik edebilmesini sağlar. Kedi çantası tasarlanmadan önce kediler sepet ya da taşıma için tasarlanmayan farklı çantalarla taşınmıştır. Ancak bu çantalar rahatsız ve ergonomik olmadıklarından kedi taşımaya uygun değildir. Bu nedenle kedi sahiplerinin; sağlam, kaliteli malzemeden üretilmiş ve konforlu bir kedi çantası alması oldukça önemlidir.

Kedi Çantası Nasıl Kullanılır?

"Kedi taşıma çantası nasıl olmalı?" sorusunun cevabı öncelikle güvenli ve konforlu olması olarak söylenebilir. Kedi taşıma çantası modelleri arasında en çok tercih edilen model, kedi kafesleri şeklinde öne çıkar. Parmaklıklı bir kafes şeklinde olan bu kedi çantası türünde üstü kapalı yapı sayesinde hava şartlarından etkilenmeyen kediler, kolaylıkla nefes alabilir. Plastik kutu şeklindeki kafesler, kedilerin etrafı izleyebilmesini de sağladığından oldukça kullanışlıdır. Kedi çantasını konforlu hale getirmek biraz da sahibinin elindedir. Kedinizin sevdiği, konforlu, sağlıklı ve yumuşak kumaştan bir minder ile bu tür çantalar çok daha rahat hale getirilebilir. Bu şekilde uzun süre kafeste kalacak kediniz minderin üzerinde rahatlıkla vakit geçirir ve uyuyabilir. Kedi taşıma kabı alacakların, kedilerinin ağırlığına uygun bir çanta modeli seçmesi gerekir. Ağır bir kedinin kendisine küçük gelen bir kapta rahatsız olacağı için uzun süre duramayacağı bilinmelidir.

Kafes biçimindeki pet taşıma çantası dışında tek kapılı kedi taşıma çantaları da vardır. Bunlar kafes tasarımında olduğu gibi her tarafı açık olmayan, sadece kapı kısmında parmaklık olan çantalardır. Bu çanta türleri de rahatlıkla ve severek kullanılabilir. Kedi taşırken çantaların kedinin boyutuna uygun olarak seçilmesi önemlidir. Yine benzer şekilde bir kafes içerisinde sadece bir kedi taşımak gerekir. Aksi halde her iki durumda da kediler rahat edemez ve huzursuz olur. Kedi çantaları, çanta üzerinde yer alan tutacaklarla taşınabildiği gibi, farklı çanta modelleri de vardır. Bunların başında sık tercih edilen kedi taşıma sırt çantası gelir. Sırt çantası olarak kullanılan bu çanta modeli taşıma açısından oldukça pratiktir. Özellikle belinde veya el ya da bileklerinde sorun olan kedi sahipleri, sırt çantasıyla kedilerini rahatlıkla taşıyabilir. Bu çanta modelinde de kediler etrafı izler, rahatlıkla nefes alır ve konforlu bir şekilde uzun süre çanta içinde kalabilir. Kedi çantası alırken çantanın kapağının sağlam bir şekilde kapatıldığından da emin olmak gerekir. Aksi halde kapı kedinin birkaç hamlesiyle açılabilir ve kedi, çantadan kolaylıkla kaçabilir.

Kedi Taşıma Çantası Fiyatları

Kedi taşıma çantası alacaklar için farklı bütçelere ve ihtiyaçlara uygun pek çok farklı model söz konusudur. Çeşitli markaların modellerine göre uygun bir çanta modelinde karar kılmak mümkündür. Eğer sırt çantası kullanmayı seviyorsanız ihtiyacınıza uygun bir kedi taşıma sırt çantası modelini tercih edebilir, kedinizi kısa süreli yolculuklarda sırtınızda taşıyabilirsiniz. Eğer kafes ya da kedi box şeklinde çantaları beğeniyorsanız kedinizin boyutuna ve rahatına uygun bir çanta seçmeniz gerekir. Bu kutu şeklindeki çantalarda kediniz daha geniş bir alana ve ergonomiye sahip olabilir. Yine çantanın içine yerleştireceğiniz farklı minder çeşitleriyle yaz ve kış mevsimlerinde kedinize konfor yaşatabilirsiniz. Kedi taşıma çantası almak için başvuracağınız internet sitelerinin başında Trendyol gelir. Trendyol'da pek çok farklı markanın kaliteli ve uzun süre kullanım sağlayan dayanıklı modelleri vardır. Siz de Trendyol'un kedi ürünleri kategorisinde yer alan kedi taşıma çantası modellerinin arasından kedinize ve bütçenize en uygun çanta modelini seçebilir, kedinizle yolculukların çok daha keyifli ve sorunsuz geçmesini sağlayabilirsiniz.