"

Kedi Tasması

" araması için 3510 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kedi Tasması

Evcil hayvan olarak pek çok evde beslenen kediler, çok farklı karakteristik özelliklere sahip olmalarıyla biliniyor. Her kedi; kendine has huyu, alışkanlığı, sevdiği yada sevmediği şeylerle farklılaşıyor. Alfa kediler zeki ve enerjik olurken beta kediler daha sakin ve kucak heveslisi oluyor. Gama kediler ise utangaç ve uzak yapıda olmalarıyla biliniyor. Karakteristik özellikleri ne olursa olsun her kedinin ortak ihtiyacı hareket etmek, aynı zamanda dış dünyada da vakit geçirmek oluyor. Kedilerin en çok ev ortamını sevmeleri dışarıda vakit geçirme ihtiyaçlarının olmadığı anlamına gelmiyor. Ancak onları dışarıda kontrol altında tutmak, kaybetmemek köpekler kadar kolay olmuyor. Bu noktada kedi tasması imdada yetişiyor ve hem göğüs hem de kedi boyun tasması çeşitleri, kedilerin kaybolmaması için her türlü önlemin alınmasına yardımcı oluyor.

Kedi Göğüs Tasması ile Siz Nereye Kediniz Oraya

Tercih edebileceğiniz kedi tasması çeşitleri, göğüs tasması ve boyun tasması olarak iki seçenekle sunuluyor. Kedi göğüs tasması; kedinizin boyuna, cinsine ve yaşına göre uygun tasarım ve boyutlarda seçiliyor. Bu kedi tasması boyun ve göğüs kısmından plastik tokalar ile bağlanıyor ve zaman içinde paslanmıyor. Onun canını acıtmadan, boynuna ve gövdesine herhangi bir zarar vermeden kedinizin kontrolünün sizde olmasını sağlayan kedi tasması çeşitleri ile kediniz kaybolmuyor. Kedi tasması, kedilerin meraklı ve tepkisel ani hareketlerinden ötürü kaynaklanabilecek tehlikeleri ortadan kaldırıyor. Sokakta ya da parka keyifli yürüyüşlerinize kedinizi de dahil edebilmenizi sağlayan göğüs kedi tasması ile evcil hayvanınız ile aranızdaki bağ da kuvvetleniyor. Göğüs kedi tasması çeşitleri, sahip olduğu reflektörlerle her hava koşulunda kedinizin görünür olmasına izin veriyor. Böylelikle herhangi bir firar durumunda onu arayıp bulmanız kedi tasması ile çok daha kolay hale geliyor.

Kedi Boyun Tasması ile Kediniz Gezer Dolaşır Size Gelir

Kedi boyun tasması çeşitleri ise hayvanseverlerin tercih ettiği bir diğer kedi tasması türü oluyor. Kedi göğüs tasması kullanımının aksine kedileri özgür bırakan, onları beraber dışarı çıkarıp yürütmek amacı olmayan kedi tasması, kedilerin kaçıp kaybolma durumlarına önlem olarak çokça tercih ediliyor. Kedilerin cinsine, boy ve yaşına göre satın alma tercihi yapılan kedi tasması, üzerinde kedi sahibinin cep telefonunu, adresini ve isim soy ismini bulundurabiliyor. Sahibinin bir boşluğunu yakalayıp firar eden kediler, üzerlerinde her gün sabit bulunan bu kedi tasması ile başkaları tarafından bulunup sahiplerine yeniden teslim edilebiliyor. Böylelikle bu kedi tasması önlemi sayesinde hem kediler hem de kedi sahipleri mutlu oluyor. Boyun kedi tasması çok farklı özelliklerde ve renklerde hayvanseverlere sunuluyor.

Kedinizin Karakterine Göre Zilli, Taşlı, Fiyonklu Kedi Tasması

Özellikle kedi boyun tasması çeşitleri, oldukça farklı tasarımlara sahip olmasıyla biliniyor. Eğer kedinizin görünümüne fazla düşkünseniz onun için birden fazla kedi tasması alabilir, farklı günlerde farklı kedi tasması türlerini takabilirsiniz. Zilli kedi tasması, taşlarla süslenmiş ve oldukça şık duran kedi tasması, fosforlu görünüme sahip olan ve kedilere eğlenceli bir görünüm katan kelebekli, fiyonklu ya da ekoseli kedi tasması çeşitleri seçebileceğiniz alternatifler arasında bulunuyor. Eğer arada sırada ortadan kaybolup gizemli işler yapan zıpır bir kediniz varsa o hareket ettikçe ses çıkaran zilli kedi tasması sayesinde kedinizin nerede olduğunu uzağında olsanız bile bilebilirsiniz. Eğer siz de eğlenceli bir karakterseniz ve kedinizin de görünümü ve tarzıyla buna uyum sağlamasını tercih ederseniz komik ve renkli duran fiyonklu kedi tasması çeşitlerine göz atabilirsiniz. Eğer yavru bir kediniz varsa da özel olarak yavrular için tasarlanmış modellere bakmanız gerekir.

Pire Önleyici Kedi Tasması ile Hem Sizin Hem Kedinizin Huzuru Yerinde

Evin içinde evcil hayvan beslemek deyince hayvanseverlerin aldığı ilk önlemlerden biri pire tehlikesine karşı kedi tasması ile korunmak oluyor. Her hayvan gibi kediler de dışarıdan evin içinde pire getirebiliyor ve hem kendi hem de sahiplerinin huzurunu tehlikeye sokabiliyor. Küçük kan emici hayvanlar olan pireler, kedilerin üzerinde yaşayıp onlarda sürekli kaşıntıya, hatta bazı cilt hastalıklarına neden olabiliyor. Bu sorunun önünü almak için geliştirilen çok güzel bir icat pire önleyici kedi tasması oluyor. Pire önleyici kedi tasması çeşitleri, pireleri kediden uzak tutuyor ve kedinin üzerindeki pireleri de uzaklaştırıyor. Kedilere hiçbir zararı dokunmayan pire önleyici kedi tasmasının ayarının düzgün yapılması çok önemli. Çok sıkı ayarlanan pire kedi tasması, kedinin nefes alış verişlerini zorlayabilirken gereğinden fazla bol olan pire tasması ise kedinin tasmayı ağzına almasına neden olabiliyor. Pire kedi tasması çeşitleri, 3 aylıktan küçük yavru kedilere uygulanmıyor.

Kedinizin karakterine, yaşına ve cinsine göre tercih edebileceğiniz farklı tasarımlarda renk renk tasmalara Trendyol’un kedi ürünleri kategorisinden tek bir tıkla ulaşabilirsiniz.